Miks on hea ühiselt osta?

Tarbija_3Ühine ostmine on ostuprotsess, milles osalevad täpselt sama kaupa soovivad ostjad, et saavutada ühiselt suuremate koguste ostmisega parim hind kõigile ühisostus osalevatele tarbijatele. Ühiselt ostes on võimalus mõjutada müüjat pakkuma ühisostus osalejatele paremat hinda, mis tuleneb ühisostus osalejate arvust ja tarbimismahust.

Eesti Korteriühistute Liit on oma tegevusaastate jooksul teinud erinevaid korteriühistute ühiste vajaduste rahuldamisele suunatud ühisoste. Ühiselt on võimalik osta tooteid ja teenuseid nii korteriühistutele kui ka korteriomanikele. Aastate jooksul on korteriühistud EKÜLi koordineerimisel ostnud majakarbi kindlustust, elektrit, arvuteid ja käidukorraldust. Neist ühisostudest on võitnud nii korteriühistud kui lõpptarbijad, kuna ühisostud on mõjutanud hinda ning andnud tarbijatele täpset infot pakutava kohta. Edukad ühisostud on toonud tarbijatelt positiivse tagasiside ning näidatud huvi EKÜLi korraldatud lõpptarbijatele suunatud ühisostude vastu.

Praktika on tõestanud, et ühise ostmise abil säästame kõigi korteriomanike raha ja aega ning mõjutame ka teenusepakkumise turgu, millega tagame parima kvaliteedi soodsama hinna eest.