EKÜL ühisostude ajalugu

Juba 2000- te aastate alguses viis EKÜL läbi esimese korteriühistutele suunatud ühisostu, mille raames oli EKÜL liikmetel võimalik osta majakarbi kindlustust peaaegu 50 % keskmisest hinnast soodsamalt. Seda võimalust kasutati väga aktiivselt.

2012. aastal viis Eesti Korteriühistute Liit läbi kõigile Eestis asuvatele korteriühistutele suunatud elektri ühisostu. Selle tulemusena oli ühisostus osalenud korteriühistutel ja korteriomanikel võimalik sõlmida elektrienergia ostuleping turu parimatel tingimustel. Septembris- novembris 2012 läbiviidud ühisostus osales ligi 800 korteriühistut ja ligi 25000 korteriomanikest lõpptarbijat, kelle elektritarbimine kokku oli ligi ca 183 miljonit kWh/a. Ühise ostu tulemusel saavutati hind mis oli ligi 20 % võrra odavam turul valitsenud hinnast.

2013. aastal viis Eesti Korteriühistute Liit koostöös Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liiduga läbi elektripaigaldiste käidukorralduse ühisostu. Ühisostuga paralleelselt viidi Tehnilise Järelevalve Ameti toel läbi lõpptarbijate teadlikust tõstev kampaania „Elektriohutus kodus“. Seega oli 2013 ühisostu eesmärgiks tõsta elektriohutust korteriühistutes ja teadlikkust tarbijates, ühtlustada pakutava käidukorralduse teenuse kvaliteeti ning ühiselt ostes saada kvaliteetse teenuse kohta turu parim hind.

2014. aasta kevadel korraldas EKÜL korteriühistutele arvutite ühisostu. Ühisostu tulemusena soetas ca 50 korteriühistut endale soodustingimustel sülearvuti Lenova.

2014. aasta sügisel kuulutas EKÜL välja teise elektrienergia ühisostu. Selle parimaks pakkujaks osutus Imatra Elekter AS, kes pakkus börsihinna marginaali korteriühistutele 0,10 senti/kWh ja korteriühistu liikmetele 0,18 senti/kWh. Eelpoolmainitud hinnad laienesid kõigile Eesti Korteriühistute Liidu liikmetele ja liiduga liituda soovivatele korteriühistutele. Detsembris 2014 oli sõlmitud ca 300 lepingut Imatra ning ühistute ja korteriomanike vahel.

2015. aasta oktoobris viis Eesti Korteriühistute Liit läbi järjekordse ühisostu liidu liikmetele ja liiduga liituda soovivatele korteriühistutele. Liikmetelt laekunud soove arvesse võttes pakuti ühisostu raames kahte Korteriühistu Kodukontor 2015 paketti:

Korteriühistu Kodukontor I – Paketis 2015. aasta kaasaegse i3 neljanda põlvkonna protsessoriga sülearvuti LENOVO IdeaPad G50-80 mudel ja lisaks ka multifunktsonaalne HP laserprinter, LaserJet Pro seeriast, millega saab printida, skaneerida dokumente ja teha koopiaid ning millel on Wifi liides.

Korteriühistu Kodukontor II – Paketis lisaks sülearvutile ja laserprinterile ka LED- pilditehnoloogia ja SmartContrast teravusnäitajatega 23 tollise ekraaniga Philips monitori. Kingitusena kaasas juhtmega ja eestikeelse klaviatuuriasetusega Logitech klaviatuur ja hiir.

Ühisost laienes lisaks Eesti Korteriühistute Liidu liikmetest korteriühistutele ka korteriühistute liikmetele.

2019. aasta novembris korraldas Eesti Korteriühistute Liit ühisostu suitsuandurite ja vingugaasiandurite ühiseks ostmiseks. Ühisostu tulemusena saadud soodsam hind võimaldas korteriühistul koordineerida andurite paigaldamist ühtlaselt kogu majas. Ühisostus osalevatel korteriühistutel oli võimalus küsida parimat hinda nii korteriühistu halduses olevate ruumide (trepikojad, keldrid jne.) kui ka korteriühistute liikmete korteritesse paigaldatavatele suitsuanduritele ja vingugaasianduritele. LOE LISAKS

Ühisostudes osalemiseks jälgi infot ekyl.ee või küsi lisa 627 5740.