Koolitus

13 Nov

Ümarlaud “Renoveerimistark korteriühistu”

Head korteriühistute esindajad!

Eesti Korteriühistute Liidu teavitusprogrammi „Keskkonnatark korteriühistu“

Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 raames toimub ümarlaud:

“Renoveerimistark korteriühistu”  13. novembril algusega kell 16.00  ZOOM keskkonnas

Ettekande teeb Agnes Halling-Piigli; KÜ Siili 21, Tallinn ühistu juht.

Sel korral keskendume tervikrenoveerimisele. Oma kogemust jagab tubli ühistujuht Tallinnast Agnes Halling- Piigli, kelle juhtimisel sai renoveeritud kortermaja Siili 21, Tallinnas. Antud maja saavutas ka võidu EKÜL korteriühistute konkursil kategoorias “Edukaim renoveerimisprojekt 2023”.

Tegemist on  kolmeosalise korrusmajaga Tallinnas, kus ühte korteriühistusse kuuluvad viie-, seitsme- ja üheksakorruseline maja. Rekonstrueerimise käigus paigaldati uued soojasõlmed, uus kahetorusüsteemne küttesüsteem ja radiaatorid,  uued kuulkraanid üldaladele ja korteritesse ning korteritesse kaugloetavad veemõõtjad, samuti uued reoveekanalisatsioonipüstakud ja sadeveetorud,  isoleeriti tarbeveetorustik üldaladel ja tehti hulk muid vajalikke torutöid. Välja ehitati majakeskse süsteemiga soojustagastusega ventilatsioonisüsteem, paigaldati päikesepaneelid ja  uued aknad,  soojustati fassaad ja katus.

Lodžad klaasiti lükandklaasidega ning kõige kõrgemal asetsevad korterid said klaasist valgusküllase katuselae. Lisaks uuendati üldpindade elektrijuhtmestikku ja peakilpide sisu ning fonosüsteemi juhtblokke, korrastati trepikodade elektrikilpe ning sidekaableid. Nõndasamuti renoveeriti liftid, remonditi trepikojad ning trepikojas asuvad ühised pesukuivatusruumid.

 

Kogu protsessi rõõmudest ja muredest saabki ümarlaual kuulda. Agnes annab näpunäiteid, millele pöörata tähelepanu ning milline on juhatuse ja/või selle esimehe  korteriühistu tööelu renoveerimise ettevalmistavas protsessis ja ehituse ajal. Zoomi loengu orienteeruv kestus on 1,5 h.

Soovi korral võite saata ka oma küsimusi ette Agnesele aadressile agnes1h@yahoo.com

 

 

 

 Registreeruda saab SIIN.

Üritus on rahastatud projektist Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 ning  on osalejatele tasuta.

 

Ümarlaud lindistatakse ning on hiljem järelekuulatav meie kodulehel.