Koolitus

24 Mai

Õppekäik Sauele ” Korterelamu rekonstrueerimine tehases toodetud soojustuselementidega”

Ootame huvilisi õppekäigule 24. mai 2022 Sauele Kuuma 4 kortermaja juurde, et tutvuda lähemalt

kortermaja rekonstrueerimisprojektiga tehases toodetud lisasoojustuselementidega.

 

Buss väljub Tallinnast (täpse koha teatame registreerunuile) kell 15.15 ja tagasi jõuame 17.15.

Osalemine on TASUTA. Palun oma osalemissoov kirja panna SIIN. Kohtade arv on piiratud.

Kohapeal annab ülevaate kogu protsessist Eero Nigumann (Timbeco Ehituse OÜ), kes oli antud maja juures projektijuht. Ootame ka mõnd majaelanikku vestlusringi.

Pisut taustaks: Maja rekonstrueerimise plaan langes viljakale pinnasele – korteriühistul oli plaan see korda teha ja Tallinna Tehnikaülikooli osalusel käima läinud Drive 0 pilootprojekti otsiti sobilikku kortermaja. „Õnnelik kokkusattumus, et tehnikaülikool kutsus meie maja pilootprojektis osalema,” meenutas majaelanik ja KÜ Kuuma 4 endine juhatuse liige Kaili Kriivan.
Ajahammas oli 34 aastat vana kergbetoonplokkidest eluhoonet üksjagu naksanud, tehnosüsteemid amortiseerunud, fassaad hakkas murenema. Tervikrenoveerimise käigus soojustati maja tehases eeltoodetud paneelidega,
rekonstrueeriti maja üldosade piires vee-, kanalisatsiooni- ja küttesüsteem, paigaldati hooneautomaatika ja korteritesse uued radiaatorid, maja sai uue soojusvaheti, soojustagastusega ventilatsiooni ja uued aknad, maja sissepääsud uue kuue. „Sisse astudes tekib tunne, et tegemist on täiesti uue majaga,” rõõmustab Kaili Kriivan. Hoone uuel katusel paiknevad 50 kW päikesepaneelid. Suurim muutus elanike jaoks tuli aga lodžade ümberehitusest.

Pikemalt saab lugeda ajakirjast  Elamu 1/2022

Ettevõtmist toetab Euroopa Liit, LIFE IP BUILDEST