Koolitus

13 Juuni

Õppekäik ” Teadlik ühistujuht” (Tallinna veepuhastusjaama ning MUBAsse)

Head korteriühistute esindajad!

Eesti Korteriühistute Koolituskeskus kutsub ekskursioonile

Õppekäik “Teadlik ühistujuht”  13. juunil algusega kell 10.00

Buss väljub G.Otsa tänavalt (Estonia teatri ja Reaalkooli vahel olev tänav)

 

Sel korral on meie õppekäik kahe osaline:

 

I OSA: kell 10.00-11.30

Külastame Tallinna Vee Paljassaare reoveepuhastusjaama, mille raames saab tutvuda kõigi oluliste etappidega reovee puhastamisel.

Võimalus on ise üle vaadata, kuidas kasutatud vesi põhjalikult puhastatakse enne selle loodusesse tagasi juhtimist.

Ekskursioon toimub välitingimustes, mistõttu soovitame valida mugavad ja ilmastikule vastavad riided ning jalanõud.

Paljassaare jaamas puhastatakse iga päev 130 000 m³ reovett kolmes erinevas puhastusetapis, et sellest saaks kõigile nõuetele vastav heitvesi. Viimase puhastusetapina on Paljassaare reoveepuhastusjaamas kasutusel biofilter – tehnoloogia, mis on Balti riikides ainsana rakendust leidnud just Tallinnas.

Aasta jooksul eemaldatakse Paljasaare reoveepuhastusjaamas reoveest ligi 650 tonni prahti, 240 tonni liiva, 12 000 tonni hõljuvaineid, ligi 2000 tonni lämmastikku ja ligi 250 tonni fosforit.

AS Tallinna Vesi on Eesti suurim vee-ettevõte, mis teenindab enam kui 24 900 kodu- ja äriklienti ning 470 000 lõpptarbijat Tallinnas ja seda ümbritsevates valdades. Tallinna Vesi on noteeritud Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas. Suurimat osalust ettevõttes omavad Tallinna linn (55,06%) ja energiakontsern Utilitas (20,36%). 24,58% ettevõtte aktsiatest on Nasdaq Tallinn börsil vabalt kaubeldavad.

II OSA  kell 12.00 – 13.30

Tutvus vastvalminud Tallinna Muusika- ja Balletikooliga (MUBA).

Saame ülevaate MUBA kaunist majast. Hoonet tutvustab AIVO TAMM, MUBA haldusspetsialist.

Kool asub selleks spetsiaalselt ehitatud õppehoones Tallinnas aadressil Pärnu maantee 59. Samal kinnistul asus kuni 2018. aastani Tallinna Ülikooli ühiselamu, mis lammutati. 

Antud hoone pindala on 23 860 m2, mis jaguneb nelja maapealse ja ühe maa-aluse korruse vahel. Hoonesse onehitatud õppesaalid, stuudio, palju väikeseid muusika erialaklasse, üldharidusklassid ja spordikeskus. Kooli sisearhitektuuril on kaks kontseptsiooni – avalik ja kooli pool. Enamik avalikke funktsioone kandvaid ruume, nagu kontserdisaalid, auditooriumid, raamatukogu, kohvik ja ujula, aga ka kõik suuremate pillidega muusikaõppeklassid, asuvad esimesel korrusel.

Uue ühendkooli näol tegemist unikaalse hoonega, kus hoone funktsioonid on hajutatud krundi äärtesse ning selle keskele tekib ainulaadne avatud aed. Maja on projekteeritud nii, et õpilastel oleks mugav seal liikuda ning õppekeskkond oleks loominguliseks tööks sobiv. Hoone keskel olev vaikne ja rahulik aed annab võimaluse sügavaks mõtisklemiseks otse kesklinna südames.

Hoone läänetiivas paiknevad lisaks saalidele ja auditooriumitele balleti harjutussaalid ning administratiivsed ruumid.

Muusika erialaklassid paiknevad kahes külgtiivas ning üldharidusklaasid hoone idatiivas. Klasside vahel paikevad koridori liigendavad puhkenurgad avanevad siseaeda. Hoone lõunatiiva viimasel korrusel asuvad ka ühiselamu magamistoad. Maa-alusel korrusel asub salvestusstuudio, mis vajab ühtlasi nii massiivset kandekonstruktsiooni kui ka suletud perimeetrit.

Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone on projekteerinud arhitektuuribürood Atelier Thomas Pucher ja 3+1 arhitektid. Sisearhitektuuri autoriteks on T43 sisearhitektid ja maastikuarhitektuurse lahenduse on loonud TajuRuum. Uue Muusika- ja Balletikooli ehitas valmis AS Merko Ehitus Eesti.

 

Üritus on TASUTA, kuid vajalik on eelregistreerimine, kuna kohtade arv on piiratud.

Palun pane oma osalemise soov kirja SIIN.