Kui Sa ei näe uudiskirja korrektselt, vaata veebiversiooni


Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 1/2022

Kõiki Eesti inimesi oodatakse täitma rahvaloenduse lühikest e-küsimustikku

Kuni 22. jaanuarini 2022 on avatud rahvaloenduse e-küsimustik, millele on oodatud vastama kõik Eesti inimesed. Rahvaloendaja telefonikõne või külastust võivad oodata üksnes kohustuslikku valimisse kuuluvad inimesed, kes ise e-ankeeti täitnud ei ole.

Täida rahvaloenduse lühike e-küsimustik siin: https://uuringud.stat.eeVastamine võtab aega vaid umbes viis minutit inimese kohta.

Rahvaloenduse infomaterjalid saab alla laadida siit: https://bit.ly/3JqPQ6x
Oleme väga tänulikud, kui leiate võimaluse neid materjale ühistutes edasi jagada. Näiteks leiate siit  rahvaloenduse infolehe, mille palume välja printida, et panna see üles trepikodade teadetetahvlitele. Infot võite edasi jagada ka oma veebikeskkondades ja sotsiaalmeediakanalites – selleks on meil olemas näiteks rahvaloenduse lühikesed videoklipid, aga ka bännerid.

Mida tasub rahvaloendusest teada?

Tänavune rahvaloendus toimub teisiti kui varasemalt. Suurema osa andmetest kogub statistikaamet riigi registritest ja registripõhise loendusega saavad automaatselt loendatud kõik inimesed. Isegi siis, kui inimene ise midagi ei tee. Ootame väga siiski kõiki kaasa lööma, sest iga vastus läheb arvesse ja nii saame täpsemad tulemused.

Rahvaloenduse küsitlus toimub kahes etapis, kahel eri meetodil. 28. detsembrist kuni 22. jaanuarini on kõik Eesti elanikud oodatud vastama veebiküsitlusele. Veebiküsitlusele järgneb ajavahemikul 01.02.–28.02.2022 küsitlus telefoni teel või kodus neile loenduse valimisse kuuluvate aadresside elanikele, kes ei ole oma vastuseid veebi teel edastanud. Küsitluse juhuvalimis on umbes 41 000 aadressi üle Eesti. Nende aadresside ca 61 000 elanikule on vastamine kohustuslik ja neile saadetakse postiga ka sellekohane teade. Küsitlusel osalemise kohta saab lähemalt lugeda siit.

Rohkem infot rahvaloenduse kohta leiab EKÜL veebilehel www.ekyl.ee/rahvaloendus või www.rahvaloendus.ee.

INFO VENE KEELES SIIN

KASULIKKU

Energiakulude hüvitamise juhend korteriühistutele 

Rahandusministeerium on koostanud juhendi ühistu väljastatavate arvete koostamiseks.

Lae ühistu juhend alla SIIT.

Loe energiakulude hüvitamise kohta SIIT.

Veebiseminar korteriühistutele energiahüvitise meetme kohta

19. jaanuaril 2022
Info SIIN.

Alustab korteriühistu juhi baaskoolitus

4. veebruaril 2022 alustab taas korteriühistu juhi baaskoolitus e-õppena. Koolitus annab alusteadmised ühistu majandustegevuse juhtimisest ning renoveerimistööde elluviimisest. Kursus sobib nii alustavale ühistujuhile teadmiste omandamiseks kui ka kogemustega juhile, kes soovib viia end kurssi muudatustega ning  oma teadmisi värskendada.

Loe edasi ja registreeru SIIN.

2021 kohtupraktika korteriühistute asjades

Juriidilises loengus tutvustatakse uusi korteriühistuid puudutavaid kohtulahendeid ja tehakse nende põhjal järeldusi, millised võimalused on korteriühistul enda õiguste eest seismisel. Koolitus toimub eesti keeles 8.02.22 ja vene keeles 10.02.22.

Info eesti keeles SIIN ja vene keeles SIIN.

  Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 1/2022 Eesti Korteriühistute Liit
Sakala 23A, 10141 Tallinn
tel. (+372) 6 275 740, fax (+372) 6 275 751 ekyl@ekyl.ee
See kiri on saadetud aadressile
Eemalda e-mail nimekirjast