Suitsu- ja vingugaasiandurite ühisost

31.10.2019

Eesti Korteriühistute Liit korraldab ühisostu suitsuandurite ja vingugaasiandurite ühiseks ostmiseks.

Mis on ühisost

Ühisost on ostuprotsess, milles osalevad sama kaupa soovivad ostjad, et saavutada ühiselt suuremate koguste ostmisega parim hind kõigile ühisostus osalevatele lõpptarbijatele. Suitsuandurite ja vingugaasiandurite ühisost korraldatakse liidu liikmete soovil, kes soovivad soetada andureid taskukohase hinnaga, et paigaldada need tervikuna majade kaupa, tagades nii suurema ohutuse.

Mida ostetakse

Suitsuandurid on kodumajapidamistes kohustuslikud juba kümme aastat. Vingugaasiandur gaasiseadmega kodus on kohustuslik alates 1. jaanuarist 2018. Kahjuks näitab praktika, et kortermajades on selles osas veel suuri vajakajäämisi.

Ühisostu tulemusena saadav soodsam hind võimaldab korteriühistul koordineerida andurite paigaldamist ühtlaselt kogu majas. Ühisostus osalevatel korteriühistutel on võimalus küsida parimat hinda nii korteriühistu halduses olevate ruumide (trepikojad, keldrid jne.) kui ka korteriühistute liikmete korteritesse paigaldatavatele suitsuanduritele ja vingugaasianduritele.

Praktika on tõestanud, et ühise ostmise abil säästame kõigi korteriomanike raha ja aega!

ÜHISOSTU AJAKAVA

01.11.2019 EKÜL avab ühisostus osaleda soovijate registreerumise ankeedi aadressil www.ekyl.ee

11.11.2019 EKÜL lõpetab ühisostus osaleda soovijate registreerimise

14.11.2019 EKÜL avab ühiselt ostetava toote pakkujatele võimaluse pakkumiste tegemiseks. Liit otsib kvaliteetsete ja töökindlate suitsuandurite ja vingugaasiandurite tarnijat, kelle pakutavad tooted vastavad Euroopa Liidu standarditele.

25.11.2019 EKÜL sulgeb pakkumised

28.11.2019 EKÜL kuulutab välja parima pakkuja, kes võtab otse ühendust ühisostus osalevate korteriühistutega.

Kes saab osaleda

Ühisostus saavad osaleda korteriühistud, kes on EKÜL liikmed või avaldavad soovi liiduga liituda. Samuti laieneb ühisost kõigile korteriomanikele, kelle korter asub EKÜL liikmeskonda kuuluvas ühistus.

Olete oodatud ühisostus osalema. Mida suurem on eeldatav nõudlus, seda soodsamaks kujuneb ühe anduri lõpphind. Ühisostus osalemiseks palume täita alljärgnev ankeet hiljemalt 11. novembril 2019!

ANKEET ÜHISOSTUS OSALEMISEKS

 

Lisainfo:

Eesti Korteriühistute Liit
Andres Jaadla
tel. 520 3987
ekyl@ekyl.ee