EKÜL korraldab 19. jaanuaril vebinari energiakulude toetusmeetme kohta

13.01.2022

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) poole on pöördunud murelikud korteriühistud seoses energiakulude kallinemise toetusmeetmega – korteriühistute senise levinud praktika kohaselt tehakse ühistute arved peaasjalikult ruutmeetri põhise arvestusega, kuid toetusmeede nõuab, et korterile esitataval arvel kajastuks lisaks lõppsummale ka korteri tarbitud energiakogus kilovatt- või megavatt-tundides (kWh/MWh).

„Energiakulude kallinemise toetusmeede on kahtlemata vajalik ja väga teretulnud, kuid selle rakendamisel on tekkinud palju segadust,“ nendib Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Samuti muretsevad korteriühistud Mardi sõnul lisakoormuse pärast, mis korteriühistu raamatupidajal kanda tuleb. „Meie poole pöördub praktiliselt iga päev mõne ühistu murelik raamatupidaja ja kõige lihtsam ning inimlikum oleks, kui toetusmeetme arvestus toimuks korteriühistute senise praktika kohaselt,” nentis Mardi. “Kui tagasiulatuvalt tuleb aga nüüd ümber teha kogu ühistu nelja kuu arved, siis on tegemist lisatööga, mis lükatakse taas korteriühistute õlule ning tuleb jällegi kõigil korteriomanikel kinni maksta,“ ohkab Mardi.

„Kuna määruses on toodud ajalised piirangud (4 kuud tagasiulatuvalt), siis on korteriühistutele ümberkorraldusteks suhteliselt vähe aega jäetud. Nii et kogu see segadus vajaks klaarimist ja täpseid juhtnööre, et bürokraatia head ja vajalikku algatust ei lämmataks,“ nentis Mardi.

Loodame asjasse selgust tuua 19. jaanuaril 2022 toimuval veebiseminaril. Veebiseminari kohta saab lisainfot siit: https://ekyl.ee/koolitused/veebiseminar-mida-peab-teadma-korteriuhistu-energiahuvitise-meetme-raames/