Hakkame santima!

31.10.2022

“Hakkame santima!” on Eesti Folkloorinõukogu poolt 2018. aastal  algatatud aktsioon, mille eesmärgiks on elavdada sanditamistavasid, mis kipuvad globaliseeruvas  ja moodsas maailmas üha enam oma päevakajalisust kaotama. Kuna just mardi- ja kadrisandikombestik on olnud Eestis ülemaaliselt tuntud ning ka tänase päevani säilinud, oleme keskendunud  just neile kahele sanditamiskombestikule.

Mis toimub 2022. aastal?

  • Ilmub meeleolukas ja hariv “Hakkame santima!” uudiskiri, kust leiab harivat lugemist, põnevaid mänge, maitsvaid toiduretsepte, loovaid kodukaunistamise ideid ja palju muud. Tõepoolest – hakka või santima!
  • Minnakse marti ja katri jooksma ning pannakse end kirja viiendal üle-eestilisel mardi- ja kadrisantide rahvaloendusel. Selleaastane üleslugemine algab 9. novembril!
  • Jagatakse endagi mardi- ja kadripäevast pilte, kasutades ühismeedias #hakkamesantima.

ÜLESKUTSE KORTERIOMANIKELE!

Tänasel päeval on mardi- ja kadriõnnel raske tuppa pääseda, kuna trepikodade rauduksed jäävad kindlalt suletuks. Anna mardi- ja kadrisantidele oma ootusest teada: pange ühistuga trepikoja välisuksele teade mardi- ja kadrisante ootavate korterite numbritega. Siis teab sandipere juba ette, kelle korteri number uksekoodilt valida ja kellele sissepalumislaulu laulda.

Kui elad esimesel korrusel, saad oma korteri või eramu aknale kinnitada spetsiaalselt sanditajate jaoks loodud erksavärvilise vimpli.
Vimpli saadtasuta endale Eesti Korteriühistute Liidu kontorist Tallinnas aadressil Sakala 23A.  Anna kindlasti oma tulekust ette teada telefonil 627 5740.

 


Siit leiad kõik vajalikud materjalid:

Sanditamisteni!