Võlgnikud

Võlgnike avaldamine infotahvlil

Esileht Forums Võlgnikud Võlgnike avaldamine infotahvlil

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Postitused
 • #3089
  imagine
  Keymaster

  küsin küsimuse | 18.08.2013

  Tere! Kas ühistul on õigus lisada võlgnikud trepikodades asuvatele infotahvlitele? Täpsemalt siis korteri number ja võlgu olev summa. Nimesid kirjas ei ole.
  Mina tean, et see pole lubatud, kuid kuidas olukord tegelikult on?

  #3090
  imagine
  Keymaster

  Roland KÜ esimees | 18.08.2013

  Ei, sinu poolt mainitud v]lglaste avaldamise viis on keelatud. Võid trükida arve teisele poolele.
  Korterivõlglaste avaldamise juhise leiad Andmekaitseinspektsiooni koduleheküljelt.

  #3091
  imagine
  Keymaster

  küsin küsimuse | 18.08.2013

  Aitäh vastuse eest, arvasin ise ka sama Smile Kuhu aga pöörduma peaks? Kaebuse osas siis täpsemalt.

  #3092
  imagine
  Keymaster

  juhatuse liige | 19.08.2013

  Kõigepealt leia juhatusega ühine keel. Nähtavasti küsija on võlglane . Jah raskusi on igal ühel maksetega. Nii sama neid ei pandud infotahvlile . Nähtavasti ei taheta maksta võlgu. Ja nüüd kui pannakse infotahvlile otsitakse abi mujalt. Kõigepealt vestle juhatusega . Tee maksegraafik . Püüa olla korralik korteriomanik. Ega kui ei maksta võlgu , võib ühistu sattuda raskustesse.
  Kuid ka juhatus peab teadma oma kohustusi ja võimalusi. Tegeletakse võlglastega individuaalselt .Aga kui need võlglased muutuvad lihtsalt kroonilisteks võlglasteks . Loodavad , et juhatus ei tegele No siis me ka ei maksa . Ootame ära mitu aastat .Ja võlg jääbki nende poolt maksmata . Hea küsija katsu ikka leida võimalus oma võlg likvideerida . Tee nii nagu Toots .Täna natuke aga kindlalt mingi summa . Ja nii saab see makstud .Mul oli ka siin ühe võlglasega probleem . Ja tal oli tõesti rahaline probleem. Andis korteri üürile ja üürnik maksis tasapisi kõik maksed ühistule . Ja nüüd on kõik ok.Et väljapääsmatuid olukordi ei ole . Kuid igale probleemile on lahendus .

  #3093
  imagine
  Keymaster

  Annika. | 20.08.2013

  Küsimus polnud ju üldse selles, kas keegi on võlgu või ei, vaid kas ühistul on õigus avaldada võlglaste korterite numbrid ja võlgu olevate summade suurused infotahvlil. Ei, ei ole. See on lubamatu. Võla tekkimisel on erinevaid põhjuseid, alati ei ole süüdi pohhuistist omanik vms. Üksi täiskasvanud inimene ei aja võlga nii taga, et korraldab seadusega vastuolus tegevusi. Sellised liikmed peaks ühistust välja arvama.
  Kujutate te ette, et kõik teie andmed saavad ühel hetkel avalikuks, kõik teie võlad, haiguslood on igaühele avalikult kättesaadavad? Absurdne ju. Võlgnik või ei, seaduseid peavad mõlemad pooled täitma.

  #3094
  imagine
  Keymaster

  juhatuse liige | 21.08.2013

  Jah sul on õigus , et ei tohi panna võlglased avalikult infotahvlile. Seda kasutavad ära paljud maaklerid. Olen paljude juhatuse ja liht liikmetega sellel teemal vaielnud . Ja olen saanud vastuse , et kaitsen võlglaseid. Ka üldkoosolekul on see teema võib öelda nii ja naa. Sest võivad olla ka volitustega võõrad isikud. See on juhatuse tegemata töö. Mõnes ühistus on jälle võlglane ise juhatus . Kuid normaalse mõtlemisega võlglane teeb ise juhatusega selle kokkulepe , kuidas võlgnevus likvideerida . Kuid on ka selliseid , kes vaatavad kuidas saab oma elu mugavalt elatud. Ja kui tahad vestelda võlgnevusest . Saad veel tuld ja tõrva tema käest. Et kõigepealt oma elu ja siis vaatame , kuidas saab makstud ühistule korteriarve. Sellised võlglased teevad küll pahaseks . Ja kui lähed kohtusse , on kohe olemas raha , et kogu summa maksta. Et võlglaste vahel on ka olemas vahe
  Seega saan aru sinu emotsioonidest. Kuid on ka tahtlikud võlglased. Ootavad ära selle 3 aastase aja . Ja proovi seda võlga saada kätte .
  Aga see , et pannakse infotahvlile on sedausega lubamatu. Siin võib saada isegi juhatus karistada. Kuid see on juba andmekaitseinspektsiooni rida . Asub see Väike-Ameerika 8 2 korrus. Vist oli nii. Tean , kus asub. Kuid loodan et nii kaugele ei ole vaja minna .

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • The forum ‘Võlgnikud’ is closed to new topics and replies.