Korterühistu juhtimine

KÜ juhatus

Esileht Forums Korterühistu juhtimine KÜ juhatus

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Postitused
 • #3160
  imagine
  Keymaster

  KÜ juhatus

  Liilit | 03.04.2014

  Meie KÜ esinaine ja raamatupidaja on ühes isikus. Olen eelnevatest küsimustest-vastustest aru saanud, et see ei ole keelatud. Kuid meie KÜ-l ei ole ka ei revisjonikomisjoni ega revidenti. Kas see on lubatud? Kui ei, siis palun teatada, millise seaduse milliste §-de sätteid on rikutud.

  Tänan!

  #3161
  imagine
  Keymaster

  Valli | 07.04.2014

  MTÜS § 35. Raamatupidamine
  Juhatus korraldab mittetulundusühingu raamatupidamise vastavalt raamatupidamise seadusele.
  Miks esinaine ei või raamatupidamist teha, raamatupidamine ongi ju juhatuse korraldada, kui te hoiate raha kokku ja rmtp.firmat ei kasuta, siis on ükskõik, kes need arved korterite peale ära jaotab. Revident ei ole kohustuslik amet ja selle määramata jätmine ei riku ühtegi seadust. MTÜS § 34. Järelevalve
  (1) Üldkoosolek teostab järelevalvet teiste organite tegevuse üle. Selle ülesande täitmiseks võib üldkoosolek määrata revisjoni või audiitorkontrolli. Seega , üldkoosolek otsustab, kas teie majal on revident või mitte.

  #3162
  imagine
  Keymaster

  Mare | 19.06.2014

  Tere.
  Kas juhatuse liikme firma võib ühistule teostada töid ja pakkuda teenust?

  #3163
  imagine
  Keymaster

  Salve | 27.08.2014

  Antud küsimuse puhul tuleb esmalt tutvuda põhikirjaga. Kui põhikiri näeb ette revidendi või rev.komisjoni liikmete valmise kohustuse, ei ole üldkoosolek oma valikutes vaba. Kui põhikirjas puudub aga kategooriline nõue revident valida, on liikmete otsustada , kas revident valida või mitte.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • The forum ‘Korterühistu juhtimine’ is closed to new topics and replies.