Võlgnikud

Endise omaniku võlgnevus

Esileht Forums Võlgnikud Endise omaniku võlgnevus

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Postitused
 • #3065
  imagine
  Keymaster

  Maire Kallas | 30.07.2015

  Tere. vahetasin korteri notariaalselt kinnitatud lepingus eelmine omanik kinnitab et tal puuduvad makse kohustused KU ees Hiljem selgus et tal on tohutu uurivolgnevus samuti 2 aasta eest veearved maksmatta kuna ei esitanud naitusid. poordusin juristi poole ja ta utles et KU peab andma eelmise omaniku kohtusse kuna tema minule volgu ei ole ja mina teda kohtusse anda ei saa. KU aga nouab minult vola tasumist.

  #3066
  imagine
  Keymaster

  juhatuse liige | 31.07.2015

  See on juhatuse poolt tegemata töö Kas juhatus teadis korteri müügist . Võlg on korteril.Seega tuleb sul ka maksta Miks ei tunta huvi ja ei nõuta KÜ kinnitust notaris , mis seisuses on korter Kuidas oli korteri vastu võtmine .Kas müük oli läbi maakleri Ka maakler peab olema kursis kas on võlg või ei .

  #3067
  imagine
  Keymaster

  no ei | 04.08.2015

  Korteri ostu-müügi toimingutes fikseeritakse igasugused näidud: elekter, vesi, gaas jmt. Juhatus ei käi iga inimese ukse taga passimas kas esitas näidud õigel ajal õigesti või mitte. Veevahed on igal majal. Küllaltki keeruline on leida sihilikke veenäitude valesti esitajaid. Uus omanik saab veesummad sisse nõuda vaid eelmiselt omanikult ja nii on tegelikkuses ka tehtud.

  #3068
  imagine
  Keymaster

  Salve | 26.08.2015

  KÜ-l on valikuõigus , kas nõuda võlgnevust uuelt või endiselt omanikult. Riigikohtu selgitused kohtulahendis nr 3-2-1-48-11: “KÜS § 5´ sätestab korteriühistu liikme õiguste ja kohustuste ülemineku põhimõtte korteriomandi võõrandamisel või pärimisel. Sama seaduse § 7 lg 3 järgi on korteriomandi omandaja korteriomandi võõrandamisel või pärimisel kohustatud korteriühistule tasuma korteriomandi võõrandaja või pärandaja tasumata jäänud majandamiskulude ja muude maksete eest. Ringkonnakohus leidis õigesti, et KÜS § 7 lg 3 loob korteriomandi võõrandaja ja omandaja solidaarse kohustuse, st viidatud sätte alusel võib KÜ nõuda korteriomandi võõrandamise korral võõrandaja tasumata jäänud maksete tasumist nii võõrandajalt kui ka omandajalt. Kõnealuse sätte eesmärgiks ei ole vabastada korteriomandi võõrandajat tema omanikuks oleku ajal tekkinud võlgnevuse tasumisest, vaid lihtsustada KÜ nõude maksmapanekut olukorras, kus korteriomandi omanik on vahetunud. Korteriomanik on KÜ liikmena (KÜS § 5 lg 1) kohustatud täitma KÜS § 13 lg 4 järgi KÜ otsuseid elamu majandamiseks ja säilitamiseks vajalike toimingute tegemise ning majandamiskulude kandmise kohta”.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • The forum ‘Võlgnikud’ is closed to new topics and replies.