Korteriühistud ei toeta riigilõivu hinnatõusu

01.07.2024

Eesti Korteriühistute Liidu teade
1.07.2024

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi ütles, et korteriühistud ei toeta riigi plaanitavat riigilõivu hinnatõusu.
„Kavandatava eelnõu kohaselt peaks alates 01.01.2025 riigilõiv korteriühistutele registrisse kantud andmete muutmise või täiendamise eest tõusma 10 eurolt 30 eurole ehk 200%. Selline hinnatõus on vastuvõetamatu,“ rõhutas Mardi.

Mardi sõnul on eestimaalaste toimetulek on praeguses väga raskes majanduslikus olukorras ränga löögi all. „Juba praegu elab 20% Eesti inimestest suhtelises vaesuses, kuid see riskirühm võib kasvada suurkoondamiste, süveneva töötuse, energia- ning muu valdkonna hinnatõusude ning täiendava maksukoormuse tulemusena,“ tõi Mardi välja. „Eesti elamufond on aga suuresti amortiseerunud, sovetiaegsed elamud jõudnud oma elukaare lõppu ning 14 000 korterelamut vajab hädasti rekonstrueerimist,“ rääkis Mardi.

Tuginedes eelpoolnimetatud majanduslikule olukorrale ja korteriühistute ulatuslikule rekonstrueerimisvajadusele, leiab Eesti Korteriühistute Liit, et riigilõivu määra sedavõrd suur tõus ei ole põhjendatud. „Palume riigil korteriühistute huvidest lähtuvalt hinnatõus külmutada,“ vahendas liidu juhatuse liige korteriühistute seisukohta.

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse. Samuti on liit partneriks BuildEST projektis, mis toob kokku erinevate osapoolte teadmised ja kogemused elamufondi rekonstrueerimiseks.

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit www.ekyl.ee

 

Kõneisik:
Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige, õigusosakonna juhataja
Tel: 372 50 15077
E-mail: urmas.mardi@ekyl.ee