Kortermaja rõdul tuleb käituda teisi arvestavalt

11.05.2023

Eesti Korteriühistute Liidu teade
11.05.2023

Eesti Korteriühistute Liit tuletab meelde, et rõdul ja terrassil tuleks toimetada teisi elanikke arvestavalt. „Kauaoodatud kevadsoojus on käes, kuid püüame ikka mõistlikult käituda. Kortermaja rõdu või terrass pole valju muusika kuulamise või lärmaka pidutsemise paik,“ tuletab ta meelde. Samuti tuleks vältida kaunistusi, mis võivad teisi majaelanikke häirida.

Grillimiseks tuleks kindlasti valida mõni muu paik. „Tulenevalt asjaolust, et  grillseadmed on suuremal või vähemal määral tuleohtlikud ning nende kasutamine ületab korteriomandi tavakasutusest tuleneva mõju ja talumiskohustuse, pole kortermaja rõdu, samuti pisike terrass grillimise koht,“ rääkis Mardi. Ta soovitab grillseadmete käsitlemisel kindlasti järgida Päästeameti ohutusnõudeid. „Rõdul või terrassil piisab juba väiksest müksust või tugevamast tuulehoost, kui kergem söegrill on kummuli ning suur õnnetus käes,“ hoiatas Mardi.

Kuid juhul, kui kortermaja kinnistu on piisavalt suur ning kui korteriühistu liikmed on sellega päri, võiks elamust ohutus kauguses sisse seada hoopis puhkenurgakese tuleohutusnõuetele vastava grillialaga, mida saaks kasutada kõik majaelanikud. „Sellise puhkeala on elanikud tavaliselt väga hästi vastu võtnud ja annavad oma panuse, et puhkekohta korras hoida,“ rääkis Mardi.

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning on partneriks BuildEST projektis, mis toob kokku erinevate osapoolte teadmised ja kogemused elamufondi rekonstrueerimiseks.

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit
www.ekyl.ee

Kõneisik:
Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige, õigusosakonna juhataja
Tel: 372 50 15077
E-mail: urmas.mardi@ekyl.ee