Korteriühistute Liit: korterelamute rekonstrueerimine vajab rohkem toetusraha

11.04.2023

Eesti Korteriühistute Liidu teade
11.04.2023

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimehe Andres Jaadla loodab, et tulevikus jätkatakse maju renoveerida soovivate korteriühistute rahalist toetamist suuremas mahus. “Olukord, kus 80 miljonit eurot toetusraha saab taotlustega kaetud loetud tundide jooksul nagu see eile juhtus, näitab, et korteriühistute tung majad korda teha on väga suur ja soovijaid rohkem, kui praegune toetusraha maht suudab ära katta. Oluline on, et riigi toetus oleks kõigile soovijaile kättesaadav. Samuti peab Eestil olema plaan, kuidas vastavad summad oma eelarvest leida, kui 2027. aastal euroliidu toetusrahastus lõpeb,” ütles Jaadla.

Jaadla sõnul on riiklik rekonstrueerimistoetus igal juhul tunnustamist väärt, kuid kurb on näha, kui kaasajastamist hädasti vajav ja ootav maja jääb toetusest ilma. “Rekonstrueerimise ettevalmistus korteriühistus on pikk protsess. See nõuab põhjalikku eeltööd, töömahukaid üldkoosolekuid, projektide ettevalmistust ning korteriomanikud kulutavad sellele raha. Kui kõige selle tulemusena aga siiski toetusest ilma jäädakse, algab kogu protsess jälle otsast peale ning selline olukord on väga kahetsusväärne.”

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse. Samuti on liit partneriks BuildEST projektis, mis toob kokku erinevate osapoolte teadmised ja kogemused elamufondi rekonstrueerimiseks.

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit www.ekyl.ee

 

Kõneisik:
Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees, Housing Europe’i juhatuse liige
Tel: +372 520 3987
E-mail: andres.jaadla@ekyl.ee