Liit aitab korteriühistute liikmeid petukõnede eest hoiatada

15.12.2021

Eesti Korteriühistute Liidu teade
15.12.2021

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) värske ajakirja Elamu vahel ilmus nii eesti kui vene keeles petukõnede eest hoiatav Pangaliidu infoleht, mille korteriühistu saab maja infostendile üles panna. „Meie jaoks on väga oluline õlg alla panna teavituskampaaniatele, mille eesmärgiks korteriühistute liikmete turvalisus,“ märkis EKÜL juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Petukõnedest teavitava infolehe saab iga korteriühistu ka alla laadida ja välja printida EKÜL kodulehelt:
https://www.ekyl.ee/wp-content/uploads/Ei_aitah_Poster.pdf

Korteriühistu on paljude elanike jaoks usaldusväärse info allikas, sellepärast peab Mardi info jagamist oluliseks. „Eriti vanematel elanikel ei pruugi olla pidevat ligipääsu internetile, kuid just nemad on paraku tihti petiste sihtmärk. Kahjuks langes ainuüksi oktoobris telefoni teel end investeerimisspetside või pangatöötajatena esitlenud petturite ohvriks üle 200 eestimaalase, kes kaotasid pea poolteist miljonit eurot. Ent kui ka korteriühistu infostendil seisab suurelt hoiatus, kuidas petukõnesid ära tunda, siis jääb ehk vähemaks inimesi, kes võhivõõrastele oma PIN koodi ja seeläbi ligipääsu pangaarvele annavad,“ usub Mardi.

Korteriühistutes elavate inimeste heatahtlikkust püüavad kurikaelad ka muul moel ära kasutada ja näiteks kavala plaaniga trepikotta, sealt edasi aga korteritesse pääseda. „Võõraid ei tohiks maja trepikotta lubada, kui pole teada, kelle juurde ja mis eesmärgil võõras läheb. Samuti mitte suvalistele inimestele ust avada – kui teie korterisse peab pääsema näiteks korteriühistu poolt palgatud remondimees või tehnilist järelvalvet teostav ametnik, teavitab ühistu teid sellest.”

 

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

 

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit www.ekyl.ee

 

Kõneisik:
Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige, õigusosakonna juhataja
Tel: 372 50 15077
E-mail: urmas.mardi@ekyl.ee