Parimaid korteriühistuid oodatakse konkursile

09.09.2021

Eesti Korteriühistute Liidu teade
9. september 2021

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) kutsub kõiki korteriühistuid osalema 2021. aasta korteriühistute konkursil. „Kandideerima on oodatud korteriühistud üle Eesti, pole tähtsust, on’s korteriühistu suur või väike, uus või vana – kõik tublid ühistud on konkursile oodatud,“ kommenteeris EKÜLi välissuhete ja projektide juht Anu Sarnet. Kandideerimistaotlusi ja fotosid oodatakse aadressile ekyl@ekyl.ee  hiljemalt 13. septembriks 2021.

Konkurss viiakse läbi kolmes kategoorias. „Edukaim renoveerimisprojekt 2021“ oodatakse kandideerima korteriühistuid, kes on ellu viinud kortermaja renoveerimisprojekti. Kategoorias „Ilus koduümbrus 2021“ oodatakse kandideerima korteriühistuid, kes on oma tegevusega aidanud kaasa kodumaja ümbruse ilusamaks ja elukeskkonna kenamaks muutmisele ning kategoorias „Parim korteriühistu juht 2021“ oodatakse kandideerima ühistujuhte, kelle eestvedamisel tegutseb toimiv ühistu ja kes on saavutanud ühistu liikmete tunnustuse.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul väärivad tublid ühistud ja nende juhid rohkem tunnustust. „Sellepärast andke palun toredatest ja tegusatest inimestest ning ühistutest teada,“ kutsub Mardi üles. Tema sõnul on aastate jooksul auhinnatud ühistujuhtide seas väga erinevaid inimesi. „On neid, kes hoidnud maja veerand sajandit võlgadest vabana, aga ka noori inimesi ühistu eesotsas, keda majarahvas kogu südamest kiidab,“ toob ta välja. Renoveerimisauhinnaga pärjatud ja kauni koduümbruse loonud majad on muutnud linnapilti nii pealinnas kui ka kaugel väljaspool. „Kui viletsas seisus majast, mille seinapragudes ulus tuul, saab eeskujuliku väljanägemise ja tänapäevase elukeskkonnaga elamu, on see pärist kindlasti tunnustamist vääriv tegu,“ leiab Mardi. „Rohelust pole samuti linnakeskkonnas kunagi üleliia palju. Kui üks korruselamu on omal algatusel rajanud aia või lausa pargi, loonud rekreatsioonivõimalusi ja mõnusa olemise majaelanikele, tuleks seda esile tõsta. Kodu pole ju ainult neli seina snepperluku taga,“ nendib ta.

Lisainfo kandideerimise kohta leiab siit: https://www.ekyl.ee/konkursid2021/

 

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

 

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit
www.ekyl.ee

Lisainfo konkursi kohta:
Anu Sarnet, EKÜL välissuhete ja projektide juht
Tel: 55585701
E-mail: anu.sarnet@ekyl.ee