Korteriühistud üle Eesti peavad Rakveres suveülikooli

11.08.2021

Eesti Korteriühistute Liidu teade
11. august 2021

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) eestvedamisel toimub 12.-13. augustil Rakveres traditsiooniline korteriühistute suveülikool. Põhitähelepanu on elamute renoveerimisel ning korteriühistute juriidilistel muredel, kuid kõneldakse ka vaimsest tervisest ja tutvutakse lõunanaabrite lätlaste renoveerimiskogemustega.

Ürituse kava näeb EKÜL kodulehel: https://www.ekyl.ee/koolitused/suveulikool-rakveres/
Ajakirjanikud on oodatud suveülikooliga tutvuma!

Eesti Korteriühistute Liidu esimees ja Rakvere abilinnapea Andres Jaadla tunneb heameelt, et sedapuhku on suviseks kohtumispaigaks on just Rakvere. „25 aastat tagasi pandi just Rakveres alus Eesti korteriühistuliikumisele ning veerand sajandit on tõestanud, et Eesti korteriühistud on tegusad, tublid ning oma renoveerimiskogemusega Euroopas eeskujuks,“ rääkis ta.

Suveülikooli üheks osaks on ka tutvumine Rakvere rekonstrueeritud kortermajadega. „Kui Rakveres ringi liikuda, siis võib igaüks näha, et eesmärk olla esimene linn Eestis, kus kõik nõukogudeaegsed korrusmajad saavad  täielikult kaasajastatud, on Rakveres käega katsuda. Sovetiaegne elamufond on peagi saamas täielikult renoveeritud,“ rõhutas Jaadla.

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit www.ekyl.ee

Kõneisik:
Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel: 5203987
E-mail: jaadla@ekyl.ee