Eesti Folkloorinõukogu kutsub üles 9. novembril kortermajja marti jooksma.

23.10.2020
Kutse peredele, sõpruskondadele ja kollektiividele!
LÄHEN MARTI JOOKSMA JA OOTAN KOJUKUTSEID!

Tänavu toimub III suur mardi- ja kadrisantide rahvaloendus, millega loeme kokku kõik õnnetoojad üle Eesti. Kuid mitte ainult!

Eestis on palju kodusid, kes ootavad novembrikuus pikisilmi külla mardisante. Mõnda metsatallu või kortermajja ei ole mardiõnn jõudnud juba aastaid ja mardisantide jaoks hoolega valmis pannud annid on jäänud jagamata, õnn kodudesse viimata. Moodsad ajad nõuavad uut lähenemist!
Kutsume kõiki peresid, sõpruskondi ja kollektiive minema 9. novembril marti jooksma ning võtma vastu kojukutseid! Selleks tuleb oma seltskond üles anda tellitavaks mardipereks, kellega kodud saavad ise ühendust võtta ja endale külla kutsuda. Näita eeskuju ja ole oma sõpradega eestimaine vägev õnnetooja – mardisant!
Oled väljakutseteks valmis?

Toimi järgmiselt:

  • mine kodulehele hakkamesantima.ee;
  • kliki avalehel „Suur mardi- ja kadrisantide rahvaloendus“ ja pane oma mardipere kontaktandmed kirja;
  • registreerida saad oma mardipere kuni 31. oktoobrini. 

Mardiperede kontaktid lisame kodulehele hakkamesantima.ee ning seda kaudu on võimalik kodudel (või ka töökollektiividel) 1.-9. novembrini  mardiperedega ise otse ühendust võtta, et sanditamiseks sobilik aeg kokku leppida.

Sanditajaks kirjapanek ei eelda kõikide küllakutsete vastuvõtmist – täpsed kokkulepped peredega sõlmite juba ise. Mardisandiks minejale on heaks ettevalmistuseks kodulehel hakkamesantima.ee olevad õppematerjalid ja kostüümiideed, üle Eesti toimuvad mardikombestiku koolitused, „Hakkame santima“ raamat ja erinevad õppevideod.

Neil, kelle jaoks pigem traditsioonilised viisil martijooksmine mokkamööda on, palume oma mardipere liikmed siiski enne või pärast sanditamist kirja panna „Suurel mardi- ja kadrisantide rahvaloendusel“, mis toimub tänavu juba kolmandat korda. Loeme kokku kõik õnnetoojad üle Eesti!

Sündmuse leiad ka Facebookist:   https://fb.me/e/3NOPjdOvd