Korteriühistute liit: omavalitsused võiks ühistuid desinfitseerimisvahenditega aidata

26.04.2020

Eesti Korteriühistute Liidu teade
26.04.2020

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) kutsub kohalikke omavalitsusi üles korteriühistuid majade desinfitseerimisel abistama. “Eestis elab ligi miljon inimest kortermajades ning enamik meist kuulub korteriühistutesse. Tänases kriisiolukorras, kus suur osa eestimaalasi on kaotanud töö ja sissetuleku, on korteriühistutel samuti rahaliselt keeruline toime tulla. Korteriühistud teevad mis nad suudavad, paraku kaasneb eriolukorras seatud rangete puhastusnõuetega ka kulude suurenemine,” nentis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

Tema sõnul oleks abiks seegi, kui kohalik omavalitsus aitaks ühistuid tasuta desinfitseerimisvahenditega. “Tallinna linn tegi sellega juba algust ja jagab linnaosavalitsuste vahendusel kõikidele korteriühistutele üldkasutatavate ruumide jaoks mõeldud desinfitseerimisvahendit. Loodame väga, et sellest algatusest võetakse eeskuju ning teised omavalitsused samuti korteriühistutele abikäe ulatavad ning vähemalt tasuta desinfitseerimisvahendeid jagavad,” rääkis Mardi.

Ta rõhutas ka, et kuigi korteriühistud püüavad karmistatud koristustingimusi täita, lasub suur osa vastutusest oma tervise eest ka kortermaja elanikel. “Kindlasti pole tänases olukorras kortermaja trepikoda ajaveetmise koht. Eriti riskigruppidesse kuulujal tasuks tõesti ette võtta vaid vältimatuid, hädapäraseid käike. Kuid naabritega kohtumised, mis ehk tavaolukorras võimalikud olid, tuleb nüüd ära jätta,” paneb ta elanikele südamele.

Kortermaja üldkasutatavates ruumides kehtib samuti 2+2 reegel, võimalusel tuleks vältida lifti. “Ja nagu Terviseamet on korduvalt ka rõhutanud, pärast korterisse sisenemist tuleb käed põhjalikult ära pesta,” tuletab Urmas Mardi veelkord meelde.

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit
www.ekyl.ee

Kõneisik:
Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige, õigusosakonna juhataja
Tel: 372 50 15077
E-mail: urmas.mardi@ekyl.ee