Korteriühistud elanikele: ärge jätke koli prügikasti kõrvale

04.04.2020

Eesti Korteriühistute Liidu teade
4. aprill 2020

Eriolukorras sunnitud kodusolek on korteriomanike kevadkoristusele tõeliselt suure hoo andnud, kuid kuna mitmel pool Eestis on jäätmejaamas jäätmete vastuvõtt peatatud, tuuakse mittevajalik kraam lihtsalt hoovi või prügikasti kõrvale. Eesti Korteriühistute Liit palub aga tungivalt seda mitte teha.

“Koristatakse hoogsalt nii tubades kui ka keldrites. Kuna jäätmejaama aga ajutiselt viia ei saa, siis vanad mööblitükid, rõivad ja muu, mis koristuse käigus on üle jäänud, visatakse aga lihtsalt prügikasti kõrvale või jäetakse hoovile, kus need tuulega laiali lendavad või satuvad näriliste jt saagiks. Hoopis hulluks läheb aga asi siis, kui prügikasti kõrvale jäetakse ka värvijääke ja muid kemikaale, mis on ohtlikud jäätmed ja võivad raske õnnetuse kaasa tuua,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Dagmar Mattiisen.

Eesti Korteriühistute Liit palub kevadkoristusel ikka mõistlikuks jääda ning asjad korteris ära sorteerida ning kokku tõsta ja need eriolukorra lõppedes jäätmejaama viia. “Ka olmeprügi tuleks võimalusel korralikult sorteerida, juba täna pakuvad paljud korteriühistud selleks eraldi konteinereid. Kindlasti tuleb aga igal elanikul endal jälgida, et üheliigiline prügi ikka õiges konteineris maanduks,” pani Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla korteriomanikele südamele.

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

 

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit
www.ekyl.ee

 

Kõneisikud:

Dagmar Mattiisen
Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige
Tel: 50 84 799
E-mail: tartu@ekyl.ee

Andres Jaadla
Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel: +372 520 3987
andres.jaadla@ekyl.ee