Korteriühistud kogunevad täna Virumaa foorumile

25.01.2020

Eesti Korteriühistute Liidu teade
25. jaanuar 2020

 

Korteriühistud kogunevad täna Rakverre Virumaa foorumile, et üheskoos arutleda kortermajade rekonstrueerimise teemadel. Foorumil on kõne all riigi pikaajalise rekonstrueerimise strateegia ning elamumajanduse eesmärgid, samuti rekonstrueerimise finantseerimisvõimalused.

Vahetatakse ka praktilisi kogemusi korteriühistu juhi igapäevatööst. Foorum algab kell 11 Rakveres, Art Hotelli konverentsiruumis, ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul põhjustavad kokku kuivanud renoveerimistoetused korteriühistutes suurt pettumust. “Riikliku toetuse taotlusvoorus dokumentide esitamisele eelneb mitme aasta pikkune aja- ja rahakulukas ettevalmistustöö oma kodumajas – kui võimalus paari minutiga taotlusvoorus löögile pääseda tundub sama suur kui lotos võita, võib juhtuda, et mõni ühistu loobub renoveerimisest hoopis,” märkis Jaadla. “Ei saa aga loota, et poole sajandi vanune elamufond, mis tungivalt parendusi vajab, kuidagi iseenesest paremuse poole liikuma hakkab. Siin vajab Eesti siiski pikaajalist ja tõhusat strateegiat, milles korteriühistutel on minu hinnangul oluline roll,” nentis Jaadla.

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

FOORUMI ETTEKANDED

FOORUMI PILDID

 

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit
www.ekyl.ee

 

Kõneisik:

Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel: +372 520 3987
E-mail: andres.jaadla@ekyl.ee