Korteriühistute suurfoorumil on luubi all asjaajamise lihtsustamine ja õigusloome, tunnustatakse ka parimaid

03.10.2019

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
3. oktoober 2019

Korteriühistud üle Eesti kogunevad Eesti Korteriühistute Liidu kutsel teisipäeval, 8. oktoobril Olümpia hotelli konverentsikeskusesse XXII suurfoorumile. Tänavu on vaatluse all õigusloome ja asjaajamise lihtsustamine, tunnustatakse ka parimaid korteriühistud ning kõneldakse korteriühistu juhi kui kogukonna liidri rollist. Suurfoorumi osalejaid tervitavad majandus- ja taristuminister Taavi Aas, välisminister Urmas Reinsalu ning Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Korteriühistute XXII suurfoorum algab 8. Oktoobril kl 10 Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses (Liivalaia 33, Tallinn). Ürituse kavaga saab tutvuda EKÜL kodulehel: https://ekyl.ee/foorum2019/.

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul võetakse suurfoorumil luubi alla asjaajamise lihtsustamine. „Korteriühistu töös on paraku palju bürokraatiat, tuleb toimetada erinevates registrites – kuidas seda kõige tõhusamalt teha, sellest suurfoorumil räägimegi,“ selgitas Jaadla.  Korteriühistute XXII suurfoorumi motoks on „Väärtustades korteriühistut.“ Jaadla sõnul tuleks ühiskonnas palju enam väärtustada korteriühistu juhi kui oma kogukonna liidri rolli. „Ühest hiljutisest küsitlusest selgus, et selle töö vähene väärtustamine võtab korteriühistu juhatuselt ka motivatsiooni oma tööd jätkata. Nii ollaksegi paljudes ühistutes sundolukorras, kus mitte ükski korteriomanik ei soovi ühistu juhtimist oma õlule võtta,“ rääkis Jaadla.

Üheks oluliseks valdkonnaks korteriühistu töös on ka õigusküsimused, mistap võetakse suurfoorumil vaatluse alla õigusloomega seonduv. „Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus on varsti kaks aastat kehtinud ja kitsaskohad tulevad praktilises elus välja,“ rääkis Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. Tänavu kevadel viis EKÜL läbi ka elektroonilise küsitluse korteriühistute esindajate seas, kus paluti vastata justiitsministeeriumi koostatud näidisteemadele ning anti võimalus anda tagasisidet valdkonna probleemide kohta laiemalt. Korteriühistud rõhutasid tagasisides palju seaduse liiga keerukat sõnastust ja võimalusi erinevateks tõlgendusteks. Suurfoorumil annab korteriomandi- ja korteriühistuseaduse rakendamise avaliku konsultatsiooni tulemustest põhjaliku ülevaate Justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Maria Sutt.

Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama! Intervjuusid saab teha enne ürituse algust ja kohvipausidel. Ürituse koordineerimise huvides palume meediaväljaannetel võimalusel oma tulekust ja kindlatest intervjuusoovidest varem märku anda EKÜL välissuhete ja projektde juhile Anu Sarnetile: anu.sarnet@ekyl.ee, tel: 55 585 701

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

 

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit
www.ekyl.ee

 

Kõneisikud:
Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel: +372 520 3987
E-mail: andres.jaadla@ekyl.ee

Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige, õigusosakonna juhataja
Tel: +372 50 15077
E-mail: urmas.mardi@ekyl.ee