Prügiveosegadus Tallinnas paneb ühistud väga raskesse seisu

11.04.2017

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
11. aprill 2017

Eesti Korteriühistute Liidu poole on pöördunud mitmed ühistujuhid, kes on tänu Tallinna prügiveos toimuvale segadusele seatud väga raskesse seisu – kuna riigihankega valitud jäätmevedaja oma kohustusi täita ei suuda, lõpetatakse süvakogumismahutitest pärinevate jäätmete korraldatud vedu ning ühistul tuleb ise paari päevaga uus vedaja leida.

“Tallinna Jäätmekeskuse lepingupartneriks süvakogumismahutitest pärinevate jäätmete kogumise ja veo osas sai Baltic Waste Management OÜ. Kahjuks ei ole ettevõte suutnud sõlmitud lepingut korrektselt täita ning see on põhjustanud süvamahutite ületäitumist. Nüüd said ühistujuhid kirja, kus öeldakse, et toimib vabaturg ja leidke ise endale vedaja,” selgitas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

Mardi sõnul on lubamatu olukord, kus ühistud ei saa usaldada kohaliku omavalitsuse korraldatud jäätmevedu. “Kui mõne aasta eest korraldatud jäätmeveo süsteemile üle mindi, lubati, et süsteem toimib ja teeb inimeste elu kergemaks. Elu on aga näidanud, et see siiski nii ei ole – on täiesti lubamatu panna ühistud olukorda, kus neil tuleb üleöö leida uus partner ja sõlmida uued lepingud, et majade ümbrus prügisse ei upuks,” rääkis Mardi.

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Lisainfo: Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige, õigusosakonna juhataja
Tel 372-50 15077, e-mail: urmas.mardi@ekyl.ee