Kortermajade renoveerimiseks ette nähtud toetusraha hakkab otsa saama

26.03.2017

Eesti Korteriühistute Liidu teade
25. märts 2017

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) peab täna, 25. märtsil Tartus Lõuna-Eesti korteriühistute XV foorumit “Uued võimalused ja uued väljakutsed”.

Foorumil räägiti sellest, et korteriühistute toetuseks ette nähtud riiklikust toetusest on pool juba kasutatud. SA KredEx eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on toetusteks ette nähtud 102 miljonist eurost taotlusi estitatud juba 51 miljonile eurole.
“Üldiselt võib öelda, et ühistutel, kes järgneva 12 kuu jooksul toetusraha taotlust ei esita, läheb raskeks, sest plaanitud 102 miljonit eurot saab otsa,” rääkis Reinsalu foorumil peetud ettekandes. Tema sõnul on hetkel töös üle 120 projekti, mis lähiajal lõppotsuse saama peaksid.

Reinsalu sõnul on võrreldes eelmise toetusvooruga toimunud kardinaalne muutus – enamik maju soovib teostada tervikrenoveerimise ning taotleb riigilt 40% toetust, varasemas toetusvoorus oli maksimummäära taotlejaid oluliselt vähem – varasemas meetmes oli nende osakaal 31%, nüüd taotleb maksimumtoetust 85% taotlejatest. Kui varasema meetme põhjal arvestati, et toetusrahadega saab üle Eesti korda teha 1000 maja, siis nüüd on statistikat vaadates selge, et toetussummade toel renoveeritakse 500-550 maja. “Ka projektid on kvaliteetsemaks muutunud,” kinnitas Reinsalu.

“Meetmega harjumine võttis aega, kuid täna on korteriühistud üle Eesti selle omaks võtnud ning soovivad riikliku toetusraha toel elamud energiasäästlikumaks muuta ning kortermajade elukaart pikendada,” rääkis EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla. “Oluline on see, et riik kortermajade renoveerimise toetusmeetmega kindlasti jätkaks, kuna see on olnud tõhus ning oluline abi korteriühistutele üle Eesti.”

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Lisainformatsioon:
Andres Jaadla
Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees, tel +372 520 3987