Korteriühistud: kohalik omavalitsus võiks aidata elamute juurde puhkealasid luua

27.04.2015

Pressiteade
25.04.2015

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi kiitis Tartu linna plaani eraldada ühistutele laste liivakastide tarvis liiva ning toonitas, et kohaliku omavalitsuse tugi ühistutele on puhkealade rajamisel väga oluline.

“Paljud ühistud mõtlevad just kevadeti oma majaümbruse korrastamise peale, sest kodu pole ainult korter või trepikoda. Lastele maja juurde mänguväljak, liivakastid, mõned pingid ja natuke rohelust, kus jalga puhata – kõige selle loomine aga maksab, ning korteriomanike kulutused on juba niigi päris suured. On väga tervitatav, kui kohalik omavalitsus omalt poolt aitab – näiteks ehitab mõne mänguväljaku, aitab seda korrastada vms. Teised omavalitsused võiks Tartust eeskuju võtta ning samuti ühistud puhkealade loomisel aidata,” rääkis Mardi.

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Lisainformatsioon:
Urmas Mardi
Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige
Tel 372- 50 15077
E-mail: urmas.mardi@ekyl.ee

Eesti Korteriühistute Liit
Tel: 627 5740
e-mail: ekyl@ekyl.ee