Küsitlus: korteriühistud soovivad, et pakendite kogumine oleks vabatahtlik

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
12. detsember 2018

Korteriühistud üle Eesti leiavad, et pakendijäätmete segaolmejäätmetest eraldi kogumine ja üleandmine tekkekohal (korteriühistu territooriumil) võiks olla vabatahtlik, mitte korteriühistutele seadusega pandud kohustus, selgus Eesti Korteriühistute Liidu korraldatud küsitlusest. “Küsitlus andis kinnitust juba varasematele signaalidele, mida liikmetelt saanud oleme. 60% küsitlusele vastanuist  jäi seisukohale, et see võiks olla vabatahtlik ning muutusega olid nõus enamjaolt need ühistud, kes juba praegu vabatahtlikult oma maja juures ka pakendijäätmeid koguvad,” selgitas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

EKÜL kalender 2019

Siit leiate 2019. aasta EKÜL suurürituste ajad. Kalender täieneb pidevalt!

24.-25.01 III Korteriühistute Talveakadeemia
Pärnu, Estonia Resort Hotel & Spa

31.01 Virumaa Korteriühistute Foorum
Rakvere, Lai 18, Art Hotelli seminariruum

9.03 Lääne-Eesti Korteriühistute XVI Foorum
Pärnu, Roheline 1, Nooruse Maja

23.03 Lõuna-Eesti Korteriühistute XVII Foorum
Tartu, Narva mnt 3Rakvere korteriühistud Ukraina televisioonis

Oktoobris Eestit külastanud Ukraina meediakanal “Radio Svoboda” kajastas Eesti ja Rakvere korteriühistute renoveerimise edulugu. Külalisi hämmastas Rakvere ühistute aktiivsus ja linna head näited kvartaalse renoveerimise kogemusest Seminari tänaval. Tallinnas tehti intervjuu KredExi toetusmeetmete osas.

Vaata uudislugu: https://fakty.com.ua/ua/videos/yak-v-estoniyi-onovlyuyut-radyanski-budynky/?fbclid=IwAR0RhJ-ZGFDdRqW-Ejg468Jn0XYx3srtSgXeJvcNE-Zyic5M01UfxHAms0UEesti Korteriühistute Liit toetab riigi plaani korteriühistud riigilõivust vabastada

Eesti Korteriühistute Liidu teade
3. detsember 2018

Eesti Korteriühistute Liit toetab justiitsministeeriumi algatatud seaduste muutmise eelnõud, mille üheks oluliseks sisuks on seaduse jõustumisel vabastada korteriühistud riigilõivu maksmise kohustusest seoses kohtumenetlusega.  “Korteriühistutele on see oluline seadusemuudatus, mida kindlasti toetame,” märkis Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige, õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.07.12.2017 EKÜL Tallinna ja Harjumaa liikmete jõuluümarlaud

Hea Eesti Korteriühistute Liidu Liige!

Olete oodatud EKÜL Tallinna ja Harjumaa liikmete jõuluümarlauale! Külastame üheskoos giidiga KUMU Kunstimuuseumi näitust “KUMU hitid” ning hiljem kostitame ennast KUMU kohvikus jõuluhõnguliste suupistedega ning räägime, kuidas möödus 2018. aasta – mida jõudsime aasta jooksul teha ja millised on plaanid 2019. aastaks.

Aeg: 7. detsember 2018, kell 15.00-17.00 (kogunemine kell 14.50 KUMU Kunstimuuseum fuajees)
Koht: KUMU Kunstimuuseum (A. Weizenbergi 34, Tallinn)

Jõuluümarlaua osalustasu on 16 € (pensionäridel 14 €, KUMU Kunstimuuseum palub kaasa võtta soodust tõendav dokument). Osalustasu sisaldab giidiga ekskursiooni, suupisteid ja tervitusjooki.Tarbijast tootvaks tarbijaks: kohalike energiakogukondade roll energiasüsteemi ümberkujundamisel Euroopas

ANDRES JAADLA, Eesti Korteriühistute Liidu  juhatuse esimees

Eesti korteriühistutel kui  lõpptarbijate energiakogukondadel on tervele Euroopale ette näidata eeskuju väärivaid tulemusi, ent oluline on ka riigi jätkuv ja stabiilne toetus.

Euroopa Nõukogu jõudis 2017. aasta lõpupäevil kokkuleppele üldises lähenemisviisis direktiivile, millega kehtestatakse ühised üleeuroopalised eeskirjad tagamaks euroliidus konkurentsivõimelist, tarbijakeskset, paindlikku ja mittediskrimineerivat elektrienergia siseturgu.

Direktiiv on osa üleeuroopalisest puhta energia paketist, selles pööratakse erilist tähelepanu tarbijatele ja rõhutatakse hästitoimiva siseturu tähtsust. Sellega antakse rohkem õigusi tarbijatele, nähakse ette tasakaalustatud lahendus reguleeritud hindade jaoks, kehtestatakse energiakogukondade reguleeriv raamistik ning määratakse kindlaks turuosaliste rollid ja kohustused.45417412_10156200712434285_8058886152414822400_n

EKÜL jäätmekäitluse küsitlus

Head liikmed!

Üleeuroopalise jäätmetekke vähendamise nädala raames ning seoses pakendite kogumise ümber puhkenud diskussiooniga sooviksime teada, kuidas oma korteriühistus jäätmeid ja pakendeid kogute ning mida arvate Keskkonnaministeeriumi plaanitavast muudatusest – kohustuslikust tekkekoha põhisest pakendikogumisest.

Vastuseid ootame 3.detsembrini!

KÜSITLUSAlu Pargi liiklusskeem1

Läbimõeldud liiklusskeem päästis kortermaja parkimisprobleemidest

Eesti Korteriühistute Liit
Pressiteade
23. november 2018

Parkimisprobleemid teevad kortermajadele jätkuvalt muret, nendib Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimees Andres Jaadla. Ta esines hiljuti Tallinna elamumajanduskonverentsil ning konverentsi arutelu „Tallinn – elukeskkond kõigile (autoga ja autota)“ tekitas Jaadla sõnul kirgi ja tõstis esile erinevaid arvamusi lahenduste osas. “Parkimine on ülioluline teema ja lahenduse  leidmisel tuleb leida suureneva autostumise ja  rohealade vahel korteriühistu liikmetele sobiv kompromiss,” rääkis Jaadla.

Parkimisprobleemidega oli kimpus ka tänavu EKÜL korteriühistute konkursil parima renoveeritud kortermaja tiitli võitud Pargi 3 Alu alevikus Raplamaal. Trepikodade uste ette pargitud autod ei lubanud vaat et poekotiga enam majja sisenedagi, autode mõlkimistest ja konfliktidest rääkimata. “Kui meie maja nelikümmend aastat tagasi ehitati, polnud ju taolist liikluskoormust nagu nüüd,” räägib ühistujuht Viktoria Pavliuk Eesti Korteriühistute Liidu ajakirja Elamu uues numbris. Tänapäevased vajadused on mõistagi muud  ja teinekord olla peres lausa kolmPärnus räägiti ühistute jaoks olulistest lõpptarbimise päevateemadest

19. novembril 2018 Pärnus toimunud  EKÜL lõpptarbija infopäeval räägiti energiamajanduse korralduse seaduse nõuetest, korteriühistuid puudutavatest muudatustest pakendijäätmete käitlemisel ja toiduraiskamise vähendamise võimalustest. Infopäeva avanud EKÜL  Pärnu esinduse juhi Anne Betkeri sõnul on Pärnu ühistujuhid aktiivsed ja soovivad nii linna kui riigi tasandil  aktuaalsetel teemadel kaasa rääkida.

Infopäeval peaettekande teinud EKÜL juhatuse  esimees Andres Jaadla sõnul on korteriühistud oma liikmeskonnaga lõpptarbijatena arvestav sihtrühm erinevates eluvaldkondades, kelle huvidega tuleb arvestada.ERIPAKKUMINE käsiraamatule

Otsid kingitust ühistujuhile? Soovid endale soetada ühistujuhi tööks vajaliku abimehe? Käsiraamatul “NÕUANDEID KORTERIÜHISTUTELE: kuidas rakendada uut korteriomandi- ja korteriühistuseadust?” on nüüd Jõuluaja eripakkumine, kus vahemikus 19.11.18 – 17.12.18 on raamatu ostjatele erihind 25.- (tavahind 30.-) ning EKÜL liikmetele soodushind 17.- (tavahind 22.-).

Lisaks ootab kõiki vahemikus 19.11.18 – 17.12.18 raamatu ostjaid EKÜL Tallinna kontoris (aadressil Sakala 23A) kingitus!

Erihinnaga saab raamatut tellida aadressil ekyl@ekyl.ee või helistades 627 5740.
Eripakkumise raamatute arv on piiratud!Eesti Korteriühistute Liit ühines 19 organisatsiooni ühisavaldusega Riigikogule

16.11.2018 pöördusid 19 organisatsiooni Riigikogu  keskkonnakomisjoni poole seoses keskkonnaministeeriumi poolt esitatud jäätmeseaduse eelnõu muudatusettepanekuga nr 61, mille kohaselt peavad pakendiorganisatsioonid tagama pakendijäätmete tasuta äraveo ja käitlemise jäätmevaldajate juurest (eramajad, korteriühistud, juriidilised isikud, kes ei ole pakendiettevõtjad). Ühispöördumisega liitunud organisatsioonid (pakendiettevõtjate esindusorganisatsioonid, korteriühistute liit, pakendiorganisatsioon) leiavad, et keskkonnaministeeriumi muudatusettepanek ei ole kõige mõistlikum ja kuluefektiivsem lahendus olmejäätmete ringlussevõtu suurendamiseks. Keskkonnakomisjonile tehakse ettepanek jätta keskkonnaministeeriumi muudatusettepanek nr 61 jäätmeseaduse eelnõusse lisamata. Ühispöördumisele kirjutasid alla Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Korteriühistute Liit ja Eesti Taaskasutusorganisatsioon MTÜ (ETO). Pöördumisega on liitunud veel 16 organisatsiooni.KUTSE: Tallinna ja Harjumaa Korteriühistute Ümarlaud

Esmaspäeval 26. novembril 2018 kell 17.00 eesti keeles  ja
teisipäeval 27. novembril 2018 kell 17.00 vene keeles toimub

Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud.

Toimumiskoht: EKÜL koolitusklass, Sakala 23A, Tallinn (I korrus)

TEEMAD:

„Fassaadi soojustamine müüdid ja tegelikkus“

„Kuidas põhjendada kortermaja elanikele hoone renoveerimise vajalikkust“  – Näited korteriühistutest, kus üldkoosolekul tehtud detailne selgitustöö on muutnud elanike eelarvamusi.

Lektoriks on Caparoli konsultant Eiko Roosimägi. Caparol on maailma juhtiv fassaadi soojustussüsteemide tootja, kellel on selles vallas juba rohkem kui 60 aastat kogemust._MG_3717 (002)

Tallinnas toimus elamumajanduskonverents

17.11.18 toimunud Tallinna Elamumajanduskonverentsil rääkis Eesti Korterühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla teemal „Mida tõi korteriühistutele kaasa aasta 2018?“.

Konverentsi keskseks teemaks oli „Tallinn – elukeskkond kõigile (autoga ja autota)“. Arutleti parkimise korraldamise ja parkimisega kaasnevate probleemide üle. Andres Jaadla sõnul on parkimisteema  Tallinnas ülioluline ja lahenduseks saab olla ühistute liikmetele sobiv kompromiss  suureneva autostumise ja  linna rohealade vahel.  “Tallinn on siin programmidega “Hoovid korda” ja “Roheline õu” loonud ühistutele mitmeid kaasaegseid võimalusi,” kinnitas Jaadla.

Loe veel :

https://www.tallinn.ee/est/Uudis-Tallinnas-toimub-tana-elamumajanduskonverentsEAK-400px-element-vasakul-kiri-paremal-arengukoostoo

Eesti korteriühistu juhi koolitusest saab Ukraina kolleegide täiendõppe alus

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
12. november 2018

Eesti arengukoostöö raames saab Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) poolt väljatöötatud korteriühistu juhi koolitus aluseks Ukraina ühistujuhtide ametialasele täiendõppele. Tegemist on arengukoostööprojektiga “Ukraina eluasemevaldkonna reformide toetamine”, millega liit tänavu augustis alustas.EKÜL LÕPPTARBIJA INFOPÄEV PÄRNUS, 19.11.18

19. november 2018, kell 16:00

Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriseltsi majas, Lõuna tn 18

Teemad:
Tark tarbimine ja energia lõpptarbijad
Kavandatavad muudatused pakendijäätmete käitlemisel
Toidujäätmete tekke vähendamise võimalused

Esinevad:
Andres Jaadla, EKÜL juhatuse esimees
Marve Virunurm, Pärnu Linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialist

Infopäeval osalemine on TASUTA.

Palume osalemiseks registreeruda parnu@ekyl.ee või tel 53 083 080 (Anne Betker)Eesti Korteriühistute Liit: lubamatu on seada korteriomanikele täiendavaid kohustusi pakendikogumise näol

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
2. november 2018

Eesti Korteriühistute Liit peab kavandatavat seadusemuudatust, mille kohaselt peaks korteriühistud pakendeid muudest jäätmetest eraldi koguma hakkama, korteriomanike kohustuste lubamatuks suurenemiseks. “Korteriühistute esindajana oleme seadusemuudatusele sellisel kujul kindlasti vastu,” rõhutas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

Täiendatud 7.11.18: vaata intervjuud ETV Terevisioonis alates 46:10 SIITEE logo vaike

Vikerraadios räägiti EKÜL kampaaniast toidujäätmete vähendamiseks

Vikerraadio saates Huvitaja räägiti toidust meie kodudes, selle väärtustamisest ja võimalustest säästlikumalt tarbida. Eesti Korteriühistute Liit on käivitanud kampaania, mille eesmärgiks on vähendada kodumajapidamistes äravisatavate toidujäätmete hulka. Seda algatust on stuudios lähemalt tutvustamas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

Kuula intervjuud siit: Huvitaja. Toidu säästlik tarbimine kodus.DSC_2924

Ukraina meediakanal tutvus Eesti elamumajandusega

EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla tutvustas 25. oktoobril 2018 Ukraina meediakanalile “Radio Svoboda” Rakvere korteriühistute renoveerimispraktikaid. Võttegrupp on Eestis tutvumas Eesti elamumajanduse arengutega. Külalisi hämmastas Rakvere ühistute aktiivsus ja linna head näited kvartaalse renoveerimise kogemusest Seminari tänaval. Tallinnas tehti intervjuu KredExi toetusmeetmete osas. Rakverest liikus Ukraina võttegrupp edasi Ida -Virumaale.

Liit: korteriühistu peaks saama õiguse korduskoosoleku kvoorum oma põhikirjaga kehtestada

Eesti Korteriühistute Liidu teade
23.10.2018

 

Eesti Korteriühistute Liidu hinnangul võiks korteriühistud saada võimaluse põhikirjaga korduskoosoleku kvoorumi kehtestamiseks, juhul kui selleks nähakse vajadust. “Ka Helve Särgava viitas punktile uues korteriomandi- ja korteriühistuseaduses, mille kohaselt on korduskoosolek otsustusvõimeline osalejate arvule vaatamata. Korteriühistute huve silmas pidades oleks kõige mõistlikum seadust selliselt muuta, et korteriühistule jääks võimalus korduskoosoleku kvoorum vajadusel oma põhikirjaga kehtestada,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.EE logo vaike

Eesti Korteriühistute Liit käivitas kampaania “Väärtustades toitu”

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
18. oktoober 2018

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) käivitas kampaania “Väärtustades toitu”, mille eesmärgiks on vähendada kodumajapidamistes äravisatavate toidujäätmete hulka. Kampaania raames toimuvad toiduhuviliste kooskokkamised, mis õpetavad toiduaineid säästlikumalt kasutama, samuti arutelud koolides, ilmuvad trükised ja digitaalsed õppematerjalid, lisaks plaanitakse väiksemaid toetavaid projekte.Lopptarbija infopaev

EKÜL lõpptarbija infopäevad 29.10.18 ja 30.10.18

Märkimisväärne osa lõpptarbijatest elab täna korteriühistutes. Eesti korteriühistuid ühendava organisatsioonina on Eesti Korteriühistute Liit seadnud oma eesmärgiks toetada korteriühistuid ja ühistute liikmeid nende rollis lõpptarbijatena ning olla korteriühistutes elavate lõpptarbijate huvide esindajaks.

Ootame kõiki huvilisi EKÜL lõpptarbija infopäevaleKorteriühistu virtuaalkoosolek – mis see on ja milleks?

Autor: Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu jurist
Lugu ilmus Meediapildi ajakirjas Remondi ja ehita, oktoober 2018

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus sätestab võimaluse viia korteriomanike üldkoosolek läbi üldkoosolekut kokku kutsumata: ühistud saavad läbi viia virtuaalkoosolekuid.

Varasemalt ühistutele kehtinud mittetulundusühingute seadusest tulenevas regulatsioonis oli suureks puuduseks asjaolu, et otsuse vastuvõtmiseks pidid kõik liikmed poolt olema. Nüüd on otsus vastu võetud, kui poolthääletanute arv on piisav.XXI Foorum

Ettekanded Eesti Korteriühistute XXI Foorumil, 9.10.18

Tervitussõnad / Hr Rene Tammist, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister VIDEO

Tervitussõnad / Hr Taavi Aas, Tallinna linnapea VIDEO

Korteriühistu ja korteriühistute register – suhtlusviisid, võimalused ja võimalikud ohukohad / Hr Aivar Vimberg, Tartu Maakohtu kinnistus- ja registriosakond, kohtunikuabi – juhataja ETTEKANNE

Korteriühistu põhikirjast, üldkoosolekust ja korduskoosolekust – enamlevinud küsimused korteriühistutelt uue seaduse valguses / Hr Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ETTEKANNE

Miks elektri hind tõuseb? / Hr Hando Sutter, Eesti Energia juhatuse esimees ETTEKANNEDSC03708

Kortermajad soovivad renoveerimiseks riigilt maksimumtoetust

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
11. oktoober 2018

Enamik renoveerimist plaanivaid kortermaju Eestis võtab ette tervikrenoveerimise ning taotleb riigilt maksimaalset ehk 40% toetust. “Seda ei osanud keegi 2014. aastal toetusmeetme planeerimisel ette näha,” selgitas Eesti Korteriühistute Liidu korraldatud korteriühistute suurfoorumil esinenud SA KredEx eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu. “Me ei arvanud, et 102 miljoni euro eest saab Eestis korda teha 407 maja, kui varem sai 37 miljoniga korda teha 650 maja,” tõi ta välja, rõhutades, et tegemist on siiski meeldiva üllatusega. “Majad saavad väga hästi korda. Praegu on 407st majast valmis 226 ja üle Eesti käib tõsine renoveerimine.”Korteriühistute suurfoorumil pärjati Eesti parimad korteriühistud

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
9. oktoober 2018

Korteriühistute edukaim renoveerimisprojekt asub Raplamaal, kauneim koduümbrus Tallinnas.

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) kuulutas täna korteriühistute suurfoorumil  14. korda välja parimad korteriühistud üle Eesti ning tunnustas tublisid ühistujuhte. EKÜL korteriühistute konkursil 2018 valiti parimad kolmes kategoorias: ilus koduümbrus, parim korteriühistu juht ja edukaim renoveerimisprojekt, jagati ka hulgaliselt eriauhindu.

Võitjate fotod leiab siit:

https://www.dropbox.com/sh/643v4teiuog9rwu/AAD5FTID9Cm-aeF5Dgl_TgsRa?dl=0Täna algaval korteriühistute suurfoorumil räägitakse renoveerimistoetuse jätkumisest, kallinevast elektrist ja esimesest aastast uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
9. oktoober 2018

Täna, 9. oktoobril kl 10 algab Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses (Liivalaia 33, Tallinn) Eesti korteriühistute XXI suurfoorum. Foorumi põhiteemadeks on kortermajade riiklik renoveerimistoetus, elektri hinnatõus ning jäätmeveo korraldamine, aga ka esimene aasta uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega ja sellest tulenevad muudatused. Foorumil antakse üle ka auhinnad Eesti parimatele korteriühistutele.Korteriühistud küsivad suurfoorumil: miks elektri hind tõuseb?

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
6. oktoober 2018

Korteriühistud üle Eesti kogunevad teisipäeval, 9. oktoobril kl 10 Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskusesse (Liivalaia 33, Tallinn) XXI suurfoorumile. Kõne all on aktuaalsed teemad: elektri hinnatõus ning jäätmeveo korraldamine, aga ka esimene aasta uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega ja sellest tulenevad muudatused ning kortermajade riiklik renoveerimistoetus. Meediaväljaanded on oodatud sündmust kajastama!Korteriühistute suurfoorumil: esimene aasta uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
3. oktoober 2018

Korteriühistud üle Eesti kogunevad 9. oktoobril kell 10 Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskusesse (Liivalaia 33, Tallinn) XXI suurfoorumile. Kõne all on aktuaalsed teemad: esimene aasta uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega ja sellest tulenevad muudatused, kortermajade riiklik renoveerimistoetus, elektri hinnatõus ning jäätmeveo korraldamine. Meediaväljaanded on oodatud sündmust kajastama!

Foorumi kava: http://ekyl.ee/wp-content/uploads/2018/08/XXI-Foorum-KAVA.pdf1. oktoober 2018 – Maailma Elukeskkonna Päev

ÜRO on nimetanud iga aasta oktoobrikuu esimese esmaspäeva Maailma Elukeskkonna Päevaks (World Habitat Day). Esimest korda tähistati seda päeva 1986. aastal. 2018. aastal oli selle päeva teemaks “Olmejäätmete käitlemine kohalikul tasandil”.

Maailma Elukeskkonna Päeva eesmärgiks on kajastada elukeskkonna olukorda linnades ning rõhutada kõigi inimeste põhiõigust piisavale elukohale. Päevaga soovitakse maailmale meelde tuletada, et kõigil elanikel on võime ja vastutus kujundada oma elukeskkonna tulevikku. Päeva raames tutvustatakse kõikjal maailmas ÜRO kestva arengu eesmärke ja nende saavutamise viise.2019. aastal toetab riik korterelamute rekonstrueerimist kokku 32 miljoni euroga

Siiri Liiva, ärileht.ee

2019. aastal toetab riik korterelamute rekonstrueerimist kokku 32 miljoni euroga. Aastatel 2019-2022 investeeritakse selle meetme raames korterelamute energiatõhususse 122 miljonit eurot. Korterelamute rekonstrueerimise toetus on mõeldud enne 1993. aastat ehitatud korterelamutele, milles on moodustatud korteriühistu.

Taastuvenergia kasutuselevõtuks eraldatakse riigieelarvest järgmisel aastal 1 miljon eurot lisaks ka päikesepaneelide toetusmeetmele. Toetuse eesmärk on kasvatada taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri osakaalu ning vähendada energia tootmissüsteemist pärinevaid saasteainete heitkogust. Toetus on suunatud põhiosas väljapoole Tallinna linna ja taotlejateks võivad olla riigi- või kohaliku omavalitsuse asutused, mittetulundusühingud, äriühingud, sihtasutused, seltsingud või korteriühistud.Ole kursis korteriühistute- ja elamuvaldkonnas toimuvaga! Liitu EKÜL infokanalitega.

Eesti Korteriühistute Liit on Eesti suurim korteriühistutele vajalikku teavet vahendav organisatsioon. Valdkonna huvilistel on valida nii tasuliste kui tasuta infokanalite vahel. Kui Sinuni ei jõua veel meie uudised, anna endast teada ja ole kursis, mis toimub Eesti ja Euroopa elamumajanduse valdkonnas!

Ajakiri “Elamu” – EKÜL ajakiri ilmub 4 korda aastas ja jõuab EKÜL liikmeteni tasuta. Soovijatel on võimalik ajakirja ka tellida.KUTSE: Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud, 24.09.2018

Tallinna ja Harjumaa Korteriühistute septembrikuu ümarlaud toimub

Esmaspäeval 24. septembril 2018 kell 17.00 eesti keeles ja
teisipäeval 25. septembril 2018 kell 17.00 vene keeles

SEB Innovatsioonikeskuses, Tornimäe 2, IV korrus (sissepääs läbi pangakontori)

TEEMAD:

PZU Kindlustus “Korteriühistute kindlustamine“
SEB Pank “Renoveerimislaenu protsess ja kitsaskohad“

Ümarlaual osalemine on kõigile tasuta!
Ootame aktiivset osavõttu!Ministeerium leevendab energiatõhususe nõudeid

Erialaliitude ja ehitussektori esindajatega konsulteerimise tulemusel leevendab riik liginullenergiahoonete nõudeid, mis hakkavad kehtima alates 2020. aastast väljastatavatele ehituslubadele. Võrreldes varasemaga ei ole liginullenergiahoone nõue enam totaalne, vaid seda toetavad majanduslikust põhjendatusest ja tehnilisest teostatavusest lähtuvad erandid.

Loe edasi ajalehest Äripäev / Ehitusuudised.ee: http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2018/09/15/ministeerium-leevendab-energiatohususe-noudeidToetused Tallinna linna korteriühistutele

Tähelepanu, Tallinna korteriühistud!

Kas olete sel aastal juba kasutanud Tallinna linna pakutavaid toetusi ühistu jaoks? Tallinna linna teatel on korteriühistute koolitustoetuse maksmiseks sel aastal vabu vahendeid veel üle 12 000 euro, õuealade korrastamiseks veel ligi 14 000 eurot ning rõdude ja varikatuste ekspertiisiks jagatava toetuse vabu vahendeid on veel umbes 28 000 eurot. Taotlusi võetakse vastu kuni vahendite lõppemiseni.

Loe lähemalt kodustiil.postimees.ee.
Artikli autor Kristina Kostap.Uus pakendikogumise kord korteriühistuid ei rõõmusta

Hannes Iir, Saarte Hääl 04.09.18

Läinud neljapäeval koos olnud Kuressaare korteriühistute juhid olid uue pakendikogumise korra suhtes üsna skeptilised ja tõid välja mitmeid kitsaskohti.

Põhilisena jäi õhku küsimus, miks peaksid ühistud kogumist oma kuludega korraldama, samal ajal kui avalikke pakendipunkte haldavad pakendiorganisatsioonid saavad selle eest raha.Korteriühistud on pakendikogumise kohustusele vastu

Angela Randmets, Meie Maa 4.09.2018

Möödunud neljapäeval toimus Saaremaa vallavalitsuse saalis kohalike korteriühistute erakorraline ümarlaud. Kirgi kütvaks teemaks oli kavandatav pakendijäätmete üleandmise kord Saaremaa vallas, mis paneks pakendikogumisega seonduva korteriühistute õlule. Ümarlaual osales lisaks kohalike korteriühistute esindajatele ka Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.DSC_0536

Euroopa Liidu tarbijapoliitika väljakutsed ja nende mõjud Eestile

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi initsiatiivil arutleti täna 31.08.18 Tallinnas selle üle, millised on Euroopa Liidu tulevase tarbijapoliitika väljakutsed ja nende mõjud Eestile. Arutelul osalenud Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees ja Housing Europe juhatuse liige Andres Jaadla vestles kohtumisel ka Euroopa Komisjoni õigus- ja tarbijaküsimuste peadirektoraadi peadirektori Tiina Astolaga.IMG_-awhg51 (1)

Kortermajade ümbrus muutub järjest kaunimaks

Renoveeritud kortermajade kõrval püüab järjest enam pilku ka korrastatud majaümbrus, nentis täna Viljandimaal kodukaunistamise auhinnatseremoonial eriauhinna üle andnud Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. Eriauhinna pälvis Ketraja 3 kortermaja Põhja-Tallinnas.

Taas alustab KORTERIÜHISTU JUHI BAASKOOLITUSE E-ÕPE

Õppegrupp alustab 14. septembril 2018!

Õppeperiood toimub: 14.09. – 21.10.2018

Korteriühistu juhi baaskoolitus annab alusteadmised ühistu majandustegevuse juhtimisest ning renoveerimistööde elluviimisest. Kursus sobib nii alustavale ühistujuhile, kes soovib saada teadmisi oma igapäevatöö korrektseks korraldamiseks kui ka kogemustega juhile, kes soovib viia end kurssi muudatustega ning värskendada oma teadmisi ühistu juhtimise valdkonnas.KORTERIÜHISTUTE KONKURSID 2018

Kas teie kortermaja on hiljuti renoveeritud, majaümbrus on kaunis ja hoolitsetud, majarahvas rahul ühistujuhi tööga?

Ootame kõiki korteriühistuid osalema korteriühistute konkursil 2018!
Kandideerimistaotlusi ja fotosid ootame aadressile ekyl@ekyl.ee hiljemalt 3. septembriks 2018.

Konkurss viiakse läbi kolmes kategoorias:

EDUKAIM RENOVEERIMISPROJEKT 2018
Ootame kandideerima korteriühistuid, kes on ellu viinud kortermaja renoveerimisprojekti

PARIM KORTERIÜHISTU JUHT 2018
Ootame kandideerima ühistujuhte, kelle juhtimisel tegutseb toimiv ühistu, kes kaasavad ühistu liikmeid ühistesse tegemistesse ja on saavutanud ühistu liikmete tunnustuse

ILUS KODUÜMBRUS 2018
Ootame kandideerima korteriühistuid, kes on oma tegevusega aidanud kaasa kodumaja ümbruse ilusamaks ja elukeskkonna kenamaks muutmisele.

7 puhkuse soovitust väike

7 soovitust, kuidas puhkusele minnes kodu turvalisus kindlustada

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
9. juuli 2018

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) soovib kõigile mõnusat suvepuhkust ja annab mõned soovitused, kuidas kodu turvalisena hoida ka siis, kui ise ära sõidate. “Suvisel ajal, kui inimesed on pikemalt kodust ära on, kipuvad ka pikanäpumehed ja muud kurikaelad ringi luusima. Ei tasu nende elu ettevaatamatusest lihtsamaks teha,” tuletab EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla meelde.Lõpptarbimise vallas toimuvad protsessid Euroopas

ANDRES JAADLA,
EKÜLi juhatuse esimees ja Housing Europe juhatuse liige

Euroopa tarbijate elektri- ja gaasihinnad on viimase kahekümne aasta jooksul pidevalt tõusnud ja jätkavad tõusmist. Eurostati andmetel kasvasid kodumajapidamiste elektrihinnad ajavahemikus 2008–2018 keskmiselt 4% aastas. Gaasihinnad on tõusnud 3% aastas. Enamikus liikmesriikides ületab see kasv inflatsiooni määra. Tööstuses tõusid elektri jaehinnad samal perioodil 3,5% aastas. Praegu on hinnaerinevused liikmesriigiti suured, kuna kõrgeima hinnaga liikmesriigis tuleb elektri eest maksta neli korda rohkem kui odavaima energiaga liikmesriigis.Genfi ÜRO jätkusuutliku elamu-majanduse harta nüüd ka eesti keeles

Harta on 2015. aastal ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni poolt heaks kiidetud õiguslikult mittesiduv dokument, mille eesmärk on toetada liikmesriike nende püüdlustes tagada kõigile rahuldava, piisava, taskukohase ja tervisliku eluaseme kättesaadavus.

Eesti Korteriühistute Liit on alates 2016. aastast ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevusteks on harta tutvustamine Eestis ja eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.Capture

Konverentsi “Digitaalsed linnad” järelvaatamine

Nüüd on võimalus uuesti kuulata 7. juunil Tallinnas konverentsil “Digitaalsed linnad – elamisväärsus ja taskukohasus” esinenud elamu- ja digivaldkonna eksperte.

Eesti Korteriühistute Liidu ja Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe’i korraldatud konverents on järelvaadatav siit:EE logo vaike

4 olulist asja, mida peab teadma kurkide ja tomatite säilitamisest

Eesti Korteriühistute Liidu teade
2. juuli 2018

Grillihooaeg  käib täistuuridel, aga mida pakkuda liha kõrvale? Eks ikka värsket Eesti kurki ja tomatit! Ent viimaste säilitamisel kiputakse tihti vigu tegema. Rahvusvahelise toidu raiskamise vastu võitlemise projektiga „Global learning approach on food waste in non-formal education“ liitunud Eesti Korteriühistute Liit annab mõned head kodused nõuanded kurkide ja tomatite säilitamiseks.

* Tomati koht pole külmkapis

Suurim viga, mida paljud meist kodus teevad, on tomatite hoidmine külmkapis -nimelt ei kannata me punapõsksed lemmikud külma. Parim koht tomatile oleks varjuline paik, kus 14-16 soojakraadi – näiteks sahver. Õigesti hoiustatuna säilivad tomatid umbes 2 nädalat.Vahva galerii: üle Eesti sirguvad korteriühistute tammed

Eesti Korteriühistute Liidu teade
19.06.2018

Eesti Korteriühistute Liit kutsub Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ühistuid üle Eesti istutama koduõuele tammesid. EKÜLi algatus on osa Riigikantselei kingitusest „Eesti 100 tamme“, mille käigus rajatakse juubeliaasta kevadel EV100 tammik igasse Eesti maakonda.

Väike valik vahvatest korteriühistute tammedest:

KÜ Taebla Lasteaia 3 Läänemaal oli üks esimesi EV100 algatusega liitujaid ja istutas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks oma ühistu tamme 2015. aastal.Maailma elamumajandusorganisatsioonide Tallinna tippkohtumisel sündis üleilmne eluaseme allianss

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
13. juuni 2018

Euroopa elamuorganisatsioonide ühendus Housing Europe ja Rahvusvaheline Elamukooperatiivide Liit  (Co-operative Housing International, CHI)  moodustasid  Tallinnas  peetud tippkohtumisel ülemaailmse  eluaseme alliansi.

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel elamumajanduse tippkohtumisel osalenud rohkem kui 100 eksperti ja elamumajanduse tippjuhti üle ilma võtsid vastu resolutsiooni, mis sätestab üleilmse alliansi loomise taskukohase ja elanike vajadusi arvestava  eluaseme võimaldamiseks nii linnades kui väljaspool. Möödunud nädalal Tallinnas toimunud  rahvusvahelisel elamumajanduse organisatsioonide  tippkohtumisel tõdeti, et  on aeg  ühendada jõud, juhindudes  New Urban Agenda  ( http://habitat3.org/the-new-urban-agenda/ ) põhimõtetest.Konkurss KAUNEIM KORTERMAJA 2018

Eesti Korteriühistute Liit ootab kõiki kauneid kortermaju osalema konkursil „Kauneim kortermaja 2018“!
Kandideerimistaotluste ja fotode esitamise tähtaeg on 11. juuni 2018.

Konkurss „Kauneim kortermaja“ on üle-eestilise konkursi „Eesti Kaunis kodu“ erikategooria, mis toimub alates 2009. aastast Eesti Korteriühistute Liidu ja Eesti Kodukaunistamise Ühenduse koostöös. Konkursi korraldaja on Eesti Korteriühistute Liit, lõpliku valiku teeb Eesti Kodukaunistamise Ühendus. Kauneima kortermaja esindaja võtab vastu autasu Vabariigi Presidendilt ja Eesti Korteriühistute Liidult.

Ootame osalema kõiki korteriühistuid, kes on pööranud erilist tähelepanu oma maja ümbruse heakorrale ja haljastusele ning kujundanud korterelamule silmapaistva koduümbruse. Tutvu siin konkursi hindamise alustega: Hindamisalused_Kaunis_kodu

Kandideerimistaotluste ja fotode esitamise tähtaeg 11. juuni 2018

Täna toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents „Digitaalsed linnad – elamisväärsus ja taskukohasus“

Eesti Korteriühistute Liidu teade
7. juuni 2018

 

Täna, 7. juunil kl 9:30 algab Eesti Filmimuuseumis (Pirita tee 64, Tallinn) rahvusvaheline konverents „Digitaalsed linnad – elamisväärsus ja taskukohasus“. Elamumajanduse tippkohtumise raames toimuval konverentsil võetakse luubi alla linna, tehnoloogia ja tarbija suhe.

Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!

Konverentsi kava: Digitaalsed linnad 070618

Konverentsi otseülekanne on jälgitav: http://saundland.ee/live/Tallinnas algas täna elamumajanduse tippkohtumine

Eesti Korteriühistute Liidu teade
6. juuni 2018

6.-8. juunini 2018 leiab Tallinnas aset elamumajanduse tippsündmus, kui esmakordselt saabuvad korraga ühisele kokkusaamisele kolm kõige mõjukamat elamuvaldkonna ühendust: Euroopa elamuorganisatsioonide ühendus Housing Europe, ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni Elamu-ja Maamajanduskomitee ning Rahvusvaheline Elamukooperatiivide Liit. Maailma kolme mõjukama elamuvaldkonna ühenduse esindajad väisavad Tallinna Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe üldkogu raames. Üldkogu toob eesmakordselt Eestisse kokku ligi 100 elamuvaldkonna tippjuhti ja eksperti üle maailma. Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!Elamumajanduse tippkohtumine: Eesti soovib hakata üleilmselt renoveerimistarkust jagama

Eesti Korteriühistute Liidu teade
5. juuni 2018

6-8. juunini 2018 leiab Tallinnas aset elamumajanduse tippsündmus, kui esmakordselt saabuvad korraga ühisele kokkusaamisele kolm kõige mõjukamat elamuvaldkonna ühendust: Euroopa elamuorganisatsioonide ühendus Housing Europe, ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni Elamu-ja Maamajanduskomitee ning Rahvusvaheline Elamukooperatiivide Liit.

Maailma kolme mõjukama elamuvaldkonna ühenduse esindajad väisavad Tallinna 6. – 8. juunil 2018 toimuva Housing Europe üldkogu raames. Üldkogu toob eesmakordselt Eestisse kokku ligi 100 elamuvaldkonna tippjuhti ja eksperti üle maailma. Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!Kas Airbnb annab soodsatele üürikatele surmahoobi?

Eesti Korteriühistute Liidu teade
1.juuni 2018

7. juunil Tallinnas toimuval rahvusvahelisel konverentsil „Digitaalsed linnad – elamisväärsus ja taskukohasus“ arutatakse ka lühiajaliste üürikorterite ehk Airbnb temaatikat.

Taskukohase elamispinna võimalikkusest kõneleb konverentsil Urban Innovation Vienna analüütik Dr. Johannes Lutter. “Jagamismajanduse lipulaevana populaarsust koguv Airbnb külaliskorterite süsteem on tegelikult üsnagi reguleerimata, nö tume maa ning see on kõikjal üle ilma, kaasa arvatud Eestis, palju probleeme tekitanud,” kommenteeris Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimees, Housing Europe juhatuse liige Andres Jaadla.

Eesti korteriühistutele on  lühiajaliselt väljaüüritavad korterid pinnuks silmas, kuid EKÜL õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul on korteriomaniku põhiõigus korteri vaba kasutus, mille hulka kuulub ka õigus korterit  kas lühi- või pikaajaliselt välja üürida. “Lühiajaliste üürnikega kaasneb see häda, et ühistus kokku lepitud sisekorra reeglitest kinni ei peeta. Sellisel juhul on muidugi vastutav korteriomanik, kes peab tagama, et üürnikud endTallinn_Speakers_Poster_new (002)

Linnade tulevik: kas tark linn ja rumalad inimesed?

Eesti Korteriühistute Liidu teade
29. mail 2018

7. juunil 2018 Tallinnas toimuval rahvusvahelisel konverentsil „Digitaalsed linnad – elamisväärsus ja taskukohasus“ võetakse luubi alla linna, tehnoloogia ja tarbija suhe. Elamumajanduse tippkohtumise raames toimuva rahvusvahelise konverentsi peakõnelejaks tehnoloogiavaldkonna eestkõneleja ja urbanist, endine Nokia disainiosakonna juhataja  ning  bestselleri “Nutilinna vastu” autor Adam Greenfield. Londoni Ülikooli kolledžis Bartletti Arhitektuurikoolis ja New Yorgi Ülikoolis urbanistikat õpetav Greenfield on tuntud provokatiivsete väljaütlemiste poolest –  näiteks leiab ta, et tehnoloogia võimaldatud  võrgustumine on meie igapäevaelu edukalt üle võtnud.EKÜL juhatuse esimees tutvustas Sofias liidu kogemust

Sel nädalal Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi Bulgaaria pealinnas Sofias Habitat for Humanity Bulgaria eestvedamisel toimunud konverents säästlike ja jätkusuutlike linnade teemal tõi kokku elamuvaldkonna eksperdid Euroopast ja Aafrikast.

Arutleti selle üle, milliseid sotsiaalseid või keskkonda mõjutavaid tagajärgi toob kaasa 21. sajandil järjest kasvav linnastumine. Tutvustati parimaid praktikaid, kuidas erinevates riikides tullakse toime eluasemete majandamise ja elukeskkonna hoidmisega.

Eestit esindanud EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla andis ülevaate liidu tegevustest ÜRO Eluasemeharta Kompetentsikeskusena, sealhulgas väljatöötatud kutsesüsteemist ning rääkis Eesti elamufondi rekonstrueerimise edusammudest ja probleemidest.

Vaata pilte GaleriistMeie ühistu tamm: tammeistikud

Tähelepanu ühistud, kel veel oma tamm istutamata!

KÜ Taludevahe 43 annab teada, et neilt saab tammeistikuid, kel soovi istutada ka oma maja tamm. Ühe tamme sai juba kingituseks KÜ Õismäe tee 81.

Vaata ka videost, kuidas KÜ Taludevahe 43 juht Jaan Koit tammedest kõneleb!
Video siit: http://ekyl.ee/avaleht/100tamme/

 DSC_5426

EKÜL liidupäev 2018

22. mail Tallinnas kogunenud EKÜL liidupäev kiitis heaks liidu 2017. aasta tegevuse aruande, kinnitas 2017. aasta majandusaasta aruande ja liidu 2018. aasta eelarve.10 olulist asja, mida tuleb teada korteriühistu üldkoosoleku kohta

Eesti Korteriühistute Liidu teade
25.mail 2018

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi tutvustas hiljutisel korteriühistute õigusteabepäeval oma uudisteost “Nõuanded korteriühistutele: kuidas rakendada uut korteriomandi- ja korteriühistuseadust?” ning tõi välja olulisemad küsimused, mis on tõusetunud uue seaduse praktiseerimisel.

“Praegu on just korteriühistute üldkoosolekute pidamise aeg. Üldkoosolekul on KÜ töös ülioluline roll, sest kõik seaduse või korteriomanike kokkuleppe kohaselt häälteenamusega tehtavad otsused võetakse vastu korteriomanike üldkoosolekul.  Teadmatusest kiputakse aga üldkoosolekuga seonduvalt tegema erinevaid vigu, mõistmata, et sel juhul on ühistu liikmel, kes vea tuvastab, võimalus 60 päeva jooksul pärast koosoleku toimumist otsused vaidlustada,” rääkis EKÜL õigusosakonna juhataja.

Alljärgnevalt toome ära 10 olulist asja, mida korteriühistu üldkoosoleku kohta teada. Tuginetud on siin uuele korteriomandi- ja korterriühistuseadusele (KrtS), aga mittetulundusühingute seadusele (MTÜS), mis samuti korteriühistuid kui eriliigilisi juriidilisi isikuid puudutab.EKÜL nõukogu ja juhatuse esimees tutvusid liginullenergiahooneks renoveeritud ühiselamuga

Eelmisel nädalal avati Tallinna Tehnikaülikooli liginullenergiahooneks renoveeritud Akadeemia tee 5a ühiselamu. Rekonstrueeritud hoonet käisid avamisel uudistamas ja Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimees Andres Jaadla ja EKÜL nõukogu liikmed.

Akadeemia tee 5a hoone renoveeriti põhimõtteliselt erinevalt praegusest parimast praktikast – tavaliselt ehitusplatsil tehtav töö viidi nii suures osas kui võimalik tehasesse. Tehases valmistati välisseinu ja katust katvad lisasoojustuselemendid, seinaelementidesse paigaldati ka ventilatsioonitorustikud. Renoveerimisprotsessi ja selle ettevalmistusse ning järeluuringutesse on kaasatud palju tehnikaülikooli doktorante ja teadlasi.KUTSE: Rahvusvaheline eluasemevaldkonna aastakonverents Tallinnas, 7.06.18

Olete oodatud osalema konverentsil

DIGITAALSED LINNAD – ELAMISVÄÄRSUS
JA TASKUKOHASUS

7. juuni 2018, 9:30 – 17:00

Eesti Filmimuuseumis (Pirita tee 64, Tallinn)

Teemad:

Uus digitaalne maailm meie ümber?
Kuidas hakkavad tuleviku targad linnad meie elu mõjutama?
Mida toob nutikate tehnoloogiate kasutuselevõtt kaasa elanikele, ühistutele, omavalitsustele?
Kuidas tagada, et digitaalsed lahendused meie kodudes ei kujutaks ohtu meie tervisele või turvalisusele?

Esinejad Eestist, Suurbritanniast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Rootsist ja Hollandist.

Peaesinejaks urbanist ja tehnoloogia alaste raamatute autor Adam Greenfield (USA).KUTSE: Tallinna ja Harjumaa korteriühistute maikuu ümarlaud

oimumise aeg: 28.05.2018, kell 17.00 (eesti keeles)
Toimumise aeg: 29.05.2018, kell 17.00 (vene keeles)

Toimumiskoht: Filtri tee 8, Tallinn

28. ja 29. mail kutsuvad Caparol ja Balti Vara korteriühistu juhte tutvuma Filtri tee 8 kortermaja tervikrekonstrueerimise protsessiga. Kortermaja rekonstrueerimist toetab SA Kredex  40% ulatuses rekonstrueerimise kogumaksumusest.

Objektil toimuvad hetkel fassaadi, katuse ja ventilatsioonisüsteemi rekonstrueerimise tööd, kus ühistujuht saab oma silmaga näha fassaadi soojustamise töö protsessi, küsida kõiki fassaadi  soojustamise, krohvimise või värvimise teemalisi küsimusi.berries-berry-bowl-701798_preview

Väärtustades toitu: kuidas säilitada maasikaid?

Eesti Korteriühistute Liidu teade
18. mai 2018

Letid on välismaistest maasikatest lookas ja esimesed kodumaised marjadki valminud – hea ja kasulik maasikas on mõnus vahepala, mille sajas grammis on kõigest 32 kalorit. Oma projektis “Väärtustades toitu” annab Eesti Korteriühistute Liit mõned nõuanded, kuidas maasikaid paremini säilitada.EKÜL juhatuse esimees kohtus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministriga

EKÜL juhatuse esimees Andres jaadla pidas sel nädalal töökohtumise ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Paloga. Peamiseks aruteluteemaks olid rekonstrueerimistoetused ja nende  jätkumine. Minister kinnitas, et neljal järgmisel aastal suunab valitsus korterelamute rekonstrueerimiseks täiendavalt 100 miljonit eurot. Minister tunnustas ka Eesti korteriühistuid ja Eesti Korteriühistuste Liitu aktiivse töö eest korteriühistute huvide eest seismisel.

Lisaks andis Jaadla ministrile ülevaate juunis toimuvast maailma mõjukamate elamuorganisatsioonide esimesest tippkohtumisest Tallinnas ja konverentsist “„Digitaalsed linnad – elamisväärsus ja taskukohasus”,  mille osalejatele lubas minister  saata ka videotervituse.

Juunis leiab Tallinnas aset elamumajanduse tippsündmus: esmakordselt saabuvad korraga ühisele kokkusaamisele kolm maailma mõjukamat elamuvaldkonna ühendust Housing Europe, ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni Elamu-ja Maamajanduskomitee ning Rahvusvaheline Elamukooperatiivide Liit.

Korteriühistute õigusteabepäeval räägitakse uue seaduse rakendamisest praktikas

Eesti Korteriühistute Liidu teade
15. mai 2018

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) korraldab neljapäeval, 17. mail õigusteabepäeva, kus võetakse vaatluse alla uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse rakendamisega seotud küsimused, aga ka aktuaalsed korteriühistu majandamisega seotud probleemid. “Õigusteabepäev on läbi aastate olnud väga populaarne, sest  käsitleme seal iga korteriühistu igapäevatöös ette tulevaid küsimusi,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Õigusteabepäev toimub 17. mail 2018 kl 12-17 hotellis Euroopa.
Ürituse täpsem kava siin: http://ekyl.ee/koolitused/17-05-2018-korteriuhistute-viii-oigusteabepaev/Eestis toimub maailma mõjukamate elamuorganisatsioonide esimene tippkohtumine

Eesti Korteriühistute Liidu teade
Tallinnas, 11.mail 2018

Juunis leiab Tallinnas aset elamumajanduse tippsündmus: esmakordselt saabuvad korraga ühisele kokkusaamisele kolm maailma mõjukamat elamuvaldkonna ühendust Housing Europe, ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni Elamu-ja Maamajanduskomitee ning Rahvusvaheline Elamukooperatiivide Liit. Maailma kolme mõjukama elamuvaldkonna ühenduse esindajad väisavad Tallinna 6. – 8. juunil 2018 toimuva Housing Europe üldkogu raames. Üldkogu toob esmakordselt Eestisse kokku ligi 100 elamuvaldkonna tippjuhti ja eksperti üle maailma.infopäev tartus

Lõpptarbijate infopäev Tartus, 14.05.18

Juba esmaspäeval 14. mail ootame korteriühistute juhte ja liikmeid Tartusse EKÜL lõpptarbijate infopäevale, kus seekord on teemaks e-kaubandus ja sellega seotud ohud. Jagame ka nõuandeid selle kohta, mida tarbijal veebikauplustes osteldes meeles tuleb pidada. – Anna enda osalemisest teada EKÜL Tartu esinduse kontaktidel 5084799 või tartu@ekyl.ee.Capture

Eesti Korteriühistute VIII Õigusteabepäev

17.mail toimus Tallinnas taas korteriühistute õigusteabepäev, kus sel aastal teemadeks maksud ja majandamine korteriühistus alates 01.01.18, korteriühistute register – mida peab KÜ juhatus teadma; uue raamatu “Nõuanded korteriühistutele: kuidas rakendada uut korteriomandi- ja korteriühistuseadust?” tutvustus koos uut seadust puudutavate küsimustega.

Ettekanded:

Maksud ja majandamine /Lasse Lehis

Nõuanderaamat ja uus seadus/Urmas MardiKorteriühistud istutavad EV100 tammesid

Eesti Korteriühistute Liidu teade
3. mai 2018

Eesti Korteriühistute Liit kutsub Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ühistuid üle Eesti istutama koduõuele tammesid. EKÜLi algatus on osa Riigikantselei kingitusest „Eesti 100 tamme“, mille käigus rajatakse juubeliaasta kevadel EV100 tammik igasse Eesti maakonda. “Teeme  Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks väärika kingituse – istutame iga korteriühistu õuele tammepuu, mis jutustab kauni ja tugeva Eesti kodu lugu järgmised 100 aastat,” innustab liidu juhatuse liige Urmas Mardi.Tänasest saab toetust päikesepaneelide paigaldamiseks

Ettevõtjad, korteriühistud ja omavalitsused saavad alates tänasest küsida KredExist toetust päikesepaneelide paigaldamiseks. Sel aastal antakse toetust kokku 1,4 mln eurot ning järgnevatel aastatel 1 mln eurot aasta kohta. Taotlusvoor on avatud eelarvevahendite ammendumiseni. Toetus on suunatud põhiosas väljapoole Tallinna linna. Toetuse eesmärk on kasvatada taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri osakaalu ning vähendada energia tootmissüsteemist pärinevaid saasteainete heitkogust.

Loe edasi SA KredEx lehelt: http://www.kredex.ee/kredexist/uudised/tanasest-saab-toetust-paikesepaneelide-paigaldamiseks/

 KUTSE: Tallinna ja Harjumaa korteriühistute aprillikuu ümarlaud

Toimumise aeg: 23.04.2018, kell 17.00 (eesti keeles)
Toimumise aeg: 24.04.2018, kell 17.00 (vene keeles)

 Toimumise koht: EKÜL koolitusklass, Sakala 23A, Tallinn

Teemad: Millised muudatused ootavad ees jäätmekäitlust? Kas korteriühistud peavad hakkama rohkem sorteerima? Kas sorteerimisel on üldse mõtet –  mis siis kui tuleb üks auto ja kallab kõik kokku? Kuidas muuta sorteerimine majaelanike jaoks lihtsaks? Millised on moodsad jäätmekäitluse kogumisvahendid?

Sellest ja muust tuleb rääkima Ragn-Sellsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Rainer Pesti

Ümarlaual osalemine on kõigile tasuta ja ilma eelregistreerimiseta! 

Ootame aktiivset osavõttu!

Eesti Korteriühistute LiitToru lõhkes, katus tilgub läbi: millised on vajalikud kulutused?

Eesti Korteriühistute Liidu teade
20.04.2018

Kohtupraktikast tuleneb korteriühistu tegevuses vajalike kulutuste mõiste, aga mida see tähendab?

“Tsiviilseadustiku üldosa seaduse  kohaselt on vajalike kulutustega tegemist juhul, kui nendega säilitatakse eset või kaitstakse seda täieliku või osalise hävimise eest. Näiteks on lekkiva torustiku parandamise kulu käsitletav vajaliku kulutusena, samas terve  püstaku torustiku vahetamine ei pruugi vajaliku kulutuse määratluse alla mahtuda,” selgitab Eesti Korteriühistute Liidu jurist Margus Saulep ajakirjas Elamu.

Liit: korteriühistutel on lisaraha hädasti tarvis

Eesti Korteriühistute Liidu teade
18.04.2018

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul toob riigipoolne lubadus riigieelarvest korterelamute rekonstrueerimiseks lisaraha leida kergendust eelkõige nendele ühistutele, kes on juba eeltöö elamu renoveerimiseks ära teinud. “Tihti ei kujuta kõrvalseisjad ettegi, kui suur töö eelneb korteriühistus kodumaja rekonstrueerimisotsuse vastuvõtmisele. Liiati kui ühistud on juba omalt poolt ettevalmistusele kulutanud pea 2 miljonit eurot, lootes renoveerimistoetust saada,”  kõneles Jaadla. “Valitsuse lubadus eraldada neljal järgmisel aastal korterelamute rekonstrueerimiseks 100 miljonit eurot väärib tunnustust ning annab märku, et energiasääst ning tervisliku elukeskkonna loomine ei jää pelgalt tühjadeks sõnadeks.”

EKÜL kogus tänavu aasta alguses andmeid ühistute kohta selgitamaks välja, kui palju korteriühistuid jäi riiklikust renoveerimistoetusest ilma ning millises mahus kulutusi on  ühistud teinud riikliku toetusraha saamise ettevalmistumiseks.  Küsitlusele vastasid korteriühistute juhid, tehnilised konsultandid, või ühistu liikmed, kes esindasid kokku 339 korteriühistut üle Eesti.

Kas korteriühistu liikmel on õigus loobuda omal algatusel maja prügiveo teenusest?

Eesti Korteriühistute Liidu teade
13.04.2018

Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul tuleb korteriühistus aeg-ajalt ikka ette vaidlusi majandamiskulude üle ning üks või teine korteriomanik üritab loobuda majandamiskulude kandmisest, väites näiteks, et tema prügi ei tekita või viib selle mujale. “Üks majaelanik leppis naaberühistuga kokku, et hakkab oma prügi nende maja konteinerisse viima. Kas ühistu liikmel on õigus loobuda omal algatusel maja prügiveo teenusest?” uurib lugeja Eesti Korteriühistute Liidu ajakirjas Elamu.Eesti Korteriühistute Liidu regionaalsed Liidukoosolekud

KUTSE

Eesti Korteriühistute Liidu  regionaalsed Liidukoosolekud toimuvad:

Põhja regiooni ( Harjumaa, Tallinn, Hiiumaa, Ida- Virumaa, Lääne- Virumaa, Raplamaa) liidukoosolek toimub 19.04.2018 kell 16.00 Eesti Korteriühistute Liidu koolitusklassis aadressil Sakala 23a, Tallinn.

Lõuna regiooni ( Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Valgamaa, Võrumaa, Viljandimaa) liidukoosolek toimub 25.04.2018 kell 16.00 aadressil Lille 10, Tartu.

Järvamaa esinduse liidukoosolek toimub 18.04.2018 kell 18.30 aadressil Lai 33, Paide.

Lääne regiooni (Pärnumaa, Läänemaa) liidukoosolek toimub 02.05.2018 kell 16.00 aadressil Rüütli 23, Pärnu.

Saaremaa esinduse liidukoosolek toimub 26.04.2018 kell 18.00 aadressil Tallinna 10, Kuressaare.

Koolitus “Tarbijaõigusest teadlik”

Tarbijakaitseamet ootab Teid  koolitusele „Tarbijaõigusest teadlik“.
Koolitus toimub 3. aprillil 2018.a. algusega kelle 9.00
Tarbijakaitseameti suures saalis aadressiga Pronksi 12, Tallinn.

Koolitus koosneb viiest moodulist:

* Lepingueelse teabe andmise kohustus (1. moodul)
* Taganemisõigus (2. moodul)
* Tarbija õigused ja garantiid (3. moodul)
* Ebaausad kaubandustavad ja ebaõiglased lepingutingimused
(4. moodul)
* Vaidluste kohtuväline lahendamine (ADR) ja vaidluste
internetipõhine lahendamine (ODR), (5. moodul)

Koolitusprogramm aitab aru saada tarbijaõigusete
olulistest aspektidest eesmärgiga ära hoida tarbijatega
seotud tülikaid vaidlusi.Urve Palo: Kortermajade renoveerimise toetamine jätkub ja see ei sõltu üürielamute ehitamise programmist

Ettevõtluse- ja infotehnoloogiaminister taotleb riigieelarve strateegia menetlemise käigus täiendavaid vahendeid, mida saab kasutama hakata alates järgmisest aastast.

Riik arendab elamufondi kahe paralleelselt toimiva programmi kaudu. Üks on olemasolevate kortermajade renoveerimine ja soojustamine ning teine  üürimajade ehitamine üle Eesti.

Aastateks 2015-2020 on riik teinud otsuseid korterelamute renoveerimise toetamiseks kokku 102 miljonit euro eest. Sellest summast on korteriühistutele välja makstud veidi üle  kolmandiku ja 61 miljonit eraldatud toetustest on alles välja maksmata. Kuna turu maht on piiratud, siis neid maju alles renoveeritakse või hakatakse renoveerima. Korraga suurema summa raha turule paiskamine pole mõistlik, sest  tõstaks põhjendamatult ehituse hinda. Karm tõde: rekonstrueerimistoetust lootnud korteriühistutel jäi saamata üle 48 miljoni euro toetusraha

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
24.03.2017

Riigi otsus lõpetada kortermajade renoveerimistoetused ning asendada see üürimajade ehitamisega jätab raskesse rahalisse olukorda 200 ühistut üle Eesti, kes olid juba alustanud renoveerimistoetuse taotlemist ja teinud selleks vajalikke kulutusi, aimamata, et toetust ei saagi, tõdeti  Tartus XVI Lõuna-Eesti korteriühistute foorumil. Tänasel foorumil esitleti ka Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) poolt läbi viidud vastavasisulise küsitluse tulemusi.

Küsitluse tulemustega saab tutvuda siin: KÜSITLUSE TULEMUSEDKUTSE: Tallinna ja Harjumaa korteriühistute märtsikuu ümarlaud

Toimumise aeg:
26.03.2018, kell 17.00 eesti keeles
27.03.2018, kell 17.00 vene keeles

Toimumise koht: EKÜL koolitusklass, Sakala 23A, Tallinn

Teemad:

Uus raamat “NÕUANDEID KORTERIÜHISTUTELE: kuidas rakendada uut korteriomandi- ja korteriühistuseadust?

Raamatut tutvustab ja kasulikke nõuandeid jagab raamatu koostaja Urmas Mardi

Asjade interneti võrgus töötavad andurid kortermajas – mis need on, kuidas need toimivad ja mis on neist korteriühistule kasu

Vingugaasiandurid / tubaka või suitsu tuvastamise andurid / veelekke andurid / automaatse tulekahju häiresüsteemi kommunikaator / häireteated ühistu liikmetele

Teemat tutvustab CrabSec OÜ Mida tähendab kohtulik kompromiss võlgnikuga?

Eesti Korteriühistute Liidu teade
20.03. 2018

Kohtuistungil tegi kohus ettepaneku lõpetada korteriühistu võlavaidlus kohtuliku kompromissiga. Mida see tähendab?

“Vastavalt kohtu ettepanekule peaksite alustama  võlgnikuga läbirääkimisi, leidmaks ühisosa kohtuvaidluse kokkuleppega lõpetamiseks,” selgitab Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) jurist Margus Saulep ajakirja Elamu uues numbris. “Võlanõuete puhul on võlgnikud leppinud ühistutega näiteks kokku võla tasumises perioodiliste osamaksetega.”Korteriühistu juhi põhikursus 23.03-20.05.18

Korteriühistu juhi põhikursus on Korteriühistu juhi 120-tunnise täiendkoolituse II osa. Kursus on mõeldud eelkõige baaskursuse läbinutele ja nendele, kes soovivad minna taotlema kutset Korteriühistujuht tase 4. Kutsetunnistusega korteriühistu juht on võimeline juhtima ja organiseerima korterelamu igapäevast majandamist, tagama korterelamu heaperemeheliku hooldamise ja säilitamise ning oskab lahendada elanikega probleeme kiiresti ja efektiivselt.Apelsinikoortest puhastusvahend: Eesti Korteriühistute Liit õpetab ülejääke paremini kasutama

Eesti Korteriühistute Liidu teade
15.03.2018

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) ühines rahvusvahelise toidu raiskamise vastu võitlemise projektiga, jagades muu hulgas lihtsaid nippe toidu säästlikumaks tarbimiseks. “Eesti on statistika kohaselt Euroopa keskmisest oluliselt suurem toiduraiskaja. Siin läheb kaotsi koguni 265 kg toitu ühe inimese kohta aastas,” rääkis  liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. “Kahe aasta tagusest Keskkonnaministeeriumi uuringust selgus, et Eesti elanikud viskavad aasas ära ligi 63 miljoni euro väärtuses toitu. Seejuures on kõige suurem potentsiaal toidu äraviskamise vähendamiseks just kodumajapidamistes. Korteriühistutel ja korteriühistutes elavatel lõpptarbijatel on seega toiduga hoolimatu ümberkäimise vähendamisel ülioluline roll,” sõnas ta.

Energiamajanduse korralduse seadusest tulenevad põhimõtted lõpptarbija seisukohast vaadatuna

EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla 

Märkimisväärne osa lõpptarbijatest elab täna korteriühistutes. Eesti korteriühistuid ühendava organisatsioonina on Eesti Korteriühistute Liit seadnud oma eesmärgiks toetada korteriühistuid ja ühistute liikmeid nende rollis lõpptarbijatena ning olla korteriühistute elanike huvide esindajaks. Oleme avanud ka meie kodulehel eraldi lehekülje http://ekyl.ee/tarbija. Sealt saab toimuva kohta jooksvalt informatsiooni.

Lääne-Eesti Korteriühistute XV Foorum täitis Nooruse maja rahvaga

3. märtsil toimus Pärnus Nooruse Majas (Roheline 1) Lääne-Eesti Korteriühistute XV Foorum. Päevakord oli uuenenud saaliga Nooruse majja toonud kokku arvukalt osalejaid.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla juhtis oma ettekandes tähelepanu, uue seaduse jõustumisega on Eestis 22 625 korteriühistut. See arv suureneb vähehaaval sõltuvalt sellest, kuidas uuenenud korteriühistute register täieneb. „Igas kortermajas kus on korteriomand ja rohkem kui kaks omanikku, on korteriühistu. See tähendab, et valdav osa eestimaalasi elab täna korteriühistutes.Sisuliselt on vabariigi sajandal sünnipäevaastal sündinud Eestis korteriühistute vabariik, „kinnitas Jaadla. Uue seaduse rakendamine on endaga kaasa toonud mitmeid praktilisi probleeme, mille üle ka foorumil ühisel arutleti.Lõuna-Eesti Korteriühistute XVI Foorum

Hea korteriühistu juht!

Olete oodatud osalema

XVI LÕUNA-EESTI KORTERIÜHISTUTE FOORUMIL
Vapralt edasi!
24. märtsil 2018, algusega kell 10:00
SPARK Demo keskus (Narva mnt 3, Tartu)

PÄEVAKAVA

 

Osalemine:

EKÜL liikmetele tasuta
TarKÜL liikmetele 15.-
Teistele 35.-

Osalemiseks vajalik eelregistreerimine EKÜL Tartu esinduse kontaktidel:
telefonil 50 84 799 või e-postiga aadressil tartu@ekyl.eeKysitlus energy poverty

Üle-euroopaline küsitlus energia lõpptarbijatele

Euroopa Liidu energiavaldkonna aruteludes kasutatakse üha enam mõistet “energy poverty”, mida on eesti keelde tõlgitud kui energiavaesust või kütteostuvõimetust, ning mis viitab olukorrale, kus energia ning energiateenuste kõrge hind on muutnud haavatavamate elanikkonnarühmade jaoks toimetuleku keeruliseks.

Eesti Korteriühistute Liit on koostöös Ateena Tehnikaülikooliga ette valmistamas üle-euroopalist teavitusprojekti energia lõpptarbijatele. Seoses sellega on koostatud küsimustik kõigile tarbijatele, mis sisaldab üldiseid küsimusi energia tarbimise ja sellega seotud mõistete kohta. Kutsume teid kõiki selles küsitluses osalema. Teie vastused aitavad meil ette valmistada projektitegevusi, et pöörata Euroopa otsustajate tähelepanu kulutustele, mida energiatarbijad erinevates Euroopa riikides igapäevaselt teevad. Kuna tegemist on üle-euroopalise küsitlusega, on küsimused inglise keeles. Küsitlusele vastamine võtab 5-10 minutit.

ALUSTA VASTAMIST SIIT: https://www.surveymonkey.com/r/energypovertyinEU

Tähtis teada: kas korteriühistu vajab põhikirja?

Eesti Korteriühistute Liidu teade
28.02.2018

Tänavu 1. jaanuaril 2018 jõustunud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus toob korteriühistute töösse mitmeid muudatusi. Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) üllitab peagi raamatu “Nõuandeid korteriühistutele: kuidas rakendada uut korteriomandi- ja korteriühistuseadust?”, mis seadusmuudatustest paremini aru saada aitab. “Uus seadus määratleb varasemast täpsemalt korteriühistu rolli ning sellele liikmete õigused ja kohustused. Seadus loob ka hulga uusi mõisteid, mille rakendamine korteriühistu igapäevaelus selgitusi vajab,” rääkis raamatu koostaja, Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi, kes on tuhandeid inimesi üle Eesti uue seaduse teemal nõustanud.Korteriühistud on oodatud osalema keskkonnaprogrammi 2018-I taotlusvoorus tähtajaga 05.03.2018

Ootame korteriühistuid osalema keskkonnaprogrammi 2018-I taotlusvoorus tähtajaga 05.03.2018, kus taotleda saab ka korteriühistu kütteseadme uuendamiseks.

Info saamiseks palun tutvuda KIK kodulehega https://www.kik.ee/et/toetatav-tegevus/atmosfaariohu-kaitse-programm-0

ning vajadusel pöörduda KIK maakondlike esindajate poole https://www.kik.ee/et/kontaktid.

Atmosfääriõhu kaitse programm

Vooru eelarve on 1 miljon eurot.Purikaõnnetuse tagajärgede eest vastutab kogu korteriühistu

20.veebruar 2018

Tänavu jaauaris jõustunud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus tõi kaasa veel ühe väga olulise muudatuse: seaduse kohaselt kehtib korteriomandist tuleneva nõude korral korteriomanike ühine vastutus. “Näiteks lumise ja libeda kõnnitee või räästast kukkunud jääpurikate tõttu toimunud õnnetuse korral vastub korteriühistu ehk siis kõik korteriomanikud,” selgitas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.Korterelamute rekonstrueerimistoetust oodanud korteriühistud on kulutanud ettevalmistusele üle 1,5 miljoni euro

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
15.veebruar 2018

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) kogus aasta alguses andmeid ühistute kohta selgitamaks välja, kui palju korteriühistuid jäi riiklikust renoveerimistoetusest ilma ning millises mahus kulutusi on  ühistud teinud riikliku toetusraha saamise ettevalmistumiseks. Kuigi küsitlust saab veel mõned päevad täita, on tagasiside olnud väga aktiivne ning täna toimuval EKÜL Virumaa korteriühistute foorumil kõneldi esialgsetest tulemustest. “Vastuste analüüs veel käib, kuid mõned esialgsed numbrid saab juba välja öelda,” rääkis liidu juhatuse esimees Andres Jaadla EKÜL Virumaa korteriühistute foorumil.Lääne-Eesti Korteriühistute XV Foorum, 3.03.2018 PÄRNU

Hea korteriühistu juht!

Olete oodatud osalema Lääne-Eesti Korteriühistute XV Foorumil
3. märtsil Pärnus Nooruse Majas (Roheline 1).
Foorumi algus kell 10:00, osalejate registreerimine algab kell 9:00. Foorumi raames toimuv minimess algab kell 9:30.

Foorumi teemad:
EKÜL tegevussuunad; Pärnu linn ja korteriühistud, fassaadide soojustamine, päikesepaneelid kortermajadele jpm.

Foorumil osalemine:
EKÜL liikmetele tasuta
Teistele 35.- (kui samast ühistust osaleb 2 inimest, on osalustasu kokku 60.-)EKÜL: kohalik omavalitsus, kes tuleb kinnistuomanikele kõnniteede puhastusel appi, väärib kiitust

Eesti Korteriühistute Liit
13.02.2018

Enamikus Eesti kohalikes omavalitsustes on jäetud kinnistuga piirneva kõnnitee hooldus elanike õlule. “Kuuldavasti on aga Põlva vald kõnniteede hoolduse enda kanda võtnud ja see on küll igati kiiduväärt algatus,” kiitis Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL)juhatuse liige Urmas Mardi. “Oleme aastaid õhutanud kohalikke omavalitsusi kinnistuomanikele appi tulema ja sellega korteriühistute elu kergendama, ent siiani pole suured omavalitsused seda kuulda võtnud,” nentis ta. Siiski pakutakse mõnel pool talvisel ajal tasuta graniitsõelmeid.

Lumekoristus lisab Mardi sõnul ühistutele hulga kohustusi, mis rahaliselt jäävad korteriomanike kanda. “Tihtilugu võib aga lausa näha sellist pilti: korteriühistu kojamees saab suure vaevaga pika tänava puhtaks roogitud, kui tuleb lumesahk ja loobib selle taas autoteelt tõstetud soppa täis,” pole EKÜL juhatuse liige olukorraga rahul.KUTSE: Tallinna ja Harjumaa korteriühistute veebruarikuu ümarlaud

Toimumise aeg:
26.02.2018, kell 17.00 eesti keeles
27.02.2018, kell 17.00 vene keeles

Toimumise koht: EKÜL koolitusklass, Sakala 23A, Tallinn

 Teema:

„Tallinna linna toetused korteriühistutele 2018. aastal”
Eha Võrk, Tallinna abilinnapea
(Vene keelsel ümarlaual kõneleb abilinnapea referent Jelisei Lokotar)

Ümarlaual osalemine on kõigile tasuta ja ilma eelregistreerimiseta! 

Ootame aktiivset osavõttu!

Eesti Korteriühistute LiitKÜSITLUS KORTERIÜHISTUTELE rekonstrueerimise toetuse kasutamise kohta

Hea korteriühistu esindaja!

23. septembril 2017 peatati taotluste vastuvõtt korterelamute rekonstrueerimise toetuse taotlemiseks, kuna eelarveperioodi vahendid aastani 2020 olid selleks hetkeks taotlustega kaetud. SA KredEx-ile oli selleks ajaks laekunud 460 taotlust summas ca 104 mln eurot toetuseks ettenähtud 102 mln eurost. Taotluste vastuvõtmise peatamise tõttu jäid paljud korteriühistud, kes olid juba alustanud ettevalmistusi rekonstrueerimiseks ja teinud kulutusi rekonstrueerimise toetuse taotlemiseks, ilma toetuse taotlemise võimalusest.

Eesti Korteriühistute Liit kogub andmeid ühistute kohta, kes riigi toetusest ilma jäid

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
31. jaanuar 2018

23. septembril 2017 peatati taotluste vastuvõtt korterelamute rekonstrueerimise toetuse taotlemiseks, kuna eelarveperioodi vahendid aastani 2020 olid selleks hetkeks taotlustega kaetud. “Taotluste vastuvõtmise peatamise tõttu jäid paljud korteriühistud, kes olid juba alustanud ettevalmistusi rekonstrueerimiseks ja teinud kulutusi rekonstrueerimise toetuse taotlemiseks, ilma toetuse taotlemise võimalusest,” rõhutab Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. Sihtasutusele KredEx oli selleks ajaks laekunud 460 taotlust summas ca 104 mln eurot toetuseks ettenähtud 102 mln eurost.KUTSE Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud, 29. ja 30. jaanuar 2018

Toimumise aeg:
29.01.2018, kell 17.00 (eesti keeles)
30.01.2018, kell 17.00 (vene keeles)

Toimumise koht: EKÜL koolitusklass, Sakala 23A, Tallinn

Teemad:

“Olulised sündmused EKÜLis 2018. aastal” –
Urmas Mardi, EKÜL juhatuse liige
„Päikesepaneelide paigaldamisest lihtsalt ja ausalt“-
Taavi Lipstok, Energogen OÜ
„Andurid ja targad lahendused“ – Zmartone OÜ esindaja
„Kütte ja jahutuse lahendustest“ – Soojuskeskus OÜ esindaja

Ümarlaual osalemine on kõigile tasuta ja ilma eelregistreerimiseta!
Ootame aktiivset osavõttu!

Eesti Korteriühistute LiitSuured puud kortermaja juures võivad ohtu seada elanike elu ja vara

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
22.jaanuar 2018

Paljusid kortermaju ümbritsevad suured puud, mis küll võivad elanikele meeldida, ent kui puu pole piisavalt terve või on majale ohtlikult lähedal, kujutab see endast suurt ohtu.

“Iseäranis suurte tormidega võib taoline puu murduda – kannatada võib saada hoone, parkivad autod, halvimal juhul ka inimesed,” hoiatab EKÜL juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. “Hiljutine juhtum Jõhvist, kus korteriomanik läks ühistu vastu kohtusse, kuna otsustati maha võtta majale ohtlikult lähedal seisnud puu, näitab kujukalt, kuidas elanikud ei pruugi olukorra tõsidust taibata. Loomulikult võib olla mõnus suvel puuvõra jahedas varjus diivanil lesida, ent kui sellega seatakse ohtu teiste elanike ühisvara, hullemal juhul ka elu ja tervis, tuleks ühistul kiirelt tegutseda ning oht kõrvaldada.”Küsitlus Tallinna Tehnikakõrgkoolilt

Head korteriühistute esindajad!

Vahendame kutse Tallinna Tehnikakõrgkoolilt osaleda kinnisvara sektori kutse- ja täiendõppe parendamise uuringus energiatõhususe ja jätkusuutlikuse vallas.

KUTSE

Palume teie abi rahvusvahelise SEER projekti küsitluste läbiviimisel. Projekti eesmärgiks on selgitada välja koolitusvajadus sobiliku õppevormiga energiatõhususe ja jätkusuutlikuse osas kinnisvara sektoris nii kutsehariduse kui täiendkoolituse vormis. Projekt lõppeb septembris 2019 ning on rahastatud ERASMUS + Euroopa Liidu programmi poolt. Eesti poolseks partneriks on Tallinna Tehnikakõrgkool, kes palubki teil täita alljärgnev ankeet. Ankeedi täitmiseks kulub umbes 10-15 minutit.

(Vastates küsimustele, mis on esitatud ettevõtte kohta, palume lähtuda Teie korteriühistust.)

Küsitluse ankeet: https://my.surveypal.com/SEER-Survey-Estonian

Lisainfo küsitluse kohta: leena@tktk.ee

 

Lugupidamisega
Leena Paap
Kinnisvara korrashoiu õppekava juht
Tallinna Tehnikakõrgkool

——————————–

Küsitluse edastas:
Eesti Korteriühistute Liit

ekyl@ekyl.ee

 

Eesti_Kuiveit_Kasahstan

Eesti Korteriühistute Liidule anti Iraanis üle kõrge rahvusvaheline tunnustus

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
16.jaanuar 2018

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimees Andres Jaadla võttis Teheranis toimunud pidulikul auhinnatseremoonial vastu ülemaailmse energiaauhinna Energy Globe Award rahvuslikus kategoorias. “See on väga suur tunnustus. Energiaauhinda Energy Globe Award võiks nimetada energiavaldkonna Oscariks,” märkis Jaadla. “Energy Globe Award auhinnad näitavad, et tänapäeval on olemas suurepäraseid võimalusi energiasäästuks ja keskkonnamõjude vähendamiseks. Õnnitlen kõiki auhinna saajaid nende pühendumuse puhul ja tänan nende panuse eest ÜRO töösse,” on varasemalt märkinud ÜRO endine peasekretär Kofi Annan.DSC_2844 (002)

EKÜL osaleb Energy Globe World Award auhinnagalal Teheranis

Eelmisel aastal võitis EKÜL energiaauhinna Energy Globe Award rahvuslikus kategoorias ning jätkas võistlemist ülemaailmsele peaauhinnale. Auhinnagala toimub 16. jaanuaril 2018 Iraanis Teheranis asuvas presidendipalees. EKÜLi esindajana on seal kohal juhatuse esimees Andres Jaadla. Gala otseülekannet saab vaadata Eesti aja järgi alates kella 7 hommikul aadressil www.energyglobe.info.Tähtis teada: millisel juhul on korteriühistu otsused tühised?

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
15.jaanuar 2018

Värskelt 1. jaanuaril 2018 jõustunud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus toob korteriühistute töösse mitmeid muudatusi. Eesti Korteriühistute Liit üllitab peagi töise käsiraamatu, mis seadusmuudatustest paremini aru saada aitab.

Olulised muudatused puudutavad ka korteriühistu otsuste kehtetuks tunnistamist.  “Ühistute esindamisel  kohtutes võin kinnitada, et üldkoosolekutega seotud vaidlusi tuleb sagedasti ette,” nendib Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. “Uus seadus toob siin mitmeid muudatusi.”

Seaduse § 29 lõikes 1 on öeldud, et kui korteriomanike üldkoosoleku kokkukutsumisel on oluliselt rikutud seaduse, korteriomanike kokkuleppe või põhikirja nõudeid, ei ole koosolek õigustatud otsuseid vastu võtma, välja arvatud juhul, kui koosolekul osalevad või on esindatud kõik korteriomanikud. Sellisel koosolekul tehtud otsused on tühised, kui korteriomanikud, kelle suhtes kokkukutsumise korda rikuti, otsust heaks ei kiida.kontrollid

15.-19. jaanuarini toimub „Kortermajade Kontrolli Kampaania“

Tuleohutuskampaania võimestamiseks kontrollivad ohutusjärelevalve inspektorid tuleohutusnõuete täitmist kortermajade üldkasutatavatel pindadel.

Kõige suuremaks probleemiks on kortermajade trepikodades hoitavad esemed. Asjade hoidmine trepikojas tundub küll praktiline ja mugav, kuid see on ohtlik ja tuleohutusnõuetega vastuolus, sest tulekahju korral saab sellest takistus hoonest välja pääsemisel. Suurimateks probleemideks trepikodades on jalgrattad, vana mööbel, potitaimed, kodutehnika ja lapsevankrid.

DSC_2513

EKÜL alustas aastat uute plaanidega rahvusvaheliseks koostööks

5. jaanuaril 2018 oli EKÜLis külas ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni (UNECE) Elamu- ja Maamajandusüksuse juht Gulnara Roll (fotol paremal). Kohtumise teemaks oli EKÜLi ÜRO Genfi Eluasemeharta Keskuse 2018. aasta plaanid ja koostöö arendamine ÜRO Euroopa Majanduskomisjoniga idapartnerluse, arengukoostöö ja ühiste koolitusprogrammide väljatöötamise valdkonnas.Andres Jaadla: “Tekib automaatselt nii-öelda seadusjärgne korteriühistu”

Virumaa Teataja, 29.12.2017

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla selgitab, mis ootab ees neid kortermaju, kus ühistu on jäetud moodustamata ja see tekib 1. jaanuaril 2018 automaatselt. Uus aasta toob seadusemuudatuse, mis puudutab neid inimesi, kes elavad kortermajas, kus seni pole moodustatud korteriühistut.

Uue aasta esimesel päeval hakkab kehtima seadus, mis nõuab korteriühistut igasse kortermajja. Ilmselt ei leidu suuri, 30-60 korteriga kortermaju, kus seni ühistut veel ei ole. Kas nendel kortermajadel läheb kõik edasi nii nagu seni?

1.jaanuarist 2018 jõustub Eestis 2014. aastal vastu võetud uus korteriomandi ja korteriühistuseadus (KrtS). Uue seadusega asendatakse kaks praegu veel kehtivat seadust: korteriomandiseadus (KOS) ja korteriühistuseadus (KÜS). Uus seadus suunab ­väikestes majades ­korteriomanike suuremale ühistööle ja kindlasti ­pannakse seeläbi omanike ­koostöömeel proovile.IMG_-vpf9tb

Armeenia soovib Eesti eeskujul luua uut elamuseadusandlust

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
29. detsember 2017

Eesti Korteriühistute Liitu (EKÜL) väisas detsembris Armeenia kõrgete riigiametnike delegatsioon. Külaliste sooviks oli näha Eesti korteriühistute tegevust ja osaleda valdkonna seadusandlust käsitlevatel loengutel. Samuti külastati EKÜLi korraldatud õppeprogrammi raames majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, justiitsministeeriumi, Swedbanki, Tallinna Linnavaraametit, Tallinna Tehnikaülikooli ja edukaid renoveerimisprojekte Rakveres.Häid Pühi - EKÜL

10 soovitust rõõmsateks ja ohututeks pühadeks

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
22. detsember 2017

Eesti Korteriühistute Liit soovib kõigile eestimaalastele rahulikke pühi ning tuletab meelde mõned olulised asjad, et pühadeaeg rõõmsalt ning ohutult mööda saata.

Ettevaatust lahtise tulega, küttekollete ning elektriga


DSC_2370[2]

Rakveres räägiti energia targast tarbimisest ja energia lõpptarbija võimalustest

21. detsembril 2017 Rakveres toimunud EKÜL infopäeval “Tark tarbimine ja tarbijakaitse” räägiti energia lõpptarbija õigustest ja kohustustest ning uue energiamajanduse korralduse seaduse nõuetest. Uus seadus sätestab mitmed olulised õiguslikud alused ja tegevussuunad energia lõpptarbijate jaoks.

Energiamajanduse korralduse seaduse § 2 lõige 7 määratleb ära, mis on energia lõpptarbimine. Energia lõpptarbimine on kogu energia, mis tarnitakse tööstus-, transpordi-, teenindus- ja põllumajandussektorile ning kodumajapidamistele, välja arvatud tarned energia muundamise sektorile ja energiatööstusele. Sama paragrahvi lõige 21 sätestab ära lõpptarbija mõiste. Seaduse kohaselt on lõpptarbijaks füüsiline või juriidiline isik, kes kasutab energiat oma vajadusteks. Kütte, jahutuse ja sooja tarbevee lõpptarbijaks kortermajades on ühistud või ühisused, kui energia müüki ei ole korraldatud teisiti.Infopäev Rakveres 21.12.17: Tark tarbimine ja tarbijakaitse

Infopäev “Tark tarbimine ja tarbijakaitse”
21.12.2017 kell 17.00
Rakveres, ART hotelli konverentsisaalis

Infopäeva peateemaks on energia lõpptarbija õigused ja kohustused. Juttu tuleb ka energiamajanduse korralduse seaduse nõuetest, mis sätestab mitmed olulised õiguslikud alused ja tegevussuunad energia lõpptarbijate jaoks.

Info ja registreerimine tel. 6275740 või ekyl@ekyl.ee

Infopäeval osalemine on tasuta.Lõpptarbijad ja energiamajanduse korralduse seadus

Andres Jaadla
EKÜL juhatuse esimees

16.juunil 2016 võeti Riigikogus vastu ja 1. jaanuaril 2017 jõustus Eestis energiamajanduse korralduse seadus. Energiamajanduse korralduse seadus sätestab mitmed olulised õiguslikud alused ja tegevussuunad energia lõpptarbijate jaoks.

Esmalt määratleb seaduse § 2 lõige 7 ära, mis on energia lõpptarbimine. Energia lõpptarbimine on kogu energia, mis tarnitakse tööstus-, transpordi-, teenindus- ja põllumajandussektorile ning kodumajapidamistele, välja arvatud tarned energia muundamise sektorile ja energiatööstusele. Sama paragrahvi lõige 21 sätestab ära lõpptarbija mõiste. Seaduse kohaselt on lõpptarbijaks füüsiline või juriidiline isik, kes kasutab energiat oma vajadusteks. Kütte, jahutuse ja sooja tarbevee lõpptarbijaks kortermajades on ühistud või ühisused, kui energia müüki ei ole korraldatud teisiti.IMG_-vpf9tb

Külalised Armeeniast

11.-16.12.2017 olid Eesti Korteriühistute Liidul külalised Armeeniast. ÜRO Arenguprogrammi toel osales 10-liikmeline Armeenia kõrgete riigiametnike delegatsioon Eesti korteriühistute tegevust ja valdkonna seadusandlust käsitlevatel loengutel ning külastas EKÜLi korraldatud õppeprogrammi raames Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Swedbanki, Tallinna Linnavaraametit, Rakvere Linnavalitsust ja Tallinna Tehnikaülikooli.Põleng kortermajas on terve maja ühine mure

Lauri Kool
Päästeameti kommunikatsiooninõunik

Kortermaja on keeruline, omavahel tihedalt seotud organism, mille tervislik olukord sõltub kõikidest maja elanikest. Kummalisel kombel on kortermajade elanikud tihtipeale oma naabritega suhtlemisel tagasihoidlikumad kui eramajade elanikud, samas ollakse teineteisest palju enam sõltuvamad. Kui naabril uputab, siis uputab ka teistel, või veel hullem – kui naabril puudub suitsuandur, siis on see ühel hetkel ka teiste elanike probleem, hetkel, mil majas on põleng.Kortermajas peetakse tuleohuks napsutavaid ja suitsetavaid naabreid, kahtlast kraami keldris ja aegunud juhtmestikku

Eesti Korteriühistute Liidu ja Päästeameti teade
7. detsember 2017

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) viis koostöös Päästeametiga tänavu läbi tuleohutusalase teavitusprojekti, et juhtida tähelepanu tuleõnnetustele korterelamutes ja tõsta korteriühistute juhtide teadlikkust nende õnnetuste ennetamise võimalustest. Projekti osana korraldas Eesti Korteriühistute Liit veebiküsitluse, mille abil koguti korteriühistute esindajate arvamusi korterelamute tuleohutuse teemal.Millal võib korteri võõrandada?

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
4. detsember 2017

Võlad, kaasomandi kahjustamine, lärmakad peod ja ühistu sisekorrareeglitele sülitamine: taolised korteriomanikud on mõruks pilliks igas korteriühistus. Ent kas sellisel juhul võivad naabrid nõuda korteri võõrandamist?

Euroopa elamumajanduse tippsündmus toimub Tallinnas

Eesti Korteriühistute Liidu teade
30.11.2017

Eesti Korteriühistute Liit valiti 2018. aastal toimuva Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe’i 30. tegevusaastat tähistava üldkogu korraldajaks. Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe liikmete üldkogu toimub 2018. aasta suvel Tallinnas ja selle peakorraldaja on Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL). Üldkogu toob Eestisse sadakond elamumajanduse tippjuhti ning eksperti Euroopa Liidust ja partnerriikidest.3 küsimust korteriühistu juhatuse kohta

Eesti Korteriühistute Liidu teade
23.11.2017

Tuleval aastal jõustuv korteriomandi- ja korteriomandiseadus on toonud kaasa mitmed küsimusi korteriühistu juhatuse kohta. “Küsimusi uue seaduse kohta küsitakse meilt väga palju,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige, õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

1. Kuidas toimida, kui keegi ühistu liikmetest ei soovi olla juhatuses?

Vastavalt praegu korteriühistute tööd reguleerivale mittetulundusühingute seadusele peab mittetulundusühingul olema juhatus, mis seda juhib ja esindab. Juhatusel võib olla üks liige (juhataja) või mitu liiget. Seadus ei piira ühistu võimalusi valida juhatusse isik väljastpoolt korteriomanike ringi. Samas kui ühistu põhikirjas on punkt, mille kohaselt valitakse juhatus korteriomanike seast, saab  mitteomanikku  valida juhatus liikmeks alles seejärel, kui ühistu põhikirja on muudetud.

2.  Millisel juhul tohib ühistu tegutseda ilma juhatuseta?Üürniku tekitatud kahju eest vastutab korteriomanik

Eesti Korteriühistute Liidu teade
20.11.2017

Korteriühistud seisavad aina enam silmitsi üürikorteritega seotud probleemidega:  pahatihti ei pea üürnikud ei kinni maja sisekorrareeglitest, peavad lärmakaid pidusid ja majas liikuvad võõrad tekitavad kahju teiste omanike varale. “Ühistu ei pea aga tegelema kellegi üüriliste korralekutsumisega ning iga korteriomanik peab aru saama, et ühistu ees vastutab ka üürniku tekitatud kahju eest omanik,” selgitab EKÜL õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Ka uus, tuleval aastal kehtima hakkav korteriomandi- ja korteriühistuseadus sätestab väga selgelt korteriomaniku kohustused. “Korteriomanik peab hoiduma tema käsutuses oleva korteriomandi korras ning seda ja kaasomandit kasutades hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud,” selgitab Urmas Mardi. Nõue kehtib ka kõigile, kes omaniku valduses olevat korterit ajutiselt kasutavad. “Korteriomanik on kohustatud korraldama oma korteriomandi valitsemise ka ajal, kui ta ise viibib sellest eemal,” rõhutab Mardi.Genfis arutletakse Euroopa elamistingimuste üle

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
8. november 2017

Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatuse liige, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla osaleb sel nädalal Genfis toimuval Genfi ÜRO Jätkusuutliku Eluaseme Harta (UN Charter of Sustainable  Housing) arutelul, kus kõneldakse Euroopa elamumajanduse olukorrast.Kütmata kortermaja kimbutab liigniiskus

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
13. oktoober 2017

Külmad ja vihmased ilmad toovad kütmata kortermajas kaasa liigniiskuse ning hallituse ohu, tuletab meelde Eesti Korteriühistute Liit. “Kütteperioodi alustab iga maja iseseisvalt, kuid tuleb vaadata ilmastikuolusid, jälgida hoone sisetemperatuuri ning arvestada elanike vajadustega. Parim viis on korraldada ühistus vastavasisuline arutelu, leppida kokku ning kokkuleppe tulemused kõigile ühistuliikmetele kättesaadavaks teha,” soovitab EKÜL õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.Turvalisus kortermajas natuke teises vaates

KRISTI FUCHS,
Rakvere politseijaoskonna piirkonnavanem

Rääkides turvalisusest kortermajas, meenuvad meile esmalt vargused, mis on justkui turvalise kodukoha indikaator. Kindlasti on kortermaja elanike jaoks oluline, et naabrid oleksid rahulikud, mõistlikud ja arvestaksid teistega – suuresti väljendub see selles, et peetakse kinni öörahust. Kõigil meil on kodu, koht, kus peaks olema hea ja turvaline ning lühinumber 112 ei esine kõneregistri väljavõttes kuigi tihti. Kui eelmainitud numbrit tuleb valida rohkem kui kord aastas, on see märk sellest, et ehk ei ole kõik nii, nagu olema peaks.

EKÜL alustas koostööd uues rahvusvahelises tarbijateadlikkuse projektis

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
30.10.2017

Eesti Korteriühistute Liit alustas koostööd Balti riikide ja Euroopa tarbijaorganisatsioonidega lõpptarbijate  teadlikkuse tõstmiseks toiduraiskamise vähendamise võimaluste kohta.

27. oktoobril 2017  toimus Tallinnas uue rahvusvahelise koostööprojekti  „Global learning approach on food waste in non-formal education” avakoosolek. Projekt toob kokku tarbijaorganisatsioonide esindajad Eestist, Lätist, Leedust, Bulgaariast, Horvaatiast ja Rumeeniast. Eestit esindab projektis Eesti Korteriühistute Liit. Projekti avakoosolekul saadi tuttavaks teiste partnerorganisatsioondega ning kooskõlastati projekti raames planeeritavaid tarbijatele suunatud teavitustegevusi.

Koosolekul  arutleti selle üle, millises tarneahela lõigus läheb toitu kaotsi kõige rohkem,  kuidas vähendada toidu raiskamist, ja kuidas saab panustada lõpptarbija.  Toitu läheb raisku kogu ahelas: tootmisel, poodides, kodudes ja söögikohtades. Kodumajapidamised annavad sellest poole ja seega peitub just seal kõige suurem potentsiaal toidu äraviskamise vähendamiseks. Korteriühistutel ja korteriühistutes elavatel lõpptarbijatel on raiskamise vähendamisel üliolulineKUTSE: Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud

Hea korteriühistu juht!

Olete oodatud osalema Tallinna ja Harjumaa korteriühistute oktoobrikuu ümarlaual.

Toimumise aeg: 30.10.2017, kell 16.00
Toimumise koht: EKÜL koolitusklass, Sakala 23A, Tallinn

Teema: “Tark tarbimine ja tarbijakaitse”

Kõneleb Andres Jaadla, EKÜL juhatuse esimees ja tarbijakaitsevaldkonna spetsialist

Ümarlaua läbiviimist toetab Tarbijakaitseamet.

Info:
Andres Jaadla
jaadla@ekyl.eeKüsimustik “Tuleohutus kortermajas”

Head korteriühistute juhid, korteriomanikud, kortermajade elanikud!

Küllap olete sel aastal kuulnud või lugenud mitmetest kortermajadest toimunud tuleõnnetustest nii Eestis kui kaugemal. Palume nüüd teie abi! EKÜLi ja Päästeameti koostööprojekti raames on valmis saanud tuleohutusalane küsimustik. Olge head, leidke 5 minutit oma päevast, et sellele vastata. Teie vastused ja kommentaarid on suureks abiks kortermajade tuleohutusalase seisukorra hindamisel ja edasiste teavitustegevuse korraldamisel.

Selgusid  Eesti parimad korteriühistud 2017

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
4. oktoober 2017

Eesti Korteriühistute Liit korraldas tänavu juba üheteistkümnendat korda korteriühistute konkursi. Korteriühistute suurfoorumil õnnitleti auhinnatuid kolmes kategoorias: ilus koduümbrus, parim korteriühistu juht ja edukaim renoveerimisprojekt.

“Pidime taas tõdema, et Eestimaal jagub tublisid ühistuid ja hakkajaid ühistujuhte, kes on oma majas ja majaümbruses ära teinud märkimisväärse töö,” sõnas Eesti Korteriühistute Liidu tegevjuht Urmas Mardi.

Konkursi komisjoni kuulusid Triin Reinsalu sihtasutusest KredEx,  Arne Öövel Tallinna Linnavaraametist, Regina Michaelis Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist ja Urmas Mardi Eesti Korteriühistute Liidust.Korteriühistud tegid ühispöördumise: vajame täiendavat renoveerimisraha

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
4. oktoober 2017

Tallinnasse suurfoorumile kogunenud korteriühistud üle Eesti tegid valitsusele ühispöördumise, milles rõhutavad renoveerimistoetuse jätkumise olulisust, kuna varasemalt eraldatud renoveerimistoetuste raha on lõppenud.

“Teeme ettepaneku: tagada jätkusuutliku ja stabiilse toetusskeemi olemasolu elamufondi energiatõhusaks renoveerimiseks ning jätkata hästi sissetöötatud ning edukaks osutunud meetme teostamist läbi SA Kredex ja eraldada toetusskeemi rahastamiseks riigieelarvest 60 miljonit eurot kahel järgneval eelarveaastal,” seisab korteriühistute ühisavalduses.Korteriühistute foorumil tutvustatakse renoveerimise tulemusi ja uut seadust

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
3. oktoobril 2017

Eesti korteriühistud kogunevad homme, 4. oktoobril Meritoni hotelli üleriigilisele suurfoorumile, mille peateemadeks on kortermajade renoveerimine ja tuleval aastal jõustuv korteriomandi ja -ühistu seadus. “Elamufondi säilitamine ja kaasajastamine on nii täna kui tulevikus Eesti korteriühistute üks olulisemaid eesmärke,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. Foorumil premeeritakse ka Eesti parimaid korteriühistuid.

Korteriühistute suurfoorum algab kl 10 Meritoni konverentsikeskuses (Toompuiestee 27/ Paldiski mnt 4). Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama, täpse kava leiate siit: http://ekyl.ee/wp-content/uploads/2017/09/XX-FOORUM-kava_F1.pdf

EKÜL juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul on foorumi esimene paneel pühendatud küsimustele, mis seotud tuleval aastal jõustuva uue seadusega. “Oleme aasta läbi pidanud vastavaid infoloenguid ja teabepäevi, huvi nende vastu on olnud ülisuur,” märkis Mardi. Konverentsi avaettekande peab justiitsminister Urmas Reinsalu, koostööst korteriühistute ja kohaliku omavalitsuse vahel kõneleb Tallinna abilinnapea Eha Võrk. Seadusega üles kerkinud küsimustele annab vastuseid Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhatajaUut korteriühistute seadust ei pea kartma

Toomas Šalda, Maa Elu

1. jaanuaril 2018 jõustuva uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohaselt loob riik nendes majades, kus korteriomanikud uue aasta alguseks ise ühistut moodustanud ei ole, automaatselt seadusjärgse korteriühistu. Maa Elu palus õigusakti ja selle tulemusi tutvustada Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikmel ja õigusosakonna juhatajal Urmas Mardil.

Loe edasi ajalehest Maa EluVõlglast ei saa avalikku häbiposti panna

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
24.09. 2017

Paljud korteriühistud on hädas võlglastega – seetõttu koostas Andmekaitse Inspektsioon koostöös Eesti Korteriühistute Liiduga juhise, kuidas avaldada korteriühistute liikmete andmeid ühistu siseselt ja ühistu väliselt. Juhis puudutab võlglaste, kes on võlgu korteriga seotud maksete eest korteriühistus või hooneühistus, andmete avaldamist.

Avalikku häbiposti, näiteks trepikoja seinale või netiavarustesse võlglaste andmeid riputada ei tohi. “Juhises on selgelt öeldud: võlglaste nimede avaldamine teadetetahvlil hoone trepikojas vms ühisruumis on andmekaitseseadusega vastuolus, sest ka võõrastel on sinna juurdepääs. Keelatud on avaldada ka ainult korterinumber, kuna selle järgi on omanike nimed tuvastatavad kas kinnistusraamatust või muust avalikust registrist, samuti postkastil või korteriustel avaldatud nimede järgi või on väikses majas või asulas korterielanike nimed üldteada,” vahendab Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.Mida peab kortermaja elanik taluma?

Eesti Korteriühistute Liidu teade
22.09.2017

“Naabrite elutegevusega kaasnevad lõhnad ja hääled on ajast aega olnud kortermajas üks suuremaid probleeme, andes nii humoristidele ainest etendusteks kui ka tõsist tööd kohtule,” räägib Eesti Korteriühistuste Liidu jurist Urmas Mardi Eesti Korteriühistute Liidu ajakirja Elamu sügisnumbris.

Mardi sõnul annab ammendava vastuse sellele küsimusele, kas naabritel on õigus nõuda inimeselt oma korteris näiteks suitsetamise lõpetamist, Tartu Maakohtu Valga kohtumaja kahe aasta tagune otsus – antud kaasuses nõuab hageja kostjalt suitsetamise lõpetamist, viidates selle õigusvastasusele, kuna tubakasuits on tervisele kahjulik, samuti on see lõhn ebameeldiv ja häirib igapäevaelu.Infopäev Kiili vallas, 3.10.2017

Kiili  Vald korraldab koostöös Eesti  Korteriühistute Liiduga
3. oktoobril 2017 kell 17:30 – 19:30

Vaela Külakojas, Miku tee 7

KORTERIÜHISTUTE ASUTAMISE INFOPÄEVA

Lugupeetud Kiili valla kortermajade elanikud, kelle majas ei ole veel korteriühistut moodustatud!

2018. aasta alguses jõustub täismahus uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus ja sellest tulenevalt muutub kohustuslikuks korteriomandite majandamine juriidiliselt iseseisva üksusena. Teisisõnu tekib seaduse jõustumisel 1. jaanuaril 2018 majas seaduse alusel korteriühistu. Kuni selle ajani on kõikides kortermajades mõistlik luua korteriühistu vabatahtlikult, nii on inimestel võimalik end kogu teematikaga kurssi viia ning valida juhatusse just need korteriomanikud, keda ühiselt kõige pädevamaks peetakse.

Kutsume teid osalema  INFOPÄEVAL 3. oktoobril 2017 kell 17:30 kuni 19:30 Vaela Külakoja suures saalis.

Infopäeval antakse ülevaade sellest, mis uue seaduse tulekuga täpsemalt juhtuma hakkab, mida peaks korteriühistut luues silmas pidama ja kuidas ühistut majandada.

Infopäeva kava:

17:30 – 17:45 Avatervitus Jaan Urb; Hr. Aimur Liiva, Kiili vallavanem 

17:45  – 19:05KUTSE: Eesti Korteriühistute XX Foorum, 4.10.2017

Hea korteriühistu juht!

Olete oodatud osalema Eesti Korteriühistute XX Foorumil
KORTERIÜHISTUD KUI KOHALIKU ELU EDENDAJAD

4. oktoobril 2017, 10:00-17:00
Park Inn by Radisson Meriton Tallinn konverentsikeskuses
Toompuiestee 27/ Paldiski mnt 4, Tallinn

XX FOORUMI KAVA

XX FOORUMI KAVA (Täiendatud)

Foorumi teemad:
Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus – mis saab kolme kuu pärast?/ EKÜL
Korterelamute rekonstrueerimise toetuse kasutamine/ SA KredEx
Rekonstrueeritud korterelamute sisekliima ja energiakasutus/ TTÜ
Korteriühistute nõustamine tehingupartneri valikul/ Maksu- ja Tolliamet
Tuleohutuse reeglid korrusmajas/ Päästeamet
Korteriühistute konkursi võitjate autasustamine

Koostöö korteriühistute ja omavalitsuste vahel – millised on väljavaated?

Foorumiga koos toimub Elamumess, kus erinevad ettevõtted tutvustavad korteriühistutele vajalikke tooteid ja teenuseid.KUTSE: Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud

Selle sügise esimene Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud toimub

Esmaspäeval 25. septembril 2017 kell 16.00   eesti keeles  ja
kolmapäeval 27. septembril 2017 kell 16.00   vene keeles

SEB Innovatsioonikeskuses, Tornimäe 2, IV korrus (sissepääs läbi pangakontori).

Teemad:
Korteriühistute kindlustamine – Kristina Kapajeva, PZU Kindlustus

Renoveerimislaenu protsess ja kitsaskohad – Villi Hunt, PZU Kindlustus

Ümarlaual osalemine on kõigile tasuta – osalemiseks vajalik eelregistreerimine SIIN!  Balti elamumajanduse konverentsil võeti vastu Rakvere deklaratsioon

IX Balti elamumajanduse konverentsi pressiteade
14.09.2017

Eesti Euroopa eesistumise raames Rakverre IX Balti elamumajanduse konverentsile kogunenud elamumajanduse organisatsioonid Eestist, Lätist, Leedust ja Ukrainast võtsid vastu Rakvere deklaratsiooni. Deklaratsioonis rõhutatakse olemasoleva elamufondi säilitamise ja kaasajastamise vajalikkust ning vastava riikliku toetuse olulisust.Tere tulemast Rakverre IX Balti Elamumajanduse Konverentsile!

14. septembril 2017 toimub Rakveres IX Balti Elamumajanduse Konverents.  Konverents on osa Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sündmuste programmist.

Konverentsi korraldab Eesti Korteriühistute Liit koostöös Euroopa Elamuorganisatsioonide Ühenduse HOUSING EUROPE’iga. Konverentsi toimumist toetab Riigikantselei koostöös Sihtasutusega Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Olete oodatud osalema ja kaasa mõtlema. Kes täna Rakverre ei jõua, saab konverentsist osa võtta veebi vahendusel.

Konverentsi otseülekannet veebis saab jälgida alates 14.09 kell 10:00: www.saundland.ee/live (tõlketa) ja  www.saundland.ee/live2 (tõlkega)

KONVERENTSI KAVA

ESINEJATE TUTVUSTUS

KONVERENTSI ETTEKANDED (mõned ettekannetest sisaldavad nii värsket infot, et jõuavad sellele lehele peale konverentsi lõppu)Euroopa elamumajanduse tipud tutvuvad Rakveres Eesti renoveerimiskogemusega

IX Balti elamumajanduse konverentsi pressiteade
13.09.2017

Eesti Euroopa eesistumise raames  kogunevad elamumajanduse organisatsioonid Eestist, Lätist, Leedust ja Ukrainast   Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe presidendi Cédric Van Styvendaeli juhtimisel  homme, 14. septembril Rakverre  IX Balti elamumajanduse konverentsile, et arutleda elukeskkonna parandamise parimate praktikate üle Euroopa Liidus. Samuti  tutvutakse lähemalt  Eesti kogemusega kortermajade energiatõhususe suurendamisel ning püütakse luua  koostöökohti Euroopa Liidu liikmesriikide elamuorganisatsioonide ja Euroopa Liidu partnerriikide elamuorganisatsioonide vahel Ukrainas ja Valgevenes.

Konverentsi teemadeks on  kortermajade energiatõhusus, erinevate riikide elamuvaldkonna kogemused, elamuorganisatsioonide plaanid ja ettepanekud edasiseks eluasemevaldkonna korraldamiseks.
Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama, täpse konverentsi kava leiate siit: http://ekyl.ee/wp-content/uploads/2017/06/BHC-2017-Rakvere-14-09-17-KAVA-EESTI.pdfKoolitused korteriühistutele

KÜ juhi baaskoolitus vene keeles 18.09.–15.10.2017. Koolitus toimub Tallinnas. LOE LISAKS

Korteriühistu juhi baaskoolitus annab alusteadmised ühistu majandustegevuse juhtimisest ning renoveerimistööde elluviimisest. Kursus sobib nii alustavale kui ka kogemustega juhile.

Koolitus “Kuidas tegeleda võlgnikega korteriühistus?”

20. september 2017, kell 16.00- 19.15 (eesti keeles) LOE LISAKS
21. september 2017, kell 16.00- 19.15  (vene keeles) LOE LISAKS

Info: koolitus@ekyl.ee; 627 5750

Vaata ka: EKÜL koolituskava 2017 II poolaastaInfopäev “Turvalisus kortermajas” Rakveres 7.09.2017

Hea korteriühistu esindaja!

Ootame Teid osalema infopäevale “Turvalisus kortermajas”
7. september 2017 kell 16:00 Rakvere politseijaoskonnas

Kõnelevad piirkonnapolitsei, Päästeameti, Maksu- ja Tolliameti ning Eesti Korteriühistute Liidu esindajad.
Osalemine TASUTA.
Osalemiseks vajalik registreerimine tel. 627 5740 või e-posti aadressil ekyl@ekyl.ee.

Soovitame lisaks täita ära küsimustiku korteriühistu esindajale (avaneb eelnevale lingile vajutades).
Küsimustiku viimase vastusega võite saata ette ka oma küsimuse, millele soovite infopäeval vastuse saada.

Projekti rahastavad siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.IX Balti Elamumajanduse Konverents

Osalejate registreerimine on lõppenud! Täname eelregistreerunuid ja kohtume 14. septembril Rakveres!

Lugupeetud korteriühistute juhid ja valdkonna eksperdid!
Olete oodatud osalema
14. septembril 2017 kell 10:00 – 17:00

Rakveres (Rakvere Tark Maja, Lai 20) toimuval
IX BALTI ELAMUMAJANDUSE KONVERENTSIL
„Parimad praktikad jätkusuutliku elukeskkonna kujundamisel“

KYSk logo

Oma kodu turvalisuse eest peavad kõik seisma

Kortermajades elavad inimesed meenutavad olemuselt väikest mesitaru, mille liikmed peaksid teineteisega arvestama. See peaks olema iga ühistu liikme südameasi, et tema kodus oleks elada turvaline.

Ütlus “Minu kodu on minu kindlus” annab hästi edasi mõtte, et kodus olles tunned ennast turvaliselt. Küll ei tohi see turvatunne aga muutuda vähem tähtsaks siis, kui kodust lahkutakse ja uks selja taga suletakse. Meeles tasub pidada ühistuliikmete kokkuleppeid, et trepikoja ja keldri uksi-aknaid tasub lukus hoida. Kui siiski on aga lukk rikkis, siis peab sellest koheselt ühistut teavitama, et oleks võimalik viga parandama asuda.

2017 II poolaasta Eesti Korteriühistute Liidus

2017. aasta teises pooles on ees ootamas mitmeid juba traditsioonilisi korteriühistute koolitusi ja konverentse. Tulekul on  ka üritusi, mida Liit korraldab uuel aastal esmakordselt.

Eesti Korteriühistute Liidu 2017. a. II poolaasta kava SIIN (koolituskava täieneb pidevalt)EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla ja HOUSIN EUROPE president

Uudised HOUSING EUROPE’ilt

Juuni keskpaigas Amsterdamis toimunud Euroopa Elamuorganisatsioonide Ühenduse HOUSING EUROPE liikmete üldkogul toimusid mitmed valimised, mille tulemus puudutab ka Eesti Korteriühistute Liitu.

Pildil: EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla ja HOUSING EUROPE’i uus president Cédric Van Styvendael.Korteriühistute infopäev täitis Viru-Nigula rahvamaja saali huvilistega

19. juunil Lääne-Virumaal Viru-Nigulas toimunud Eesti Korteriühistute Liidu infopäevale oli hoolimata jaanipäeva-eelsest ilusast ilmast kogunenud saalitäis huvilisi.

Viru – Nigula alevikus on kokku 8 kortermaja ligi 120 korteriga. Nõudlus korterite järgi on kõrge ning korterite hinnad jäävad vahemikku 8000 – 16000 eurot.

Vallavanema Raido Tetto sõnul on nõudlus Viru – Nigulas korterite vastu suurem, kui hetkel turul pakkuda on. Vallavanem avaldas lootust, et arvestades inimeste kõrget huvi, tekivad alevikus lähiajal ka korteriühistud.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla sõnul oli infopäevast osavõtt aktiivne ja asjalik ning meeleolu saalis konstruktiivne. “Usun, et valla toetaval suhtumisel koonduvad Viru-Nigula korteriomanikud peatselt ka ühistutesse,” lisas Jaadla.Eesti Korteriühistute XX Foorum, 4.10.2017

EELINFO:

Eesti Korteriühistute XX Foorum
KORTERIÜHISTUD KUI KOHALIKU ELU EDENDAJAD
4. oktoober 2017
Park Inn by Radisson Meriton konverentsikeskus
Toompuiestee 27/ Paldiski mnt 4, Tallinn

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus – mis saab kolme kuu pärast? Korterelamute rekonstrueerimise toetuse kasutamine Rekonstrueeritud korterelamute sisekliima ja energiakasutus Tuleohutuse reeglid korrusmajas Korteriühistute konkursi võitjate autasustamine Koostöö korteriühistute ja omavalitsuste vahel – millised on väljavaated?

Foorumiga koos toimub Elamumess, kus erinevad ettevõtted tutvustavad korteriühistutele vajalikke tooteid ja teenuseid.

Osalejate registreerimine: ekyl@ekyl.ee või 627 5740.

Foorumil osalemine:
EKÜL liikmetele tasuta (registreerumisel enne 20. septembrit)
teistele 55.- (registreerumisel enne 20. septembrit)
Alates 21. septembrist registreerujatele kõigile osalustasu 70.-

Eesti Korteriühistute XX Foorumit toetab SA KredEx.

Vali korteriühistule usaldusväärne tehingupartner

Maksu- ja tolliamet teeb koostööd ettevõtjate ja erialaliitudega, et toetada ettevõtteid maksuriskide maandamisel ning tagada ausat konkurentsi.

Ettevõtete nõustamise ja kontrollide käigus oleme kokku puutunud juhtumitega, kus korteriühistutele pakuvad teenuseid ja kaupu ettevõtjad, kes ei ole usaldusväärsed tehingupartnerid ja tekitavad korteriühistutele seeläbi hulgaliselt lisamuresid. Minnes tehingusse ebausaldusväärse tehingupartneriga on näiteks oht, et kaup või teenus jääb saamata või ei vasta nõutud kvaliteedile, samas ei ole tagatud garantii probleemide ilmnemisel. Probleemide ennetamiseks soovitab maksu- ja tolliamet teha teadlik valik usaldusväärse tehingupartneri kasuks.Aktiivne korteriühistu aitab raha säästa

Teet Roosaar, Pärnu Postimees 25.05.2017

Pärnu Kesklinna silla lähedale jääva Suur-Jõekalda 12 elanike jaanuarikuu soojaarve oli 1,7 eurot ruutmeetrilt, kuid Oja 34 majarahvas tasus sooja eest koos laenumaksega 28 senti vähem. “Renoveeritud kortermajade kulud on väiksemad. Maja on rohkem väärt, inimeste rahulolu suurem ja nad hoolitsevad oma kodu eest,” ütles Eesti korteriühistute liidu Lääne regiooni esinduse juhataja Anne Betker.

Betker on osalenud üheksa maja renoveerimisel. “Algul ei saa vedama, aga hiljem tänatakse,” iseloomustas ta elanike suhtumist.GW Signature 2017 EE

Läbimõeldud haljastus loob kortermaja ümber kodutunde

30. mail toimus Euroopa Rohelise Nädala raames Eesti Korteriühistute Liidu korraldatud ekskursioon Tallinna Botaanikaaeda. Korteriühistute juhid tulid kokku nii sooviga saada mõtteid selle kohta, milliseid puid ja põõsaid oma maja juurde istutada, aga ka uudishimust, mida uut põnevat on botaanikaaias näha.

GW Signature 2017 EE

Ekskursioon Tallinna Botaanikaaeda, 30.05.2017

Euroopa rohelise nädala raames korraldab EKÜL ekskursiooni Tallinna Botaanikaaeda.

Näeme vähem levinud vastupidavaid puid ja põõsaid, mida võiks rohkem kasutada korterelamute ümbruse haljastamisel.  Saame näpunäiteid, millised on esmased noorte puude ja põõsaste hooldusvõtteid, mida korteriühistu saaks teha oma jõududega.

NB! Juhime tähelepanu, et ekskursioon on ka Tallinna ja Harjumaa korteriühistute maikuu ümarlaud ja 29. ning 30. mail EKÜL Tallinna büroos ümarlaudu ei toimu!DSC_0695

Amblas toimus infopäev korteriühistu asutamisest ja uuest seadusest

Ambla vald korraldas koostöös EKÜLiga 23. mail 2017 Aravete kultuurimajas infopäeva Ambla valla kortermajade elanikele, kelle majades  ei ole veel korteriühistut moodustatud.

Infopäeval kõnelesid Ambla vallavanem Rait Pihelgas ja EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla. Anti ülevaade sellest, mis uue seaduse tulekuga täpsemalt juhtuma hakkab, mida peaks korteriühistut luues täpsemalt silmas pidama ja kuidas ühistut majandada.Koridori kuhjatud koli võib majaelanikele saatuslikuks saada

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
26.05. 2017

Pahatihti tassitakse kortermaja pööning täis remondijääke ja mööblit, viimast jagub mõnel pool koguni koridoridesse ja trepile. Träni kogunemine trepile ja koridoridesse on aga väga ohtlik – nii lõigatakse ära evakuatsioonitee, mille puudumine võib tuleõnnetusest pääsemisel saatuslikuks saada.

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) ja Päästeamet alustasid tänavu märtsis koostööprojekti “Tuleohutus kortermajas”, et juhtida tähelepanu tuleõnnetustele kortermajades ja tõsta korteriühistute juhtide teadlikkust nende õnnetuste ennetamise võimalustest. Koos anti välja ka tuleohutuse juhis, mille iga ühistu soovi korral tasuta Eesti Korteriühistute Liidust saada võib, et see siis oma maja seinale riputada.Infopäev Järvakandis, 26.05.2017

Järvakandi vald korraldab
koostöös Eesti Korteriühistute Liiduga
26.
mail 2017 kell 16:00-18:00
Järvakandi Kultuurihalli suures saalis

INFOPÄEVA KORTERIÜHISTU ASUTAMISEST JA MUUDATUSTEST SEOSES UUE KORTERIOMANDI- JA KORTERIÜHISTUSEADUSE JÕUSTUMISEGA

Lugupeetud Järvakandi valla kortermajade elanikud, kelle majas ei ole veel korteriühistut moodustatud!

2018. aasta alguses jõustub täismahus uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus ja sellest tulenevalt muutub kohustuslikuks korteriomandite majandamine juriidiliselt iseseisva üksusena.EKÜL õppereisile on vabanenud 2 kohta! LEEDU 5.-9. juuni 2017

EKÜL õppereis 2017
5.- 9. juuni 2017

Leedu: Vilnius – Kaunas – Klaipeda

2017. aasta suvel sõidab Eesti Korteriühistute Liit tutvuma Leedu kogemustega kortermajade renoveerimisel ja energiatõhususe saavutamisel. Meid võtavad vastu Leedu Keskkonnaministeeriumi elamuosakond ja Leedu Omavalitsuste Assotsiatsioon. Vaatame, mida on elamumajanduses ära tehtud kolmes suuremas Leedu linnas ning selle kõrval jõuame 5- päevase bussireisi jooksul nautida ka kaunist Leedumaad ennast.

REISILE ON VABANENUD 2 KOHTA!

Huvilistel palume teada anda tel. 627 5740 või ekyl@ekyl.ee.

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus: kas ühistujuhid ei tohi enam tasu saada?

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
18.05.2017

Korteriühistu üldkoosolek võib otsustada ühistu juhatuse liikmele tasu maksmise või kulutuste kompenseerimise, täpselt nii jätkub see ka uue seaduse kohaselt, selgitab Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. “Uue seaduse valguses liigub kõikvõimalikke kuulujutte ning räägitakse, justkui ei tohiks KÜ juhile enam tasu maksta. Kinnitan, et see ei vasta tõele,” sõnas Mardi.Infopäev Amblas, 23.05.2017

Ambla vald korraldab koostöös EKÜL-iga
23. mail 2017 kell 17:00-19:00 Aravete kultuurimaja saalis

INFOPÄEVA KORTERIÜHISTU ASUTAMISEST JA MUUDATUSTEST SEOSES UUE KORTERIOMANDI- JA KORTERIÜHISTUSEADUSE JÕUSTUMISEGA

Lugupeetud Ambla valla kortermajade elanikud, kelle majas ei ole veel korteriühistut moodustatud!

2018. aasta alguses jõustub täismahus uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus ja sellest tulenevalt muutub kohustuslikuks korteriomandite majandamine juriidiliselt iseseisva üksusena.Veel saab registreeruda soodushinnaga osalema Korteriühistute XI Suveülikooli

KORTERIÜHISTUTE XI SUVEÜLIKOOL
10.-11. august 2017, Jäneda mõis

Augustikuus ootab kõiki õpihimulisi ühistujuhte taas traditsiooniline aasta suurim korteriühistute suveüritus – Korteriühistute Suveülikool, kus koos uusi teadmisi omandada, kogemusi vahetada ja ühistujuhi tööks uut energiat laadida. Osalejaid ootavad loengud ja õpitoad ning nende vahel meeleolukas vaba aeg. Õppetöö toimub eesti- ja venekeelses rühmas.

LISAINFO SIITKoolitus Keilas, 23.05.17

Keila Linnavalitsus korraldab koostöös Eesti Korteriühistute Liiduga
23. mail 2017 kell 16:00-19:30
Keila Linnavalitsuse II korruse saalis koolituse

MUUDATUSED SEOSES 2018. AASTAL JÕUSTUVA UUE KORTERIOMANDI- JA KORTERIÜHISTUSEADUSEGA.

Lugupeetud Keila korteriühistute juhid!

Ootame teid osalema koolitusel, kus tutvustatakse, milliseid muudatusi toob tänastele korteriühistutele ja korteriomanike ühisustele kaasa järgmisel aastal jõustuv uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. 2018. aastal jõustuva uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse suurim muudatus puudutab korteriomanike ühisusi, mis seaduse jõustumisel muutuvad korteriühistuteks seaduse alusel.

Koolitaja: Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige

Osalemine TASUTADSC_1085

Tapal räägiti turvalisusest kortermajas

4. mail 2017 korraldas Eesti Korteriühistute Liit Tapal kortermajade elanikele infopäeva „Turvalisus kortermajas“, kus kõnelesid EKÜLi, politsei ja päästeameti esindajad.

Teemadeks süütegude ennetamine kortermajas ja selle ümbruses, kohalikud turvalisuse probleemid ja piirkonnapolitsei töö, samuti tuleohutus kortermajas ja nõuanded, mida teha siis, kui majas on rahurikkuja, kes ei austa ühiselu reegleid.12.05.17 alustab KÜ juhi baaskoolituse e-õppe lisagrupp

Õppeperiood toimub: 12.05 – 18.06.2017

Korteriühistu juhi baaskoolitus annab alusteadmised ühistu majandustegevuse juhtimisest ning renoveerimistööde elluviimisest. Kursus sobib nii alustavale ühistujuhile, kes soovib saada teadmisi oma igapäevatöö korrektseks korraldamiseks kui ka kogemustega juhile, kes soovib viia end kurssi muudatustega ning värskendada oma teadmisi ühistu juhtimise valdkonnas.

Korteriühistute õigusteabepäeval räägitakse ehitamise juriidilistest külgedest

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
02.05.2017

Eesti Korteriühistute Liit korraldab homme, 3. mail kl 12 hotellis Euroopa (Tallinn, Paadi 5) õigusteabepäeva, kus keskendutakse ehitustegevuse korraldamisele korteriühistus. Õigusteabepäeva põhiesinejad on jurist Tuulikki Laesson (Laesson&Partnerid) ja vandeadvokaat dr. Kalev Saare (advokaadibüroo Cobalt). Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama, õigusteabepäeva kava näeb SIIN.

Väätsal valmistutakse taas ainulaadseks kortermajade festivaliks

Eesti Korteriühistute Liidu teade
27. aprill 2017

Järvamaal asuv Väätsa vald on end Eesti kaardile jäädvustanud vahva ettevõtmisega – nad korraldavad Eestis seni ainsat kortermajade festivali. Tänavu suvel 29. juulil toimub lustakas festival juba kolmandat korda. Eesti Korteriühistute Liit tunnustab vahvaid ühistuid, kes kogukondlikule tegevusele hoogu annavad.29.04.17 Saaremaa Korteriühistute Foorum

Eest Korteriühistute Liit  korraldab  sel laupäeval 29. aprillil 2017 esmakordselt  SAAREMAA KORTERIÜHISTUTE FOORUMI.

Foorum toimub Arensburg hotelli konverentsisaalis (Lossi 15, Kuressaare).

Foorumit  tervitab linnapea Madis Kallas, korteriühistute ja Kuressaare linna koostööst räägib abilinnapea Mart Mäeker. Eesti Korteriühistute Liidu tegevusi ja uusi teenuseid tutvustab juhatuse esimees Andres Jaadla.  Korteriühistute renoveerimise hetkeseisust  annab ülevaate Saaremaa oma mees dr Kalle Kuusk KredExist. Kohal on  AS Swedbank Eesti pikima laenuandmise kogemusega finantsspetsialist Janis Pugri. Uue tulijana tutvustab omi plaane korteriühistute laenude osas Krediidipanga esindajana Merit Trei.  Praktilisi kogemusi jagavad ettevõtjad nii Saaremaalt kui kaugemalt ning  ühistujuhid  Kuresssaarest.DSC_0051

EKÜL annab nõu Ukraina korteriühistutele

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla osales 14. aprillil. 2017 Ida-Ukrainas Zaporižžja linnas toimunud rahvusvahelisel konverentsil, mille peateemaks oli energiasääst ja energiatõhusus kortermajades.KUTSE: Tallinna ja Harjumaa Korteriühistute Ümarlaud

Esmaspäeval  24. aprillil 2017 kell 17.00  eesti keeles  ja
teisipäeval  25. aprillil 2017 kell 17.00 vene keeles toimub
Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud EKÜL koolitusklassis, Sakala 23a  I korrusel.

Teema: Uued soojustusplaadid isolatsioonisüsteemides; fassaadi soojustussüsteemi tulepüsivus; isepuhastuvad fassaadivärvid, mis ei määrdu
SIA DAW Baltica Eesti filiaali esindaja Eiko Roosimägi

Ümarlaual osalemine on kõigile tasuta ja ilma eelregistreerimiseta!  

Ootame aktiivset osavõttu.
Eesti Korteriühistute LiitInfopäev TARTUS 4.05.2017: Renoveerimisest praktikult praktikule

Eesti Korteriühistute Liit ja SA KredEx korraldavad Tartus korteriühistutele infopäeva

RENOVEERIMISEST PRAKTIKULT PRAKTIKULE
4. mai 2017 kell 11:00
Dorpat Konverentsikeskus, Parrot saal (Turu 2)
pealelõunal renoveeritud kortermajade külastus,
päeva lõpp kell 17:00

Infopäeval osalemine on TASUTA. Osalemine ainult eelregistreerimisega. Kohtade arv piiratud!

KOHAD ON TÄITUNUD, EELREGISTREERIMINE ON LÕPPENUD!Korteriühistud Väätsal valmistuvad renoveerimiseks ja suviseks kortermajade festivaliks

18. aprillil 2017 Väätsal toimunud Eesti Korteriühistute Liidu infopäeval kõneles liidu esimees Andres Jaadla korteriühistute renoveerimisest ja andis ülevaate muudatustest, mida toob ühistute kaasa uue aasta algusest muutuv seadusandlus. Kohaletulnud Väätsa korteriühistute juhtide küsimused ulatusid tehnilise konsultandi valikust võlglastega tegelemise probleemideni.

Väätsa korteriühistud üllatasid eelmisel aastal Eestimaad esimese kortermajade festivali korraldamisega. KÜ Väätsa Põllu Kaks juhatuse esinaise Maire Laari sõnul on festival plaanis korraldada ka sellel aastal ja festivali kuupäevgi on juba teada – 29. juuli 2017. “Kõik on südamest Väätsale teretulnud, ansambel mängib ja puha kõik on südamega tehtud ja läheb ka südamesse,” lisas Laar.

Kortermajade vana elektrijuhtmestik kujutab endast suurt tuleohtu

Eesti Korteriühistute Liidu teade
19.04.2017

Paljudes vanades kortermajades pole elektrijuhtmestikku 20-30 aastat vahetatud – ripendavaid juhtmeotsi trepikojas ollakse harjunud iseeenesestmõistetavalt võtma, kuid need võivad elanike elud ohtu seada, hoiatavad Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) ja Päästeamet.Infopäev PÄRNUS 19.04.17: Renoveerimisest praktikult praktikule

Eesti Korteriühistute Liit ja SA KredEx korraldavad Pärnus korteriühistutele infopäeva

RENOVEERIMISEST PRAKTIKULT PRAKTIKULE

19. aprill 2017 kell 11:00
Pärnu Hotell (Rüütli 44)
pealelõunal sõidame külastama renoveeritud kortermaju Haapsalu lähistel Uuemõisas,  päeva lõpp orienteeruvalt kell 19:00Prügiveosegadus Tallinnas paneb ühistud väga raskesse seisu

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
11. aprill 2017

Eesti Korteriühistute Liidu poole on pöördunud mitmed ühistujuhid, kes on tänu Tallinna prügiveos toimuvale segadusele seatud väga raskesse seisu – kuna riigihankega valitud jäätmevedaja oma kohustusi täita ei suuda, lõpetatakse süvakogumismahutitest pärinevate jäätmete korraldatud vedu ning ühistul tuleb ise paari päevaga uus vedaja leida.Algas projekt “Turvalisus kortermajas -infopäevad korteriühistutele Lääne-Virumaal 2017”

2017. aastal viib Eesti Korteriühistute Liit koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga ellu teavitusprojekti  “Turvalisus kortermajas – infopäevad korteriühistutele Lääne-Virumaal 2017”.

Projekti raames toimuvad infopäevad “Turvalisus kortermajas”
20. aprillil kell 16:00 Kundas (Kunda Päevakeskus)
4. mail kell 16:00 Tapal (Tapa Linnaraamatukogu) ja
7. septembril kell 16:00 Rakveres (Rakvere Politseijaoskonnas)
.
Kõnelevad politsei, päästeameti ja Eesti Korteriühistute Liidu esindajad.

Infopäeva teemad:

Süütegude ennetamine kortermajas ja selle ümbruses, kohalikud probleemid ja piirkonnapolitsei töö; Koduohutus kortermajas; Mida peab korteriühistu juhatus teadma, kui majas on rahurikkuja, kes ei austa ühiselu reegleid; korteri sundvõõrandamise küsimused; probleemid parkimisega

Infopäevad on suunatud korteriühistute juhtidele ja kortermajade elanikele ning on osalejatele TASUTA.
Vajalik eelregistreerimine tel. 627 5742 või ekyl@ekyl.ee

Projekti toetavad siseministeerium ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Vaata lisaksEesti Korteriühistute Liidu regionaalsed liidukoosolekud 2017

Kutse EKÜL liikmetele

Eesti Korteriühistute Liidu  regionaalsed Liidukoosolekud toimuvad:

1        Põhja regiooni (Harjumaa, Tallinn, Hiiumaa, Ida- Virumaa, Lääne- Virumaa, Raplamaa) liidukoosolek toimub 18.04.2017 kell 16.00 Eesti Korteriühistute Liidu koolitusklassis aadressil Sakala 23a, Tallinn.

2        Lõuna regiooni (Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Valgamaa, Võrumaa, Viljandimaa) liidukoosolek toimub 26.04.2017 kell 16.00 EKÜL Lõuna regiooni esinduses aadressil Sõpruse pst 2, Tartu.

3        Järvamaa esinduse liidukoosolek toimub 11.04.2017 kell 18.30 aadressil Lai 33, Paide.

4        Lääne regiooni (Pärnumaa, Läänemaa) liidukoosolek toimub 27.04.2017 kell 16.00 aadressil Rüütli 23, Pärnu.

5        Saaremaa esinduse liidukoosolek toimub 29.04.2017 kell 16.30 aadressil Lossi 15, Kuressaare.Infopäevad Kadrinas

Kadrina Vallavalitsus ja OÜ Kadrina Kommunaal korraldasid koostöös Eesti Korteriühistute Liiduga 4. ja 5. aprillil 2017 Kadrina rahvamajas infopäevad 1. jaanuaril 2018 jõustuva uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse tutvustamiseks.

Kohal oli arvukalt huvilisi. Kadrina vallas on hetkel 9 korteriühistut: Pargi 20, Pargi 22, Kolmas Noorus, Seitsmes Noorus, KÜ Niine (Rakvere tee 7), Rakvere tee 9, Rakvere tee 3, Kalevipoja 10 ja Kadrina Viadukt (Tapa tee 3). Kadrina Kommunaal haldab täna 22 kortermaja 471 korteriga, kus korteriühistut veel ei ole ja mis peaksid enne 1.01.2018 kõik korteriühistuteks muutuma. 21 kortermaja asub  Kadrinas, 1 Viitnal (8 korterit).Korteriühistute praktilistel infopäevadel saab tutvuda juba renoveeritud majadega üle Eesti

Eesti Korteriühistute Liidu ja SA KredEx teade
06.04.2017

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) ja SA KredEx korraldavad korteriühistutele tasuta renoveerimisteemaliste infopäevade sarja “Renoveerimisest praktilikult praktikule”. Aprillis toimub infopäev Tallinnas ja Pärnus, maikuus Tartus ja Narvas. Esimene infopäev leiab aset täna Tallinnas, ajakirjanikud on oodatud sarja kajastama! Lisainfot sarja kohta saab siit: http://ekyl.ee/avaleht/praktikule/

 Infopäevale on oodatud kõik korteriühistute esindajad, kes soovivad alustada või on juba alustanud kortermaja renoveerimisega. Räägitakse korteriühistutele mõeldud rekonstrueerimistoetusest ja kuulatakse psühholoogi nõuandeid selle kohta, kuidas jõuda majaelanike seas renoveerimise osas üksmeelele. Päeva teises pooles külastatakse renoveeritud kortermaju ja tutvutakse renoveerimise läbiviinud ühistujuhtide kogemustega.EKYl ja KredEx

Renoveerimisest praktikult praktikule

Eesti Korteriühistute Liit ja SA KredEx korraldavad korteriühistutele infopäevade sarja

RENOVEERIMISEST PRAKTIKULT PRAKTIKULE

6.04 TALLINN, 19.04 PÄRNU, 4.05 TARTU, 11.04 NARVA

Infopäevale on oodatud kõik korteriühistute esindajad, kes soovivad alustada või on juba alustanud kortermaja renoveerimisega.Kortermajade renoveerimiseks ette nähtud toetusraha hakkab otsa saama

Eesti Korteriühistute Liidu teade
25. märts 2017

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) peab täna, 25. märtsil Tartus Lõuna-Eesti korteriühistute XV foorumit “Uued võimalused ja uued väljakutsed”.

Foorumil räägiti sellest, et korteriühistute toetuseks ette nähtud riiklikust toetusest on pool juba kasutatud. SA KredEx eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on toetusteks ette nähtud 102 miljonist eurost taotlusi estitatud juba 51 miljonile eurole.

KUTSE: Tallinna ja Harjumaa Korteriühistute Ümarlaud

Esmaspäeval  27.märtsil 2017 kell 17.00  eesti keeles  ja
teisipäeval  28.märtsil 2017 kell 17.00 vene keeles

toimub Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud EKÜL koolitusklassis, Sakala 23a  I korrusel.

17.00 – 18.00 Jäätmekäitlus Tallinnas
Tallinna Keskkonnaameti heakorra ja jäätmehoolde osakonna juhataja Kristjan Mark

18.00 – 19.00  Omanikujärelevalve
Ehituskonsult Grupp OÜ

20170309_190035

Saaremaa ühistujuhid said kätte tunnistused

2016.a. septembris alustas Saaremaal korteriühistu juhi baas- ja põhikursusel õpinguid üheksa ühistujuhti. Õppetöö toimus e-õppe vormis ja mahus kokku 120 akadeemilist tundi.

Õpingute tulemusena omandati teadmisi korteriühistu juhtimise üldpõhimõtete, majandamise aluste, dokumendihalduse, ühistujuhi töö juriidiliste aspektide, korterelamu renoveerimise ja ehitustehniliste probleemide, ehitustegevuse korraldamise, tehnosüsteemide haldamise, korrashoiu, kinnisvara korrashoiu, suhtlemise, lepingu- ja võlaõiguse, töö- ja asjaõiguse ning raamatupidamise aluste valdkonnas.23.03.2017 Sauel infopäev “Turvalisus kortermajas”

Head korteriühistute juhid ja kortermajade elanikud!
Olete oodatud osalema infopäeval
TURVALISUS KORTERMAJAS

23. märtsil kell 16:00
Saue Gümnaasiumi IV korruse auditooriumis (Nurmesalu 9, Saue)

Kõnelevad politsei, päästeameti, maksu- ja tolliameti esindajad ning Eesti Korteriühistute Liidu jurist.

Tule korteriühistute õppereisile Leetu!

EKÜL õppereis 2017
5.- 9. juuni 2017

Leedu: Vilnius – Kaunas – Klaipeda

2017. aasta suvel sõidab Eesti Korteriühistute Liit tutvuma Leedu kogemustega kortermajade renoveerimisel ja energiatõhususe saavutamisel. Vaatame, mida on elamumajanduses ära tehtud kolmes suuremas Leedu linnas ning selle kõrval jõuame 5- päevase bussireisi jooksul nautida ka kaunist Leedumaad ennast.

VAATA KAVA SIIT.

Reisil osalemiseks vajalik eelregistreerimine tel. 627 5740 või ekyl@ekyl.ee. Kohtade arv on piiratud!
Registreerumine toimub kuni kohtade täitumiseni.

OSALEMINE:

EKÜL liikmed: 335.-
Teised osalejad: 385.-

Hinna sees: EKÜL õppeprogramm, bussisõit, ekskursioonid, giid-reisisaatja teenused, 4 ööd majutust *** hotellis koos hommikusöögiga

Lisainfo: ekyl@ekyl.eeHuvi korteriühistute loomise vastu on hüppeliselt suurenenud

Eesti Korteriühistute Liidu teade
17. märts 2017

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) hinnangul on inimeste huvi ühistute loomise vastu tänavu hüppeliselt suurenenud.

“Vastavasisulised infopäevad on rahvast tulvil ning küsimusi küsitakse väga palju. Eks see ole ka mõistetav, sest tuleval aastal jõustuva uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohaselt loob riik kõigis nendes majades, kus korteriomanikud 2018. aastaks ise korteriühistut moodustanud ei ole, automaatselt seadusjärgse korteriühistu,” toonitas EKÜL õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Mardi soovitab aga mitte seaduse jõustumist oodata, vaid juba varem ühistu moodustada. “Nii ollakse korteriühistu toimimise spetsiifikaga kursis ja on lihtsam tulevikus kortermaja majandada,” rõhutas ta.TAMSALU

Korteriühistute asutamise infopäev tõi Tamsalus kohale rekordarvu inimesi

Eesti Korteriühistute Liidu ja Tamsalu valla poolt 15.03.2017 korraldatud korteriühistute asutamisele  pühendatud  infopäev tõi Tamsalu Kultuurimaja saali rekordarvu inimesi.

Hinnanguliselt oli kohale tulnud ligi 150 huvilist. Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla sõnul on huvi korteriühistute asutamise vastu kõrge. Esitati praktilisi ja sisulisi küsimusi. “Eks algselt ikka on inimestel natuke hirme ja kõhklusi ning loomulikult on maakonnakeskustest väljaspool  ka inimeste majanduslikud võimalused piiratumad ja ka kinnisvara väärtus madalam, aga oli tunda  inimeste initsiatiivikust ja südikust asuda oma majades ühistute loomisele. Usun, et Tamsalus  hakkavad asjad liikuma. Tahan siinkohal tunnustada vallavanem Riho Telli initsiatiivi  olla eestvedajaks korteriühistute  loomisel,” sõnas Jaadla.Täname kõiki e-teenuste küsitluses osalenuid!

Täname kõiki korteriühistute e-teenuste küsimustikule vastanuid. Võtame Teie jagatud ettepanekuid ja arvamusi arvesse korteriühistutele suunatud e-teenuste arendamisel.
Nii nagu lubatud, loosisime 15. märtsil vastanute seast ühe auhinnasaaja.

Fortuuna tahtel osutus EKÜL akupanga võitjaks KÜ TARUKE esindaja, meiliaadressiga piret@**********us.ee. Palju õnne! Võitjaga võtame ühendust.

Eesti Korteriühistute Liit16.03.2017 Infopäev Rakveres – uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus

01.01.2018 JÕUSTUV UUS KORTERIOMANDI- JA KORTERIÜHISTUSEADUS
Art Hotelli konverentsisaal (Lai 16/18 hoovipealne maja)
16. märts 2017, kell 16:00-18:15

Infopäeval tutvustatakse, milliseid muudatusi toob tänastele korteriühistutele ja korteriomanike ühisustele kaasa järgmisel aastal jõustuv uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Infopäev on üles ehitatud kehtiva õiguse ja 01.01.2018 jõustuva uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse võrdleval analüüsil. Käsitlemist leiavad täiesti uued korteriühistuid puudutavad õiguspõhimõtted. 2018. aastal jõustuva uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse suurim muudatus puudutab korteriomanike ühisusi, mis seaduse jõustumisel muutuvad korteriühistuteks seaduse alusel.

Infopäevale on oodatud korteriühistute, korteriomanike ühisuste ja omavalitsuste esindajad ning teised uuest korteriomandi- ja korteriühistuseadusest huvitatud.

Lektor: EKÜL juhatuse liige Urmas Mardi

Osalemine TASUTA.
Osalemiseks vajalik eelregistreerimine tel. 627 5740 või e-posti aadressil ekyl@ekyl.ee.Tööpakkumine – JURIST

EESTI KORTERIÜHISTUTE LIIT

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) on liikmesorganisatsioon, mis esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL õigusosakonna juristid osutavad korteriühistutele õigusabi, mis aitab ennetada või vajadusel lahendada erinevaid korteriühistute tegevuses ettetulevaid õiguslikke probleeme. Oleme spetsialiseerunud korteriühistutele vajalikele õigusvaldkondadele: võlaõigus, asjaõigus, perekonnaõigus, pärimisõigus ja tööõigus.

Pakutav ametikoht

JURIST

Nõudmised kandidaadile:15.03.17 Infopäev Tamsalu valla kortermajade elanikele

Lugupeetud Tamsalu valla kortermajade elanikud, kelle majas ei ole veel korteriühistut moodustatud! 2018. aasta alguses jõustub täismahus uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus ja sellest tulenevalt muutub kohustuslikuks korteriomandite majandamine juriidiliselt iseseisva üksusena. Teisisõnu luuakse juba korteriomandite moodustamise hetkel majas toimima hakkav korteriühistu. Kuni selle ajani on kõikides kortermajades mõistlik luua korteriühistu vabatahtlikult, siis on inimestel võimalik end kogu teematikaga kurssi viia ning valida juhatusse just need korteriomanikud, keda ühiselt kõige pädevamaks peetakse.

Kutsume teid osalema 15.03 toimuval infopäeval Tamsalu kultuurimajas algusega kell 17.00. 

3 võimalust, kuidas kortermajas kodu turvalisuse eest hoolitseda

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
8. märts 2017

Eesti Korteriühistute Liit alustab koostöös politseiga Harjumaal kogukondliku turvalisuse alast teavitusprojekti korteriühistutele “Turvalisus kortermajas”, mida toetavad siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Selleks puhuks jagab liit kortermaja elanikele lihtsaid näpunäiteid, kuidas kodumaja turvalisemaks muuta:

1. Korralik välisuks, mis püsib lukustatuna

Samuti hoitakse lukus kõik muud väljapääsud. Majal peab olema korralik, kaasaegsetele nõuetele vastav välisuks koos turvalukuga, mis tõepoolest ka lukus püsib. Elanikud ei tohiks jagada laiali uksekoode ega ust lahti hoida, välja arvatud juhtudel, kui see on hädavajalik. Suletuna tuleb hoida ka keldriuksed jms. varuväljapääsud.EKYL pluss PÄA

Omapäi ümberehitamine võib kortermaja põlema panna

Eesti Korteriühistute Liidu ja Päästeameti pressiteade
02.03.2017

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) ja Päästeamet alustasid märtsis koostööprojekti “Tuleohutus kortermajas”, et juhtida tähelepanu tuleõnnetustele kortermajades ja tõsta korteriühistute juhtide teadlikkust nende õnnetuste ennetamise võimalustest. Aasta jooksul jagatakse infot erinevate trükiste, artiklite ja ettekannetega korteriühistute üritustel üle Eesti; juba 4. märtsil on huvilistel võimalus kuulata Päästeameti esindajat kõnelemas Pärnus toimuval Lääne- Eesti Korteriühistute XIV Foorumil.Tasuta infopäevad korteriühistutele Maardus, Rae vallas ja Sauel

Tähelepanu, Harjumaa korteriühistud!

Olete oodatud osalema infopäeval “Turvalisus kortermajas”, kus kõnelevad politsei, päästeameti ja Eesti Korteriühistute Liidu esindajad.

9. märtsil kell 16-20 Maardu Vaba Aja Keskuses (vene keeles)
14. märtsil kell 16-20 Rae Kultuurikeskuses (eesti keeles)
23. märtsil kell 16-20 Saue Gümnaasiumis (eesti keeles)

Teemad:

Süütegude ennetamine kortermajas ja selle ümbruses,  kohalikud probleemid ja piirkonnapolitsei töö; Koduohutus: Mida peab korteriühistu juhatus teadma, kui majas on rahurikkuja, kes ei austa ühiselu reegleid; korteri sundvõõrandamise küsimused; probleemid parkimisega

Vaata infopäevade kavasid07.03.2017 Jäätmepäev Rakveres

Eest Korteriühistute Liit  korraldas 7. märtsil 2017 kell 17:00
Rakvere Art Hotelli konverentsisaalis (Lai 18, hoovipealne maja)
EKÜL Rakvere jäätmepäeva

PÄEVAKAVA

Andres Jaadla ettekanne SIIN

Kristi Olt´i (Lääne Viru Jäätmekeskus) ettekanne SIIN
Lisamaterjalid ettekande juurde:
Biojäätmete liigiti kogumine;
Biojäätmete liigiti kogumine (vene keeles);
Korraldatud jäätmeveo teenuste hinnakiri Rakveres

Ragn-Sells AS ettekanne SIIN

BioBag ettekanne SIIN

Kohapeal oli võimalik esitada küsimusi oma maja ja vajalike konteinerite ning biolagunevate ja komposteeritavate prügikottide  suuruse kohta.  Samuti  sai eriti soodsa hinnaga osta või sõlmida püsivaid kokkuleppeid korteriühistule biolagunevate ja komposteeritavate prügikottide  ja konteinerite ostuks.

Kõik jäätmepäeval osalejad said kingituseks MaxAir Kompostikorvi  BioBag ilt  koos sinna sobivate 6 liitriste biolagunevate kottidega  

 EKÜL korraldatav Balti Elamumajanduse Konverents valiti eesistumise kavasse

Riigikantselei valis koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitaliga (KÜSK) välja kaheksa vabaühenduste üritust, mis pääsevad eesistumise kavasse Eestis. Valituks osutunud üritused puudutavad näiteks digiarengut, energiapoliitikat ja idapartnerlust, aga ka tööta ja haridusteelt kõrvale jäänud noorte ning erivajadusega inimeste olukorda. Valituks osutus ka Eesti Korteriühistute Liidu poolt korraldatav Balti Elamumajanduse Konverents, mis toimub 2017. aasta septembris Rakveres.

Loe lähemalt lehelt eesistumine.ee.

Uus seadus: korteriühistu võlgnike viivis väheneb

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
18. veebruar 2017

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) alustas justiitsministeeriumi toel infopäevade sarja, tutvustamaks 2018. aastal jõustuvat korteriomandi- ja korteriühistuseadust. Esimene infopäev toimus 16. veebruaril Tartus ja tulekul on infopäevad Rakveres, Pärnus, Paides, Võrus ja Tallinnas. Lisainfot sarja kohta saab EKÜL kodulehelt: http://ekyl.ee/avaleht/uusseadus/

“Infopäevadel keskendume enimküsitud küsimustele. Üheks selliseks on võlgnike teema, kuna uus seadus alandab võlgnike viivisemäära,” rääkis EKÜL õigusosakonna juht Urmas Mardi. “Kehtiva õiguse kohaselt (KÜS § 7 lg 4) saab korteriühistu korteriomanikult nõuda viivist 0,07% päevas majandamiskulude maksmise kuule järgneva kuu esimesest kuupäevast arvates. Aastases arvestuses on selle viivise suurus 25,55%,” selgitas Mardi.  “Uue seaduse kohaselt saab viivise määraks võlaõiggusseaduses sätestatud üldine viivise määr, mis on 0,022%.Uus seadus: jäävad vaid korteriühistud ja tekib ühistute register

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
15. veebruar 2017

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) alustab justiitsministeeriumi toel infopäevade sarja, tutvustamaks 2018. aastal jõustuvat korteriomandi- ja korteriühistuseadust. Esimene infopäev toimub 16. veebruaril Tartus ja tulekul on infopäevad Rakveres, Pärnus, Paides, Võrus ja Tallinnas. Lisainfot sarja kohta saab EKÜL kodulehelt: http://ekyl.ee/avaleht/uusseadus/

“Infopäevadel keskendume enimküsitud küsimustele – nagu näiteks see, mis saab majadest, kus korteriühistut üldse pole või tegutseb korteriomanike ühisus,” rääkis EKÜL õigusosakonna juht Urmas Mardi. Kortermajade majandamise vorme on tema sõnul Eestis peamiselt kolm – korteriühistud, hooneühistud ja korteriomanike ühisused. “Enimlevinud majandamisvormid on korteriühistud ja korteriomanike ühisused, viimaseid on hinnanguliselt 22 000,” rääkis ta.

Rakverest võib saada esimene linn Eestis, kus pea kõik majad saavad lähiajal renoveeritud

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
10. veebruar 2017

Rakvere võib olla üks esimestest Eesti linnadest kus enamus elamufondist saab lähiajal renoveeritud, tõdeti  Eesti Korteriühistute Liidu Virumaa foorumil. Virumaa  ja Rakvere korteriühistute märkimisväärset aktiivsust tõstis esile ka foorumil esinenud SA KredEx eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht. Triin Reinsalu. „Pea kõik toetust saanud korteriühistud on kasutanud just innovatiivseid  ja energiatõhusaid lahendusi soosivat 40% riiklikku toetust,” lisas  Reinsalu. KredExi andmetel on tänaseks toetuseks  eraldatud 102 miljonist ära kasutatud 43 miljonit. Foorumil  avaldati ka  arvamust, tõenäoliselt lõpevad eraldatud toetussummad lähiaastatel ning riik  peaks tagama renoveerimise katkematu toetamise jätkumise.Rakvere korteriühistud on Eesti renoveerimisaktiivsuse tipus

Andres Jaadla: Rakvere  võib olla esimene linn Eestis, kus kõik või enamus maju saavad lähiajal renoveeritud.

Rakvere  võib olla üks esimestest Eesti linnadest kus enamus elamufondist saab lähiajal renoveeritud, tõdeti  eilsel Eesti Korteriühistute Liidu Virumaa Foorumil. Virumaa ja Rakvere korteriühistute aktiivsus on märkimisväärne ja  väärib esitõstmist, märkis foorumil esinenud  SA KredEx eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht Triin Reinsalu. “Seejuures on Rakverele iseloomulik, et pea kõik toetust saanud korteriühistud on  kasutanud just innovatiivseid ja energiatõhusaid lahendusi soosivat 40% toetust,” lisas  Reinsalu. KredExi andmetel on tänaseks toetuseks  eraldatud 102 miljonist ära kasutatud  43 miljonit.Rakveres toimub EKÜL Virumaa aastafoorum

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
7. veebruar 2017

Virumaa korteriühistud kogunevad 8. veebruaril 2017 algusega kell 12:00 Rakveres Art hotelli konverentsisaalis Virumaa Korteriühistute Foorumile.

Virumaa korteriühistud  on ennast näidanud edumeelsete ühistuliikumise eestvedajatena, püsides viimasel aastal renoveerimise aktiivsuse tasemelt Eesti kolme aktiivsema piirkonna hulgas. Selleaastasel Virumaa Foorumil kõneleme taas korteriühistute jaoks olulistest teemadest ning toome esile parimaid näited ja praktikad. Muuhulgas  tulevad  arutlusele Eesti Korteriühistute Liidu uued  e – teenused,Ühistujuht peab olema ühtaegu nii psühholoog kui jurist

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
31. jaanuar 2017

Eesti Korteriühistuste Liit viib 1.-2. veebruaril Haapsalus esmakordselt läbi Talveakadeemia, kus jagatakse juriidilisi teadmisi ning kõneldakse renoveerimisega seotud tuleohutusest, suhtlemisnõuandeid jagab ka psühholoog. “Korteriühistu juhtimine nõuab tänapäevastelt korteriühistu juhtidel aina enam: ühistu liikmed ootavad ühistujuhilt nii tehnilisi teadmisi kui ka orienteerumist juriidikas,” möönis Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.  “Lisaks nõuab ühistu eesotsas olemine teadmisi psühholoogiast, et inimestega edukalt suhelda,” sõnas ta.KUTSE: Korteriühistute Virumaa Foorum, 8.02.2017

Korteriühistute Virumaa Foorum
8. veebruar 2017, kell 12:00 -18:00
Art Hotelli Konverentsisaal (Lai 16/18 hoovipealne maja, Rakvere)

Vaata Foorumi kava SIIT.

Virumaa  korteriühistud  on ennast näidanud edumeelsete ühistuliikumise eestvedajatena, püsides viimasel aastal renoveerimise aktiivsuse tasemelt Eesti kolme aktiivsema piirkonna hulgas. Selleaastasel Virumaa Foorumil kõneleme taas korteriühistute jaoks olulistest teemadest ning toome esile parimaid näited ja praktikad.

Osalemine: EKÜL liikmetele tasuta, teistele osalejatele 35.-

Foorumil osalejaks saab registreerida e-posti aadressil ekyl@ekyl.ee või telefonil 627 5740.Infopäevad: 01.01.18 jõustuv uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus

Eesti Korteriühistute Liit koostöös Justiitsministeeriumiga kutsub infopäevale

01.01.2018 JÕUSTUV UUS KORTERIOMANDI- JA KORTERIÜHISTUSEADUS

Infopäev on üles ehitatud kehtiva õiguse ja 01.01.2018 jõustuva uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse võrdleval analüüsil. Käsitlemist leiavad täiesti uued korteriühistuid puudutavad õiguspõhimõtted. 2018. aastal jõustuva uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse suurim muudatus puudutab korteriomanike ühisusi, mis seaduse jõustumisel muutuvad korteriühistuteks seaduse alusel.

Infopäevad toimuvad:KUTSE: Tallinna ja Harjumaa Korteriühistute Ümarlaud

Esmaspäeval  30. jaanuar 2017 kell 17.00  eesti keeles  ja  teisipäeval  31. jaanuar 2017 kell 17.00 vene keeles
toimub Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud EKÜL koolitusklassis, Sakala 23a  I korrusel.

Selle aasta esimesel ümarlaual räägime jääpurika ja libedusetõrjest korteriühistu puhastusalal.

Ajakava

17.00 – 17.05    Sissejuhatus
Sigrid Sarv, EKÜL koolitusjuht

17.05 – 18.00   Jääpurika ja libedusetõrje
Merike Lahe, Tallinna Munitsipaalpolitsei Kristiine tugipunkti peainspektor8 soovitust, kuidas pühad ohutult ja rõõmsalt mööda saata

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
22. detsember 2016

Eesti Korteriühistute Liit soovib kõigile eestimaalastele rahulikke pühi ning tuletab meelde mõned olulised asjad, et pühadeaeg ohutult ning rõõmsalt mööda saata.

1. Ettevaatust lahtise tulega, küttekollete ning elektriga

Küünlad, kaminatuli ning teised lahtise tule allikad tuleks kodunt lahkudes või magama minnes kustutada ning kontrollida, et pühade ajal täistuuridel töötavad elektriseadmed ei tekitaks vooluvõrgus ülekoormust.2017. aasta Eesti Korteriühistute Liidus

2017. aastal on ees ootamas mitmeid juba traditsioonilisi korteriühistute koolitusi ja konverentse. Tulekul on aga ka sündmusi, mida Liit korraldab uuel aastal esmakordselt.

Eesti Korteriühistute Liidu 2017. a. I poolaasta kava SIINJuristi nõuanne: mida teha, kui jonnakas korteriomanik küttesüsteemi renoveerimiseks korterisse ei luba?

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
16. detsember 2016

Eesti Korteriühistute Liidu poole on pöördunud mitmed korteriühistu juhatuse liikmed, kes kurdavad, et korteriomanik ei võimalda küttesüsteemide renoveerimisotsuse täitmiseks korterisse sissepääsu. “Seda, miks nad sissepääsu ei võimalda, on omanikud erinevalt põhjendanud: näiteks ühel juhul jäid töömeestele uksed suletuks põhjusel, et juhatus ei edastanud omanikule kümne aasta protokolle. Teisel juhul teatas omanik, et üldkoosoleku otsus teda ei puuduta, sest korteris on radiaatorid töökorras,” vahendab Eesti Korteriühistute Liidu jurist Margus Saulep oma nõuandes EKÜL ajakirjale Elamu.Kuidas hoida kokku küttearvetelt?

Milline kütte- ja ventilatsioonisüsteem tagab kulude kokkuhoiu, miks tasuks korteriühistutel võtta vastu Kredexi pakutav 40 protsendine (Ida-Virumaal isegi 50 protsendine) rekonstrueerimistoetus ja millised lahendused sobivad eramajadele, selgitab Vikerraadio Huvitaja saates TTÜ professor Jarek Kurnitski.

Kuula saadet siit.Tallinna korteriühistutele teevad parkimisprobleemid jätkuvalt muret

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
09. detsember 2016

Tallinna korteriühistutele teeb suurt muret elanike autode parkimine – aina jõudsamalt autostuvas Eestis tekitab neljarattaliste rohkus kortermajade ümbruses probleeme. “Parklakohtade vähesusega on kimpus nii suured kui väikesed majad,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

Valminud on uus arvestusalase revisjoni juhend

Audiitorkogu on välja töötanud arvestusalase revisjoni juhendi toetamaks kõiki ühinguid, kellel on seadusest tulenev kohustus korraldada majandusaasta aruande revisjon. Juhendis sisalduv näidisprotseduuride loetelu on kujundatud ennekõike korteriühistute revisjoni eripära silmas pidades. Juhend hakkab kehtima 1. jaanuarist 2017.

Eesti Korteriühistute Liit peab oluliseks, et juhend valmis mitmete osapoolte koostöös ning juhendi koostamisel on arvesse võetud Eesti Korteriühistute Liidu poolt oma liikmete hulgas kogutud arvamusi juhendi sisu kohta. Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul annab vastavalikustatud juhend hea ja professionaalse aluse revisjoni läbiviimiseks korteriühistutes ning levinud revisjonipraktikate ühtlustamiseks.KOOLITUS: 2016. aasta kohtupraktika korteriühistu asjades, 05.12.16 ja 08.12.16

5. detsembril 2016 kell 16.00-19.15    vene keeles (Vene keeles info SIIN)

8. detsembril 2016 kell 16.00-19.15    eesti keeles

Juriidilise loengu raames tutvustatakse uusi ja huvitavamaid korteriühistuid puudutavaid kohtulahendeid ja tehakse nende põhjal järeldusi, millised tagajärjed võivad kaasneda otsustega, mis pole seadusega kooskõlas ning millised võimalused on korteriühistul enda õiguste eest seismisel.

Kohtulahendid ei ole meie õigussüsteemis õiguse allikateks, kuid on väga olulise tähtsusega õigusnormide ühtse rakendamispraktika kujundamisel ja õiguslikus reguleerimises esinevate lünkade täitmisel. Paljudel Riigikohtu lahenditel oluline tähendus ka väljaspool konkreetset kohtuasja.

Lektorid: Urmas Mardi, EKÜL õigusosakonna juhataja (eesti keelsel koolitusel) ja Irina Reva, EKÜL jurist (vene keelsel koolitusel)Kortermaja turvalisus: mis meid kodus ohustab?

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
23. november 2016

Korteriühistud koos politseiga sättisid paika kortermaja turvareeglid:
2016. aastal peetud infopäevade ja arutelude tulemusena valmis korteriühistute ja politsei koostöö hea tava, eesmärgiga suurendada kortermajade elanike turvatunnet ja nende valmisolekut ka ise panustada korra tagamisse ja kuritegevuse ennetamisse.

Eesti Korteriühistute Liidu ja politsei- ja piirivalveameti koostöös siseministeeriumi toel läbiviidud projekt „Turvalisus kortermajas – teavitusprogramm korteriühistute juhtidele 2016“ keskendus korteriühistute juhtide ja juhatuse liikmete teadlikkuse tõstmisele, sest just ühistujuhtide tegevus ja eestvedamine mõjutavad otseselt kortermajade turvalisuse tõstmist.Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud

Tähelepanu! Novembrikuu ümarlaud toimub TTÜ Mektory majas (Raja 15, Tallinn). Osalemine ainult eelregistreerunutele, sest kohtade arv on piiratud!

Eesti Korteriühistute Liit korraldab novembrikuu Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaua raames ekskursiooni korteriühistu juhtidele Utilitase küttelaborisse

28.november kell 16.00-17.30 eesti keeles
29.november kell 16.00-17.30 vene keeles

Registreerimine kuni 24.11.2016 või kuni kohtade täitumiseni!Korteriühistute ja politsei koostöö hea tava

Turvalise elukeskkonna loomine ja hoidmine korterelamutes ja korterelamupiirkondades algab korteriühistute ja politsei koostööst. Piirkondliku politseitöö eesmärk on luua turvalisust läbi politsei ja kogukonna hea kontakti, teabevahetuse ning õiguskorra probleemide ühise lahendamise ja ennetamise. Korteriühistud on turvalisuse küsimustes kontaktiks politsei ning majaelanike vahel.

Eesti Korteriühistute Liidu ning Politsei- ja Piirivalveameti koostöös valmis 2016. aastal korteriühistute ja politsei koostöö hea tava, mille järgimine toetab turvalise elukeskkonna loomist ja hoidmist korterelamutes ja korterelamupiirkondades.23.11.2016 Juriidiline koolitus “01.01.2018 jõustuv korteriomandi ja korteriühistuseadus”

Loeng on üles ehitatud kehtiva õiguse ja uue 01.01.2018 jõustuva korteriomandi- ja korteriühistuseaduse võrdleval analüüsil. Samuti leiavad loengus käsitlemist täiesti uued korteriühistuid puudutavad õiguspõhimõtted.

Loengu raames käsitletavad teemad leiate SIIT!

Lektor: Urmas Mardi, EKÜL õigusosakonna juhataja

Toimumise aeg:     23.11.2016 kell 16.00-19.15        

Toimumise koht:   EKÜL koolitusklass, Sakala 23a, TallinnVenemaale pagenud võlgnikud teevad Eesti ühistutele peavalu

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
8. november 2016

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liikme ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul teevad päris mitmele Ida-Virumaa korteriühistule muret mittekodanikest korteriomanikud, kes majandamiskulude eest tasuda ei suvatse. “Võlad aina kasvavad, kuid mittekodanikest omanikud on Eestist jalga lasknud ega suvatsegi neid tasuda,” rääkis Mardi.

 “Tegemist on Venemaale pagenud isikutega, kellelt võla kättesaamiseks tuleb ühistul pöörduda kohtusse Venemaal. Kuidas sealne kohtupidamine läheb, on raske prognoosida, kuid kindel on see, et kogu protsess venib ebamõistlikult pikaks,” selgitas Mardi.11.11.2016 alustab korteriühistu juhi põhikursus (e-õpe)

Korteriühistu juhi põhikursus on Korteriühistu juhi 120 tunnise täiendkoolituse II osa. Kursus on mõeldud eelkõige baaskursuse läbinutele ja nendele, kes soovivad minna taotlema kutset Korteriühistujuht tase 4. Kutsetunnistusega korteriühistu juht on võimeline juhtima ja organiseerima korterelamu igapäevast majandamist, tagama korterelamu heaperemeheliku hooldamise ja säilitamise ning oskab lahendada elanikega probleeme kiiresti ja efektiivselt.

Loe põhikursuse e-õppe kohta lisaks siit.Turvakaamera võib elamusse paigaldada vaid korteriomanike nõusolekul

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
1. november 2016

Sissemurdmised korteritesse, keldritesse ja muudesse korterelamu abiruumidesse sunnivad ühistuid aina enam kaaluma turvakaamera paigaldamist. “Paljud elanikud näevad turvakaameras ainsat pääseteed kurikaeltest vabanemiseks. Ent turvakaamera saab paigaldada vaid juhul, kui korteriomanikud sellega nõus on, sest trepikodade, keldrite-pööningute jm. kasutamisel on korteriomanikud kinnistu kaasomanikud, ” hoiatab Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.Endistes Ida-Euroopa riikides võetakse eeskuju Eesti korteriühistutelt

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
22.10.2016

Endised Ida-Euroopa riigid, sealhulgas Venemaa, loodavad korteriühistute loomisel Eestist eeskuju võtta, nentis Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimees Andres Jaadla. Alles hiljuti võõrustas EKÜL delegatsiooni Ülevenemaalise Elamumajanduse Ühiskondliku Kontrolli Keskusest, kuhu kuulusid esindajad Moskva oblastist, Tatarstanist ja Tverist. Külalised kohtusid EKÜL juhatuse esimehe Andres Jaadlaga, kes andis ülevaate Eesti elamuvaldkonna olukorrast ja korteriühistute tegevusest, samuti tutvuti ühistutega erinevates Eesti paikades.Saarlased osalevad korteriühistute koolitusel

Raido Kahm, Saarte Hääl

Korteriühistute liit viib läbi kursused, mille tulemusena saavad osalejad taotleda korteriühistujuhi 4. taseme kutset. Koolitusel osaleb kümme saarlast.

Praegu pole Saaremaal ühtegi kutsetunnistusega korteriühistujuhti. Eesti korteriühistute liidu (EKÜL) Saaremaa esindaja Evi Ustel-Hallimäe selgitas, et kutsetunnistus muutub eeskätt oluliseks 2018. aastal kehtima hakkava uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse taustal. Nimelt muutuvad siis kõik korterelamud automaatselt ühistuteks.

Loe edasi ajalehest Saarte Hääldsc_0077

EKÜLit külastas delegatsioon Venemaalt

11. oktoobril 2016 oli Eesti Korteriühistute Liidul külas delegatsioon Venemaalt, Ülevenemaalise Elamumajanduse Ühiskondliku Kontrolli Keskusest, kuhu kuulusid esindajad Moskva oblastist,Tatarstanist ja Tverist. Külalised kohtusid EKÜL juhatuse esimehe Andres Jaadlaga, kes tutvustas Eesti elamuvaldkonda ja korteriühistute tegevust.Kutse Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlauale

Esmaspäeval  24. oktoober 2016 kell 17.00  eesti keeles  ja  teisipäeval  25. oktoober 2016 kell 17.00 vene keeles toimub Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud
EKÜL koolitusklassis, Sakala 23a  I korrusel.

Ajakava

17.00 – 17.45 „Kahjurite ennetamise ja tõrjumise võimalused korterelamutes“ Pestcontrol esindajad

17.45 – 18.30 „Soojusenergia ja tarbevee individuaalse arvestussüsteemi mõõteseadmed ja tarbimisandmete kogumine” Aivar Veenpere, MESA tegevjuht

Ümarlaual osalemine on kõigile tasuta ja ilma eelregistreerimiseta!20

Eesti Korteriühistute Liit tähistas üleriigilise foorumiga oma 20. juubelit

4. oktoobril 2016 Tallinnas hotell Olümpias toimunud Eesti Korteriühistute XIX Foorum tõi seekord kokku ligi 400 korteriühistute, omavalitsuste ja ettevõtete esindajat. Seekordne foorum kandis pealkirja “20 aastat korteriühistuliikumist – korteriühistu kui elamuvaldkonna kasvumootor” ning konverentsiga tähistas Eesti Korteriühistute Liit ka oma 20. juubelit.Selgusid Eesti parimad korteriühistud

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
4.oktoober 2016

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) kuulutas täna ühistute suurfoorumil juba kaheteistkümnendat korda välja parimad korteriühistud üle Eesti ning tunnustas tublisid ühistujuhte. EKÜL korteriühistute konkursil 2016 valiti parimad kolmes kategoorias: ilus koduümbrus, parim korteriühistu juht ja edukaim renoveerimisprojekt.

“Konkursil osales ühistuid üle Eesti: nii Tallinnast ja Harjumaalt, Tartust ja Tartumaalt, Pärnust ja ka Ida- Virumaalt. Eriti hea meel on selle üle, et seekord on osalemas ka Saaremaa suisa kahe kandidaadiga,” rääkis EKÜL juhatuse liige Urmas Mardi.Korterühistute suurfoorumil kõneldakse korrusmajade ohutusest ja muudatustest seadusandluses

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
3.10.2016

Korteriühistute esindajad üle Eesti kogunevad Eesti Korteriühistute Liidu eestvedamisel homme, 4. oktoobril kell 10 Tallinnasse, Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskusesse (Liivalaia 33) XIX korteriühistute foorumile, mis kannab tänavu pealkirja «20 aastat korteriühistuliikumist – korteriühistud kui elamuvaldkonna kasvumootor». Foorumil kõneldakse nii kortermajade amortiseerumisest tulenevatest ohtudest kui ka seadusemuudatustest, mis korteriühistuid puudutavad. Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!Tulipunkt: miks rõdupaneelid alla kukuvad?

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
30.09.2016

Korteriühistute esindajad üle Eesti kogunevad Eesti Korteriühistute Liidu eestvedamisel 4. oktoobril kell 10 Tallinnasse, Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskusesse (Liivalaia 33) XIX korteriühistute foorumile, mis kannab tänavu pealkirja «20 aastat korteriühistuliikumist – korteriühistud kui elamuvaldkonna kasvumootor». Foorumil kõneldakse nii kortermajade amortiseerumisest tulenevatest ohtudest kui ka seadusmuudatustest, mis korteriühistuid puudutavad. Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!Tutvu algavate koolitustega!

Sügisel alustame uute Korteriühistu juhi täiendkoolituse õppegruppidega. Vali endale sobiv kursus ja saa professionaalseks ühistujuhiks! Koolitused toimuvad e-õppena, mis võimaldavad õppida ühistujuhtidel üle Eesti.

23.09 – 30.10 KÜ juhi baaskoolitus (e-õpe)
Hind EKÜL liikmele 120 €, mitteliikmele 160 €
11.10 – 01.11 KÜ juhi baaskoolitus Tallinnas (vene keeles)
Hind EKÜL liikmele 130 €, mitteliikmele 190 €
11.11.2016- 22.01.2017 KÜ juhi põhikursus (e-õpe)
Hind EKÜL liikmele 190 €, mitteliikmele 260 €


Korteriühistute XIX Foorum, 04.10.2016

Taas on tulekul Eesti korteriühistute aastakonverents
Eesti Korteriühistute XIX Foorum
20 AASTAT KORTERIÜHISTULIIKUMIST –
KORTERIÜHISTU KUI ELAMUVALDKONNA KASVUMOOTOR
4. oktoobril 2016 algusega kell 10:00
Tallinnas hotell Olümpia konverentsikeskuses (Liivalaia 33).

Konverentsil tuleb juttu sellest, mis on täna toimumas korteriühistute valdkonnas. Räägime seadustest, tehnilisest järelevalvest, renoveerimisest ja paljust muust. Anname üle auhinnad Korteriühistute Konkursi võitjatele. Heidame pilgu 20-aastase Eesti Korteriühistute Liidu tehtule ja vaatame tulevikku.Lõuna-Eesti korteriühistuid julgustatakse usinamalt maju renoveerima

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
23.09.2016

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) ja Võru linn alustavad koostöös koolitusi, julgustamaks Lõuna-Eesti ühistuid usinamalt ühistegevust arendama, et majad saaks renoveeritud. «Sügisperioodil saab Võrus kuulata loenguid korteriühistute majandamise, haldamise ja hooldamise teemadel. Koolituse sihtrühmaks on juba tegutsevate korteriühistute juhatuse liikmed, revidendid, raamatupidajad, aga tulla võiksid ka nende majade esindajad, kus ei ole veel ühistut moodustatud,» selgitas EKÜL Lõuna-Eesti büroo juht Dagmar Mattiisen.Kutse Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlauale

Esmaspäeval  26. septembril 2016 kell 17.00  eesti keeles  ja  teisipäeval  27. septembril 2016 kell 17.00 vene keeles toimub Tallinna ja Harjumaa korteriühistute ümarlaud EKÜL koolitusklassis, Sakala 23a  I korrusel.

Ajakava

17.00 – 17.20 „Sissejuhatus ja EKÜL II poolaasta tegevuste ja ürituste tutvustus“, Urmas Mardi, EKÜL juhatuse liige

17.20 – 18.30 “Tallinna Munitsipaalpolitsei ja korteriühistute kokkupuutepunktid ja koostöövõimalused” Enn Viidu, Tiit Kivikas, Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet

Ümarlaual osalemine on kõigile tasuta ja ilma eelregistreerimiseta!

Projekt “Turvalisus kortermajas” tutvustas koostöövõimalusi korteriühistute ja politsei vahel

2016. aasta jaanuarist kuni augustini viis Eesti Korteriühistute Liit koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga läbi projekti „Turvalisus kortermajas – teavitusprogramm korteriühistute juhtidele 2016“, mille eesmärgiks onlisuurendada üleriigilise teavitusprogrammi abil korteriühistute juhtide ja nende vahendusel ka kortermajade elanike teadlikkust turvalisuse küsimustes ning muuta sellega seotud arvamusi ja hoiakuid. Projekt panustas Siseturvalisuse arengukava alaeesmärki nr. 1 “Turvalisemad kogukonnad”, aidates luua eeldusi turvaliste kogukondade arenguks ning ennetades ohte, süütegusid ja õnnetusi.

Turvalisuse alase teadlikkuse tõstmiseks korteriühistute juhtide ja liikmete seas korraldati projekti raames üle Eesti 11 infopäeva, anti välja turvalisust käsitlevad artiklid ajakirjas „Elamu“ ning viidi läbi küsitlus korteriühistute esindajate seas. Projekti rahastas Siseministeerium Loe projekti kohta siit. Ootame kandidaate korteriühistute konkursile!

Kas teie kortermaja on hiljuti renoveeritud, majaümbrus kaunis ja hoolitsetud, majarahvas rahul ühistujuhi tööga? Esitage tunnustust vääriv ühistu ja ühistujuht korteriühistute konkursile!
Tähtaeg 9. september 2016!

Konkurss viiakse läbi kolmes kategoorias:
Edukaim Renoveerimisprojekt 2016,
Parim Korteriühistu Juht 2016,
Ilus Koduümbrus 2016.

EKÜL osales Arvamusfestivalil

Vaata fotosid EKÜL galeriist.

EKÜL osales 13. augustil Paides Arvamusfestivalil, kus julgeolekualal toimunud arutelul „Kodukandi riskid ja kogukondlik võrgustik“ olid teemadeks ohud kogukondade turvalisusele, kuidas kogukondades tuntakse valmidust nende ohtudega tegelda, mis on kogukondade ja erinevate asutuste roll ning kuidas kogukonnad oleksid tugevamad.

Arutelul osalesid Eesti Korteriühistute Liit, Külaliikumine Kodukant, Politsei- ja Piirivalveamet, Linnalabor ja Eesti Abipolitseinike Kogu. Arutelu korraldas Siseministeerium.

Korteriühistute vaatenurka esindas arutelul EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla.

Suur tänu kõigile, kes tulid Arvamusfestivalile kaasa mõtlema!

LisainfoKorteriühistute X Suveülikool

Eesti Korteriühistute Liit kutsub korteriühistute juhte ning õpihimulisi huvilisi korteriühistute X Suveülikooli. Veel on mõned vabad kohad!

11.-12. august 2016 Kubija hotell- loodusspaas

Suveülikooli põhiteemad:

Korteriühistute aktuaalsed juriidilised küsimused; Elektri-ja gaasiohutus kortermajas; Konfliktide lahendamine korteriühistus; Õppeekskursioon Võrus.

Täpse ajakava leiad siit: KAVA

Liidupäeval toimusid EKÜL nõukogu ja juhatuse valimised

Liidupäeval 26. mail 2016 toimusid liidu uue nõukogu ja juhatuse valimised. Eesti Korteriühistute Liidu nõukogu liikmeteks valiti: Anvar Kima, Galina Lepik, Genadi Vaher, Jelena Smorodina, Karl Õiger, Marit Otsing, Peeter Lauring, Raimo Jõgeva ja Tiiu Varik.

EKÜL juhatuse valimise tulemusena jätkavad juhatuse liikmetena Andres Jaadla, Urmas Mardi ja Dagmar Mattiisen.

Ekskursioon Tallinna Tehnikaülikooli liginullenergia testhoonesse

Eesti Korteriühistute Liit korraldab mai kuu ümarlaua raames ekskursiooni korteriühistu juhtidele. Liginullenergia testhoone külastusel tutvutakse ainulaadse uurimislaboriga. Testhoone on rajatud uurimaks erinevate piirdetarindite ehitusfüüsikalist toimivust, hoone tehnosüsteemide ja automaatika komponentide efektiivsust, erinevaid sisekliima tagamise meetodeid ning taastuvenergia rakendamist. Alus- ja rakendusuuringute eesmärk on leida sobivad lahendused energiasäästlike ja vastupidavate hoonete projekteerimiseks ja ehitamiseks. TTÜ liginullenergia testhoonet ja seal tehtavaid uuringuid tutvustab Peeter Linnas, ehitiste projekteerimise instituudi laboriinsener.

Ekskursioon toimub nii eesti kui vene keeles!

30.mail kell 17.00-18.00 Liginullenergia testhoone, eesti keeles

31.mail kell 17.00-18.00  Liginullenergia testhoone, vene keeles Info vene keeles11.-12.08.2016 KORTERIÜHISTUTE X SUVEÜLIKOOL

Eesti Korteriühistute Liit kutsub korteriühistute juhte ning õpihimulisi huvilisi korteriühistute suveülikooli.

11.-12. august 2016 Kubija hotell- loodusspaas

Võrumaa maalilise looduse keskel asuv Kubija hotell-loodusspaa annab võimaluse ühendada lõõgastav puhkus aktiivse õppetööga. Peale tegusat päeva saab kosutada ennast hellitavate hoolitsustega loodusspaas. See on hea võimalus ühistujuhtidel üle Eesti kokku tulla ja oma kogemusi  jagada.  Õppetöö toimub eesti- ja venekeelses rühmas.

Suveülikooli põhiteemad:

Korteriühistute aktuaalsed juriidilised küsimused; Elektri-ja gaasiohutus kortermajas; Konfliktide lahendamine korteriühistus; Õppeekskursioon Võrus.
Konkurss „Kauneim kortermaja“

Taas ootab Eesti Korteriühistute Liit kõiki kauneid kortermaju osalema konkursil „Kauneim kortermaja“!

Konkurss „Kauneim kortermaja“ on üle-eestilise konkursi „Eesti kaunis kodu“ erikategooria ning selle võitja pälvib autasu Vabariigi Presidendilt ja Eesti Korteriühistute Liidult. Konkursile esitatud objektide puhul vaadeldakse terviklikku ruumimõju, heakorda, haljastust ning väikevorme (Hindamisalused).

Kandideerimistaotluste ja fotode esitamise tähtaeg  EKÜLile 8. juuni 2016.Elu kortermajas: võigas lehk viis kohtuvaidluseni

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
11. mai 2016

Eesti Korteriühistute Liit korraldab 18. ja 19. mail Saaremaa korteriühistutele mitu õigusteemalist üritust, kuna juriidilisi küsimusi kerkib korteriühistutes üles aina rohkem.

Koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga peetakse kolmapäeval, 18. mail kell 16 – 20 Kuressaare politseijaoskonnas (Transvaali 58) tasuta infopäeva “Turvalisus kortermajas.” Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Meelis Juhandi keskendub oma ettekandes kohalikele probleemidele ja räägib piirkonnapolitseiniku tööst, Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi annab nõu, milliseid õiguslikke samme ette võtta, kui majas tegutseb rahurikkuja.

Urmas Mardi kutsub ühistuid ka 19. mail Kuressaare linnavalitsuse saalis toimuvale koolitusele, kus on kõne all korteriühistuid puudutavad Riigikohtu lahendid. “Korteriühistutes kerkib esile järjest enam juriidilisi probleeme. Nagu tabavalt märkis EKÜL õigusteabepäeval esinenud Riigikohtu kohtunik Villu Kõve ühes intervjuus: kui inimesed ei saa üksteisega läbi, ei aita ükski seadus,” nentis Mardi.Saaremaal tulekul korteriühistute infopäev ja koolitus

EKÜL kutsub kõiki Saaremaa korteriühistute esindajaid osalema kahel maikuus aset leidval üritusel:

18. mail kell 16:00- 20:00 tasuta infopäev “Turvalisus kortermajas” korteriühistutele Kuressaare politseijaoskonnas (Transvaali 58)

Kohalikest probleemidest ja piirkonnapolitseiniku tööst räägib Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Meelis Juhandi. Korteri sundvõõrandamisest ja sellest, mida peab korteriühistu juhatus teadma, kui majas on rahurikkuja, kes ei austa ühiselu reegleid, räägib EKÜL õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Osalemine TASUTA, vajalik eelregistreerimine aadressil ekyl@ekyl.ee või tel. 627 5740

Lisateave infopäeva “Turvalisus kortermajas” kohta

—————————

19. mail kell 13:00-17:00 koolitus “Riigikohtu 2015. aasta praktika korteriühistu asjades” Kuressaare Linnavalitsuse suures saalis (Tallinna tn 10)Korteriühistud vajavad aina enam õigusnõu

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
4. mai 2016

Eesti Korteriühistute Liit korraldab neljapäeval, 5. mail VI õigusteabepäeva. EKÜL õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul kerkib korteriühistute töös üles aina rohkem juriidilisi probleeme, mille lahendamine nõuab asjatundja abi. “Korteriühistu tööga seonduv, omanike õigused ja kohustused, remondiküsimused, kaasomandi haldamine – kõige sellega on seotud palju juriidiliselt keerukaid aspekte, liidu juristidel on väga palju tööd,” rääkis Mardi. “Paljud ühistuid puudutavad kaasused on jõudnud ka riigikohtusse, nii et aastate jooksul oleme välja andnud lausa neli riigikohtu lahendite tasuta käsiraamatut.”

Levinumad probleemid võetakse kõneks 5. mail 2016 hotellis Euroopa toimuval korteriühistute VI õigusteabepäeval. Üheks peaesinejaks on riigikohtu kohtunik Villu Kõve, kes oma ettekandes peatub korteriühistute igapäevaelu vaevaval tüliküsimusel: kuidas korraldada parkimist ja lahendada kaasomandiga seotud küsimusi.VI Korteriühistute Õigusteabepäev

Eesti Korteriühistute Liit korraldab koolituse korteriühiste juhtidele eesti keeles:

VI KORTERIÜHISTUTE ÕIGUSTEABEPÄEV
5.mail 2016, kell 11.00-16.00
Hotellis Euroopa (Paadi 5, Tallinn)

Koolitusel käsitletavad teemad:

„Õiguskantsleri ülesanded ja tööriistakast“ Olga Lavrova, Õiguskantsleri nõunik
„2018. aastast kehtima hakkav korteriomandi- ja korteriühistuseadus“ Vaike Murumets, Justiitsministeerium
„Korteri- ja kaasomandi õiguslikud probleemid Riigikohtu praktikas“ Villu Kõve, Riigikohtu kohtunik

Ettekanded Korteriühistute III Innovatsioonikonverentsil

Hea innovatsioonikonverentsil osaleja!

Siit leiad ettekannete slaidid.

Elamufondi tulevik ja tulevikuhooned

Riiklikud suunad ehitus- ja eluasemepoliitikas

Eesti Korteriühistute Liit – 20 aastat kogemusi

Innovaatilised lahendused kortermajadele

Tartu linna pilootprojekt: hruštšovkad smartovkadeks

Korteriühistu võimalused saada energia mikrotootjaks

Ligipääsetavus kuulub kõigile
Projekteerimislahendused piiratud liikumisvõimega inimestele

Turu parim renoveerimislaen – kellele ja millal?

Renoveeritavate kortermajade sisekliima ja parimad ventilatsioonilahendused

Soojustagastusega ventilatsioonisüsteemid korrusmajadele

Päikeseenergia kasutamine kortermajades

Katused, fassaadid, seinad, keldrid, soklid soojaks ja vettpidavaks

Kortermajade elanikke kimbutavad liba-remondimehed

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
08.04.2016

Eesti Korteriühistute Liit hoiatab kortermajade elanikke isehakanud remondimeeste eest. EKÜL alustas veebruaris koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga ka infopäevade sarja “Turvalisus kortermajas”. EKÜL juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul andsid liba-remondimeestest turvalisuse infopäeval teada Lasnamäe elanikud, ent sarnaseid juhtumeid on ette tulnud ka Virumaal: kelmid helistavad korteri uksekella, seletades iseäranis vanemaealistele korteriomanikele, et ühistu käsul tuleb kohe maksta mingi summa sularahas plaaniliste remonditööde eest.

Väljatöötamisel on revisjonide läbiviimise riiklik juhendmaterjal

29.03.2016 kohtusid Audiitortegevuse seaduse alusel tegutsev Audiitorkogu ja Eesti Korteriühistute Liidu esindajad, et üheskoos arutada välja töötatava revisjonijuhendi sisu ja võimalikke eripärasid korteriühistute puhul.

Audiitorkogul on juhindudes Audiitortegevuse seaduse § 53´1 antud volitusnorm töötada välja arvestusalase revisjoni juhend. Arvestusalane revisjon on sisekontrolli osa. Revisjoni eesmärgi, ulatuse ja kontrolliprotseduurid kinnitab revisjoni määranud isik, organ või kogu või revisjoni teostaja.Turvaline kogukond

Suur tänu kõigile Tallinnas toimunud turvalisuse alastel infopäevadel osalenutele. 28. märtsil Kesklinna politseijaoskonnas peetud ettekandega “Turvaline kogukond” saab tutvuda SIIN.

Korteriühistute III Innovatsioonikonverents

Korteriühistute Innovatsioonikonverents
TULEVIKULAHENDUSED TÄNASTELE KORTERMAJADELE
13. aprillil kell 10:00 -16:00
Park Inn by Radisson Meriton konverentsikeskuses
(Paldiski mnt 4)

Konverentsi kava

Osalemiseks vajalik eelregistreerimine enne 5.04.16 e-posti ekyl@ekyl.ee või telefoni 627 5740 teel.
Osalemine: EKÜL liikmed 20.- mitteliikmed 45.-Omaalgatuslik ümberehitus korteris seab elanike elu ohtu

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
22.03.2016

“Viimase aja gaasiõnnetused on kurb näide sellest, kuidas isetegevuslik ümberehitus korteris seab ohtu elanike elu ja tervise,” hoiatas EKÜL juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.  Tehnilise Järelvalve Amet on öelnud, et eranditult kõikide sel aastal aset leidnud traagiliste õnnetuste põhjuseks on korterisisese gaasipaigaldisega seotud omavoliline ventilatsiooni ja suitsulõõride ümberehitamine või gaasiseadme suitsugaaside juhtimine valesse lõõri.Virumaa korteriühistud püsivad renoveerimistaotlustega Eesti esikolmikus

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
6. märts 2016

Eesti Korteriühistute Liidu Virumaa suurfoorumil tõdeti, et Rakvere  ja Virumaa linnapilt muutub  lähiajal oluliselt ilusamaks ja energiatõhusamaks. Foorumil esinenud SA KredEx eluaseme ja energiatõhususe divisjoni hoonete energiatõhususe projektijuhi Kalle Kuuse sõnul on Virumaa korteriühistud renoveerimistaotluste ettevalmistamisel  riigis kolmandal kohal üllatuslikult esikohal oleva Tartumaa ja Eesti suurima maakonna Harjumaa järel.Eesti Korteriühistute Liidu õppereis 2016

REISIGRUPI KÕIK KOHAD ON TÄITUNUD!
Huvilisi saame lisada ootenimekirja, mille järjekorra alusel anname teada, kui mõni reisile registreerunu loobub ja koht vabaneb.

Soome: Turu, Porvoo, Helsingi
8.-10. juuni 2016

On alanud huviliste registreerimine sellesuvisele Eesti Korteriühistute Liidu õppereisile Soome.

Reisi kolme õppepäeva jooksul on teemaks energiatõhususe saavutamine kortermajades ja innovaatilised targad linnalahendused. Kolmes linnas – Turus, Porvoos ja Helsingis veedetakse igas üks õppepäev.

Õppereisi programm on koostamisel, kuid praeguseks on planeerimisel järgnev:
Turu – õppepäev koostöös Läänemere Linnade Liiduga – tutvume edukate lahendustega elamurajoonide renoveerimisel
Porvoo – kavas minna külastama Porvoo Energiat ja Skftkärri energiatõhusat linnaasumit
Helsingi – kavas Smart Kalasatama külastus ning tutvumine energiatõhusate hoonetega

Õppetööst vabal ajal ekskursioonid giidiga.Kodus peab olema turvaline olla

Viimasel ajal on kogu Eestis, aga eriti just Tallinnas, olnud palju põlenguid kortermajade keldrites.

Eelmisel kuul sai Tallinnas Mustamäel Vilde teel asuva kortermaja keldris lohakalt kustutatud suitsukonist alguse põleng, millest eritunud suitsu tõttu sai kannatada kaks inimest, neist üks viidi haiglasse.

Harjumaal Maardu linnas elas korrusmaja keldris kodutu, kes pani keldriboksis põlema prahi. Kuna veetorustiku näidik sulas põlemise tõttu torustiku küljest lahti ja kukkus ära, siis torustikust välja jooksnud vesi hoidis ära suurema tulekahju tekkimise. Kahjustada said elektrijuhtmed, nõrkvoolukaablid ning veetorustik.

Selliseid näiteid on veelgi, kõikjalt Eestist. Iga põlengu tõttu saab kahjustada majaelanike vara, mille taastamiseks tuleb tasuda suuremaid või väiksemaid summasid. Hullemal juhul saab põlengutes kahjustada inimeste tervis või kaotab keegi oma elu.Virumaal tutvustatakse kortermajade renoveerimise edukaid praktikaid

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
4.03.2016

Eesti Korteriühistute Liit korraldab laupäeval, 5. märtsil, algusega kell 10 Rakveres ART Hotelli konverentsisaalis (Lai tn 18, hoovimaja) Virumaa korteriühistute foorumi “Korteriühistute renoveerimiskevad Virumaal”. Foorumi kavaga saab tutvutada EKÜL kodulehel www.ekyl.ee, ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaada sõnul on foorumi põhirõhk just praktilistel näpunäidetel ja kogemuste jagamisel. Liit prognoosib kevadeks korteriühistute renoveerimisaktiivsuse järsku tõusu, nn „renoveerimiskevadet“: liidule teadaolevalt on väga paljud majad oma ettevalmistustega lõpusirgel, paljud juba KredExisse taotlusi riikliku renoveerimistoetuse saamiseks sisse andmas. “Virumaa korteriühistud on viimaste aastate investeeringutega muutnud nii Rakvere kui   Virumaa linnade ja asulate pilti värvilisemaks ja kaunimaks. Küttearved on renoveeritud majades läinud kordades väiksemaks. Keskmine küttekulude kokkuhoid on renoveeritud majades olnud, ühistute tagaside kohaselt, keskmiselt 40 – 60 % ning kohati isegi rohkem,” rääkis ta.korteriuhistute_liit_030416

Virumaa Korteriühistute Foorum

Eesti Korteriühistute Liit korraldab 5. märtsil, algusega kell 10.00 Rakveres ART Hotelli konverentsisaalis (Lai tn 18, hoovimaja)  Virumaa Korteriühistute Foorumi
“Korteriühistute renoveerimiskevad Virumaal”.Eesti kortermajade renoveerimistoetus saab Euroopas kiita

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
25.02.2016

Euroopa Komisjoni regionaalvaldkonna ajakiri Panorama kirjutas ühtekuuluvuspoliitika fondide investeeringutest säästvasse energiamajandusse, tuues energiatõhususe tõstmise näitena esile Eesti korterelamute renoveerimistoetuse. Investeeringuid energiatõhususe tõstmisse nimetab ühe prioriteedina oma intervjuus ka rahandusminister.

“Euroopa üheks prioriteediks on vastutustundlik eluasemepoliitika, mis tuleb kiirelt viia vastavusse ühiskonna vajadustega. Üheks oluliseks märksõnaks on hoonete muutmine energiasäästlikumaks, kuid ilma riiklike toetusteta on see väga raske, et mitte öelda – võimatu,” rääkis Euroopa elamuorganisatsiooni Housing Europe juhatusse kuuluv Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.