10.-11.08.2017 Eesti Korteriühistute XI Suveülikool

EESTI KORTERIÜHISTUTE XI SUVEÜLIKOOL
10.-11. august 2017
Jäneda Mõis

Täpse ajakava leiab: SIIN

Jäneda Mõisa Turismikeskus asub looduskaunis, värvika ajalooga paigas. Jäneda küla oma 660-aastase kultuurilooga pakub  silmailu ja avastamisrõõmu nii rahu hindajaile kui ka teravate elamuste ihkajaile.

Suveülikooli põhiteemad:

Korteriühistu aktuaalsed juriidilised teemad (EKÜL juristid):
* Põhilised muudatused, mis tuleb kajastada põhikirjas.
*
Mida võib teha KÜ olukorras, kus pärijaid ei ole teada ja võlgnevus kasvab.
* Osalejate küsimused-vastused. Energiasääst ja tehniliste lahenduste rakendamine renoveerimisel – Lembit Ida
*Küttesüsteemi lahendused
*Soojustagastusega ventilatsiooni lahendused
* Päikesejaam
*Säästulahendused, mis ootavad tehnilist teostust hoonete renoveerimisel. Tuleohutus kortermajas ja korteris (Ahto Luhamäe Tuletõkketööd OÜ) 
* Tuleohutusalased baasteadmised.
* Suitsuandur. Milline ja milleks?
* Tulekustuti. Milline ja milleks?
* Tulekahju ja selle levik kortermajas. Tuletõkestamine ja tulekahju leviku piiramine. Tulekustuti kasutamine tulekahjusimulaatoril (praktiline õpe): Lääne-Virumaa päästepiirkond Aron Jaanis ja Liina Järvi
          * EKÜL jätab

08.09.2017 Korteriühistu juhi baaskoolitus (e-õpe)

Eesti Korteriühistute Liit korraldab korteriühistu juhi baaskoolitust e-õppekeskkonnas, mis võimaldab õppida kodust lahkumata. Materjalid ja teemad on jaotatud nädalatele. Iga nädala juurde käib iseseisev töö, kus on võimalik omandatud teadmisi rakendada ja saada õppejõududelt tagasisidet. Aktiivselt kasutatakse võimalust kaasõppijatelt küsida oma ühistu kohta küsimusi ja arutada erinevatel teemadel foorumites.

Õppegrupp alustab 8. septembril 2017!

Õppeperiood toimub: 8.09 – 15.10.2017

Korteriühistu juhi baaskoolitus annab alusteadmised ühistu majandustegevuse juhtimisest ning renoveerimistööde elluviimisest. Kursus sobib nii alustavale ühistujuhile, kes soovib saada teadmisi oma igapäevatöö korrektseks korraldamiseks kui ka kogemustega juhile, kes soovib viia end kurssi muudatustega ning värskendada oma teadmisi ühistu juhtimise valdkonnas.

Tegemist on esimese osaga 120 tunnisest korteriühistu juhi koolitusest. Huvilised on oodatud  õpinguid jätkama novembris algaval „Põhikursusel“ ning esitama 120-tunnise koolituse lõpetamiseks „Lõputöö“. Rohkem infot terve korteriühistu juhi täiendkoolituse kohta ja õppekava leiad siit!

Eesti

11.11.2017 Korteriühistu juhi põhikursus (e-õpe)

Korteriühistu juhi põhikursus on Korteriühistu juhi 120 tunnise täiendkoolituse II osa. Kursus on mõeldud eelkõige baaskursuse läbinutele ja nendele, kes soovivad minna taotlema kutset Korteriühistujuht tase 4. Kutsetunnistusega korteriühistu juht on võimeline juhtima ja organiseerima korterelamu igapäevast majandamist, tagama korterelamu heaperemeheliku hooldamise ja säilitamise ning oskab lahendada elanikega probleeme kiiresti ja efektiivselt.

Põhikursuse loenguteemad:

Ühistu juhtimine – suhtlemine ja konfliktide lahendamine; Kinnisvara korrashoid; Sissejuhatus raamatupidamisse; Asjaõigus; Suhted võlgnikega. Võlgade sissenõudmine; Lepinguõigus/Võlaõigus; Tööõigus; Ehitustegevuse korraldamine korteriühistus; Tehnosüsteemide haldamine ja korrashoid.

Eesti Korteriühistute Koolituskeskuse õppekavad on tunnustatud kinnisvara korrashoiu kutseala kutse andmise mõistes.

Rohkem infot 120 tunnise korteriühistu juhi täiendkoolituse kohta leiad siit!

Toimumiseg: 11.11.2017 – 22.01.2018

Koolitusele saab registreeruda SIIN

Koolituse hind : EKÜL liikmele 195 €, mitteliikmele 275 €

Esimene õppepäev toimub EKÜL koolitusklassis Sakala 23a, või Tallinna Rahvusraamatukogus 11. novembril 2017 (täpne ajakava ja esimese päeva auditoorse loengu toimumiskoht saadetakse registreerunutele e-posti teel). Ülejäänud ained läbitakse