Täna algaval korteriühistute suurfoorumil räägitakse renoveerimistoetuse jätkumisest, kallinevast elektrist ja esimesest aastast uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
9. oktoober 2018

Täna, 9. oktoobril kl 10 algab Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses (Liivalaia 33, Tallinn) Eesti korteriühistute XXI suurfoorum. Foorumi põhiteemadeks on kortermajade riiklik renoveerimistoetus, elektri hinnatõus ning jäätmeveo korraldamine, aga ka esimene aasta uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega ja sellest tulenevad muudatused. Foorumil antakse üle ka auhinnad Eesti parimatele korteriühistutele.

“See on oluline päev korteriühistutele üle Eesti võtmeküsimuste arutamiseks ning teemad peaks korda minema kõigile kortermajades elavatele inimestele,” rõhutas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. Suurfoorumi üheks põhiteemaks on korterelamute kaasajastamise riiklik toetamine, millest oma ettekandes kõneleb SA KredEx eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht Triin Reinsalu. “Asjaolu, et 2019. aastal toetab riik korterelamute rekonstrueerimist kokku 32 miljoni euroga ning et lähiaastatel investeeritakse selle meetme raames korterelamute energiatõhususse 122 miljonit eurot, on korteriühistutele kahtlemata hea uudis,” nentis  Urmas Mardi.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul oleks   korteriühistute valmisolek majade renoveerimiseks veel suuremgi kui toetussummad  lubavad.  “Eesti Korteriühistute Liidu poolt tänavu aasta alguses läbi viidud küsitlusest selgus, et korteriühistud  on teinud omavahenditest kulutusi  projekteerimiseks  1,7  miljoni  euro ulatuses ning oleks valmis korterelamute renoveerimiseks kogusummas 124,7 miljonit eurot,” vahendas ta. Jaadla sõnul paistab Eesti korteriühistute toimekus renoveerimisel Euroopas silma. “Eesti kogemus toodi positiivse näitena esile ka möödunud nädalal Genfis toimunud ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni Elamu- ja Maamajanduskomitee 79. istungjärgul,” vahendas ta.

Foorumil osalejaid tervitavad ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ning Tallinna linnapea Taavi Aas, justiitsminister Urmas Reinsalu vaatleb oma ettekandes esimest aastat uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega. Elektri hinnatõusust räägib Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter, energia hindade muutuse põhjused konkurentsiameti seisukohalt  käsitleb konkurentsiameti peadirektori asetäitja Külli Haab ning korteriühistu kui tarbija õigustest ja kohustustest räägib Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste. Meediaväljaanded on oodatud sündmust kajastama!

Foorumi kava:

http://ekyl.ee/wp-content/uploads/2018/08/XXI-Foorum-9.10.18-03.10.2018.pdf

Eesti Korteriühistute XXI Foorumi toetajad on justiitsministeerium ja Tallinna linn, foorumi korraldab Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL). Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Teate edastas:
Eesti Korteriühistute Liit
www.ekyl.ee

Lisainfo:
Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees,
Tel +372 520 3987, e-mail: jaadla@ekyl.ee

Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige, õigusosakonna juhataja
Tel 372- 50 15077, e-mail: urmas.mardi@ekyl.ee