Korteriühistud küsivad suurfoorumil: miks elektri hind tõuseb?

Eesti Korteriühistute Liidu pressiteade
6. oktoober 2018

Korteriühistud üle Eesti kogunevad teisipäeval, 9. oktoobril kl 10 Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskusesse (Liivalaia 33, Tallinn) XXI suurfoorumile. Kõne all on aktuaalsed teemad: elektri hinnatõus ning jäätmeveo korraldamine, aga ka esimene aasta uue korteriomandi- ja korteriühistuseadusega ja sellest tulenevad muudatused ning kortermajade riiklik renoveerimistoetus. Meediaväljaanded on oodatud sündmust kajastama!

Foorumi kava: http://ekyl.ee/wp-content/uploads/2018/08/XXI-Foorum-KAVA.pdf

“Energiatarbijate teadlikkuse tõstmine on Eesti Korteriühistute Liidu üks olulisi tegevussuundi ja seetõttu võtame suurfoorumil elektri võimaliku hinnatõusu tõsiselt vaatluse alla. Tarbija tahab ju teada, millest elektri hind koosneb ja kui on teada, et peatselt see tõuseb, tahame teada, miks – hinnatõus lööb ju korteriühistut kui lõpptarbijat valusalt rahakoti pihta,” põhjendas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. Foorumil astub sel teemal üles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter, energia hindade muutuse põhjused konkurentsiameti seisukohalt  käsitleb konkurentsiameti peadirektori asetäitja Külli Haab.

Samuti tuleb foorumil arutlusele jäätmekäitlus. “Pakendite kogumisel peavad korteriühistud tasuta tegema pakendikogumisorganisatsioonide tööd ja see pole õiglane,” leiab Jaadla.”Samuti on paljudes piirkondades probleeme korraldatud jäätmeveoga, ka see on kortermajades elavate inimeste tõsine mure.”

Eesti Korteriühistute XXI Foorumi toetajad on justiitsministeerium ja Tallinna linn, foorumi korraldab Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL).  Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit

www.ekyl.ee

Lisainfo:
Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel: +372 520 3987
E-mail: jaadla@ekyl.ee
Eesti Korteriühistute Liit